Bumbleride Indie, ehk meie kolme lapse tank!

Kuigi meie vana Hartan Topline S teenis meid hästi ja oleks põhimõtteliselt võinud ka veel Madli ära sõidutada, ihkas minu hing ikkagi midagi muud. Hartan oli juba vana ja väsinud ka, sest sellega olin ma ju igapäevaselt pea neli aastat siin ringi paarutanud – oli viimane aeg muutusteks! Seega saabus meie perre juba mai kuus tuttuus, ahjusoe Bumbleride Indie 2018, toonis tourmaline waves. Nii ilus, kirev, särav ja kena, et ma ei jõudnud kohe ära oodatagi millal ometi saan sinna pista oma beebitüdruku, et sellega siis särades mööda meie väikelinna tänavaid patseerida.

dsc_0162

Bumbleride Indie 2018, beebipesaks tehtuna, kaarvari max pikkuses.

Pean lihtsalt mainima, et stroller24.com’is on tõenäoliselt kõige meeldivam ja kiirem klienditeenindus, mille osaliseks on mul olnud au saada. Kõigile küsimustele vastati väga kiiresti ja põhjalikult, ning käru oli mul juba järgmisel päeval käes – teisel pool Eesti otsas!

Esimese asjana asusin käru õhinaga kokku panema. Algul kartsin, et ehk on see nii keeruline, et pean lausa mehe töölt koju ootama, aga ei! Kõik oli imelihtne ja käru läks justkui iseenesest ludinal kokku.

Küljelt, kui kaarvari on max pikkuses

Küljelt, kui kaarvari on max pikkuses

Kuna Joel oli mul selleks hetkeks kohe 2a saamas ja kõndis juba ammuilma jalutustiirudel ise, polnud mul selle iludusega alguses väga midagi tehagi. Paar üksikut korda vaid toppisin sinna Joeli sisse, et oma kärutamise vaimustust veidigi leevendada. Juba esimesel tiirul sain aru, kui hea käruga on tegu ja millest kõigest olen ma kõik need aastad ilma jäänud! Ja ma veel arvasin, et Hartan on mugav käru…

Kaarvari ilma pikenduseta

Kaarvari ilma pikenduseta

Ma pole muidu väga kolmerattaliste kärude fänn, sest need on mulle seni tundunud sellised…ebastabiilsed ja veidrad. Aga ma pean tunnistama, et BR Indiega mul seda tunnet ei teki. BR on minu arvates üsna suur ja kindlasti kohe väga stabiilne. Suur, pöörlev esiratas on vaid plussiks, sest mulle absoluutselt ei meeldi, kui ma pean käru lükkesanga väänutama, et kuskile pöörata või üle äärekivide minna. Bumbleridega seda probleemi pole – juhi käru kasvõi ühe sõrmega. Lükka ja läheb! Äärekividest ja uksepakkudest läheb nii üle, et ei pane tähelegi.

Kaarvari on HIIGLASLIK. Vanal kärul oli pidevalt mure, et vankri ”suu” oli liiga avatud ja sügis-talvised külmad tuuled puhusid magavale lapsele näkku. BR kaarvarju tõmbad aga vajadusel nii kinni, et käru sisse pole peaaegu midagi nähagi.

Kaarvari pikendusega, max pikkuses

Kaarvari pikendusega, max pikkuses

Vedrustus on sel ka super! Meil on siin kahe poe vahel üks teelõik, mis on justkui kuumaastik. Tee on seal nii ebatasane, et niisamagi on seal käia keeruline, ning vana käruga istusin seal pidevalt kuskil augus kinni, või käis pakikorvi põhi kuskile tee serva pihta. Bumblerideiga pole ma aga kordagi hätta jäänud. Ka täislaadungiga sõidan sealt läbi nagu nalja.

Täislaadungist rääkides… Käisin eile Madli esimese elukuu arstivisiidil ja pidin Annu-Joeli ka kaasa tarima. Otsustasin, et ma ei viitsi nendega mööda linna venida, seega toppisin nad kõik kärusse. See jalatoe koht pole vist tegelikult mõeldud istumiseks, aga hädapärast ajab asja ära küll. Kui mul seisulauda käru küljes pole (enamasti pole), on Annul ja Joelil pidevalt vaidlus kes sinna ette istuda saab (enamasti mitte keegi, sest… käigu jala :D). Ju siis ikka on mugav kah. Veidi raskem on niimoodi manööverdada küll, aga vähemalt saan punktist A punkti B ilma, et ma peaksin kedagi kuskilt kraavist nattipidi välja lohistama, sest ‘oiii, nii ilus värviline puuleht’. :D

wpid-IMG_20180905_142110_694.jpg

Mainimist väärt on ka piiluakna magnet kinnitus. Enamus kärudel käib see aknake lahti krõpsuga ja see krõps teeb iga jumala kord nii rõvedat häält. Bumbleride Indie 2018 aasta mudelil on see aga magnetitega ja HÄÄLETU.

