Tundub, et veganitel on õigus – inimene pole vasikas, et lehmapiima joob

Ma ei tea mitu korda ma olen vandunud, et ma enam iial midagi ega kedagi ei kiida – kohe maksab kätte! Aga ikkagi teen ma alati selle vea ja… kiidan. :D

Madli on muidu väga tubli beebi ja temaga on valdavalt ikka kerge, aga nüüd on talle tekkinud mingid salapärased punnid ja vaevused. Alguses oli punetus kaelal – kaela voldid olid punased ja täppe täis, nagu oleks ära higistanud. Sealt levis see aga vaikselt edasi. Esmalt rinnale, siis näole, juustesse jne. Umbes nädal-poolteist tagasi läks aga asi veelgi hullemaks – ta on üleni täpiline ja kare, ning selle aja sees on ta uni ka palju kehvem olnud. Õhtupoolikultel ei taha ta enam üldse magada ja ma pean teda kella 15st kuni 22ni pidevalt süles tassima.

Samas kui ta on süles, on ta enamasti ka omadega rahul. Tukub, tukub, tukub, punnitab, sipleb ja nutab natuke, ning siis tukub jälle edasi. Näha on, et nüüd on tal ikkagi tekkinud gaasid, millega ta hätta jääb. Mingit rohtu ma talle andnud ei ole, sest eelneva kahe lapsega pole ma neid kasutades mingit erilist mõju märganud. Õnneks siiski pole asi ka võrreldavgi sellega mis meil Annu ajal toimus. Selliseid röökimise maratone meil pole. Aga no laps on ikka vaeval ja kahju on vaadata.

Ma alguses arvasin, et tegu ongi vaid higistamisest tekkinud punnidega, sest peale pesu tõmbas lööve nagu natukene tagasi, aga päris ära ta siiski ei kao. Higistamine teeb asja hullemaks küll, aga tundub, et see siiski pole punnide peamine põhjus. Näiteks kui ta on mul öösel nägupidi vastu tissi maganud, on see näo pool rohkem punane.

Pildil jääb asi palju heledam, kui ta reaalselt on…

Kuna ma olen paar korda seda teed juba läbi käinud, tean kahtlustada, et ehk on temalgi piima- ja munaallergia, nagu tema õel ja vennal nende esimesel eluaastal oli.

Olen nüüd proovinud piima ja muna sisaldavatest toodetest loobuda. Ütlen ausalt, et see on raske, sest tavaliselt ma joon ju koorega kohvi, ma söön võiku peal juustu, ma teen palju kastmeid piima või kohvikoorega jne. Nüüd on kõik out ja ma ei oskagi enam midagi süüa teha. Pean vist hakkama kahte sööki tegema – perele ühte ja endale keedetud tatart, nagu Annu ajal. #dramaatiline

Ta kaelavolt lausa haiseb, kui ma seda mitu korda päevas ei puhasta. See pidavat ka vist olema allergia märk? Kuskilt on nagu kõrvu jäänud…

Ma arvan, et gaasid ja punnid on seotud, ning mõlema põhjuseks on allergia. Annaks nüüd jumal, et tegu on kõige lihtlabasema muna- ja piima allergiaga, mitte mingi iks jamaga, mida ma ehk lõpuks ise välja peilida ei suudagi, ning tänu sellele, et ta pidevalt allergeeni ikkagi peale saab, läheb asi ka aina hullemaks. Täpselt. Nagu. Annuga.

Nii, et pöidlad risti, et max nädala-paari pärast on asi dieedi abiga korras…

 

Comments

comments

11 thoughts on “Tundub, et veganitel on õigus – inimene pole vasikas, et lehmapiima joob

 1. Hei!

  Kas sa ei arva, et tegemist võib lihtsalt beebiaknega olla? Ma mäletan,et mu pojal olid ca samas vanuses täpselt samasugused punetavad laigud ja punnikesed… Allergiat ei olnud ning kadusid üsna kiiresti (Ehk paari nädalaga,kui õigesti mäletan)
  See on lihtsalt wild guess praegu…

 2. Mu kahel vanemal lapsel ajas ka piim paar esimest kuud täpiliseks, aga nad kasvasid sellest kuskil neljandaks elukuuks välja. Ma oma menüüd hullult tühjaks ei ole kunagi teinud, sest no kuskilt peab sinna rinnapiima ka vitamiinid ja toitained tulema ja kui ainult tatart süüa, siis läheb see asi kesiseks minu loogika järgi. Pluss, osa allergiatega on nii, et kui lapsel need toidud täiesti elimineerida ja kunagi ei katsetagi ala ei joogi enam ise piima kuni imetad, siis nende organism ei saagi harjuda ja asi lähebki üle päris allergiaks.

 3. Kohvi peale kaerapiim, kastmete jaoks taimne koor või seesama kaerapiim (koos jahuga pakseneb imekenasti, veidi maitsepärmi ka ja juustune kaste valmis!) ning võileiva peale miks mitte hoopis nt hummust (mis kusjuures ise valmistades on kõige soodsam määre üldse)?
  Omletti saab samuti teha kikerhernejahust ja küpsetistes väga edukalt kasutada munaasendajat – üks nelja eurone munaasendaja pakk asendab 50 muna!

  Edu sulle ja pisikesele, inimesed pole tõepoolest vasikad. ;)

  • Eks neid alternatiive kindlasti leiab, kui otsida, aga hetkel lihtsalt tundub see nii keeruline jälle

 4. Sageli veidi haudumisest tekib beebinahale punetus. Kaelavolt vajab sagedat pesu- piim muudkui voolab sinna ja laheb raasuma.
  Mu yhel pojal tekkis ka loove yle keha alati, kui yhe sooja fliisist riietuse selga panin. M6tlesin, et myrgine- pesin, leotasin, aga ei aidanud. L6puks lihtsalt ei pannud seda selga talle.
  Aga jah, ei tea, miks Madlil see on..

  • Ma prg vaatan, et nahk on jälle ilusam. Eile ei jõudnud talle vanni teha, ei tea kas hoopis vastikus vees on ehk asi… oeh.

 5. Kasuta mandli või soja piima. Laktoosi vabad ja ei pea midagi eriti muutma. Või nagu keegi juba mainis taimset koort.

 6. Lehmapiimaallergia esineb umbes 2,5 protsendil lastest. Piima ja piimasaadusi tuleb tarbida mõõdukalt, aga keegi pole suutnud tõestada, et piimajoomine oleks tervisele kahjulik.

 7. Pane Jah, see on vegan gruppi vastav postitus ja inimesed annavad sulle alternatiivsed tooted koos piltide ja müügikohaga kandikul ette.
  Oleme perega veganid ja kõik need toidud on meie igapäevamenüüs. Veganina ei pidanud mitte millestki loobuma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.