Imelik on minu arvates vaid see õhutusauk, mis peatsisse jääb, kui käru seljatoe küljest see lapp ära võtta. Miks seal all ei võiks võrk olla? See häirib mind niivõrd palju, et ma pole seda võimalust veel kasutanudki. Ma siiani kusjuures arvasin, et ma teen midagi valesti, sest see pole ju ometigi võimalik, et sinna peabki selline rändom auk jääma… Aga noh, pole hullu, sest palju meil selliseid ilmasid ikka on, et oleks seda õhutust vaja.

Ma Indie kohta sellist pilti ei leidnud ja spetsiaalselt seda tegema ka minna ei viitsinud, aga siin on seda auku näha

Seljatoe reguleerimise nöörisüsteem on ka minu arvates ülihea. Tavaliselt on ju kärudel mingid kindlad asetused, kuhu seljatugi lukustub. Bumblerideil sätid aga selle kõrguse 100% sina.

Veidi muretsesin ka sellepärast, et sel kärul ei saa muuta kas laps sõidab NSS või SSS. Väga harjumatu tundus mõte sellest, et ma ei näe jalutamise ajal oma beebit, sest ma olen ju harjunud lapsele koguaeg näkku vahtima. Aga kui ma sellele pikemalt mõtlema jäin, leidsin, et kärutamise ajal ei olegi mul niikuinii aega seda beebit seal passida, sest pean teised kaks ka elus hoidma ja jälgima, et nad kuskile ära ei haihtu. Ja no nii ongi – ma ei tunne absoluutselt SSS võimalusest puudust. Kui tahan beebit kontrollida, siis ajan end kikivarvulike (väikse inimese rõõmud) ja piilun läbi katuseluugi. :D

*Muide, Bumblerideil tuleb aasta lõpus välja ka käru, mille sõidusuunda saab muuta!*

Kui see viimane aga oleks minu jaoks siiski probleemiks kujunenud, saab Bumblerideile juurde osta ka beebikookoni, mis käib SSS. Mina aga sellest hetkel puudust ei tunne ja minu arvates näeb BR beebikookoniga maru imelik välja kah.

Õnneks saab käru istumisosa niisamagi mõnusaks beebipesaks teha. Tuleb vaid jalatugi üles tõsta, paar trukki kinni panna ja ongi juba väga hea. Pole vaja isegi mingeid ekstra madratseid vms, sest käru sisu on niisamagi väga mõnus ja pehme.

Mis siis veel… Pakikorv on hiiglaslik! Käru käib väga kergelt kokku-lahti ja võtab suhteliselt vähe ruumi. Lükkesanga abiga seisab see kenasti kokkupandult püsti. Mulle meeldib ka see, et kui käru kokku panna, jääb istumisosa sissepoole. Üpris kerge on ta ka, miski kümme koma midagi kilo. Rattapump on kaasas ja sellele on pakikorvi juures spets lukuga tasku olemas. Taskuid ja peidukaid on sel kärul üleüldse päris palju. Ja teate mis on selle käru juures veel hästi lahe? Selle kangad on valmistatud 100% taaskasutatud PET pudelitest!

dsc_0175

Kokkupandult püsti

Need mõned üksikud korrad, kui ma enne Madli sündi sellega Joelit kärutasin, hoidsin koguaeg hinge kinni, et ta jumala eest mu imeilusat käru kuidagi ära ei määriks. Ükskord ta aga siiski ajas kärule mahla peale ja ma pidin peaaegu südari saama, sest omg, mu tuttuus iludus, eksole. Aga selgus, et mahl jäi piiskadena käru kanga peale ja ei imendunudki riide sisse. Issand milline kergendus see oli! Pühkisin piisad ruttu käega kärult maha ja oligi kõik – tumedast viinamarjamahlast ei jäänud jälgegi! Aga teades millised rokanokad mu põnnid on, siis on igatahes vägagi tore, et käru kõik detailid on eemaldatavad ja pestavad, sh ka kaarvari! See oli mul käruotsingutel ka üheks nõudeks.

Bumbleride Indie on meile ideaalne käru ja kui ma vajaksin järsku tandem käru, siis oma Indie vahetaksin ma ainult BR Indie Twin versiooni vastu!

Milliste kärudega teie igapäevaselt ringi jalutate? Milline on teie lemmik käru? Millist käru te veel proovida sooviksite?

 

 

 

Comments

comments

8 thoughts on “Bumbleride Indie, ehk meie kolme lapse tank!

 1. Hahaa, mu Joeliga sama vana kutt istub ka pidevalt seal ees jalatoe otsas. Kas see seisulaud on muidu asjalik? Ma siin mõtlen ka, et kas ostan selle või mitte. Kas vankrit saab normaalselt sellega lükata või koperdad sellele pidevalt otsa? Mul varasemalt seisulaudadega 0 kogemust.

  Mulle see õhuauk isegi sobib, topin lapsele lutti sealtkaudu suhu kui ära kipub kukkuma ja kaarvarju ei viitsi liigutada. Terve suvi oli mul praktiliselt lahtiselt ja laps sai mind sealt piiluda kui tahtis. Muidu jah, vanker on väga asjalik ja täpselt meie pere vajadustele vastav (kerge, kompaktne, maastikuvõimekas, aga samas ka linnas poodides kergelt manööverdav, suur kaarvari jne).

  • Mulle ausalt öeldes väga ei meeldi, sest ma olen lühikest kasvu ja natuke jääb nagu jalgu, sest noh, ma pean lihtsalt nii lähedal kärule olema, et ulatuks lükkama. Sama oli mul ka Hartani ja ühe teise seisulauaga toona. Samas, kui valida, et kas laps istub seal ees või seisab seisulaual, siis kindlasti viimane variant. Ja BR seisulaud on üsna kõrge ka, seega ma justkui astun vahepeal sinna seisulaua alla ja siis siis ma nii väga ei koperda sinna otsa. Ma tegel arvan, et asi minus ja ma ei oska lihtsalt käia, sest teised, kes mu käru lükanud on, ütlevad, et neil küll seda probleemi pole. :D Äkki keegi oskab veel seisulaudadest kaasa rääkida siin?

 2. Meil igapäevaselt kasutusel Bumbleride Indie Twin ja väga rahul. Ainukese asjana häirib mind kaarvarjudel lükkesanga juures asuvad vahed. Sealt sajab mõnikord vihma ja lund sisse. Ja aeg-ajalt tunnen puudust üleviidavast sangast. Et selle uue mudeli prooviks hea meelega järgi :)
  Ja nõustun täielikult Stroller24 kohta öelduga. Ääretult meeldiv ja sõbralik suhtlemine ja kiire teenindus. Ma soperdasin käru tellides ikka korralikult ja nad olid alati nii abivalmid ja viisakad.

  • Ostetud sai eelmise aasta sügisel. Oletan siis, et 2017 a mudel.
   Võib olla uuel mudelil tõesti pole enam neid vahesid.

 3. Ma saan aru, et sul on käru ostetud ja NSS on lapse jaoks fakt, aga tegelikult on SSS-il päriselt kasutegur ka.
  Suurbritannias Dundee ülikoolis tehtud uuring näitas, et kärus olevad lapsed tahavad näha ema nägu. Teadlased uurisid ligi 3000 ema ja last. Tulemused näitasid, et kui lapsed on näoga sõidusuunas, siis emad pööravad neile vähem tähelepanu ja räägivad nendega vähem. Seljaga sõidusuuna poole ja näoga ema poole olevad lapsed naeravad rohkem ja magavad rahulikumalt. Need näitavad, et laste stress on madal. Kui ema on liikumise ajal näoga lapse poole, siis toimub pidev suhtlus.

  Siin on sellest kõigest pikemalt ka:
  https://www.theguardian.com/society/2008/nov/21/baby-development-buggies-sutton-trust

  • Ooooo, okei. Hea teada. Tundub loogiline. Aitäh! Õnneks Madlil istumisosa ajani veel kõvasti aega. Selle ajaga jõuan ehk käru juba väljagi vahetada, näiteks selle BR mudeli vastu mis aasta lõpus välja tuleb. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.