Jõulud…ugh

Ausalt, mul tuleb (kujundlikult öeldes) okse kurku, kui ma jõulukingitustele mõtlen. Mul on juba täielik error ja kõrvadest hakkab varsti tossu välja ajama. Mu lastel teoreetiliselt poleks enam mitte midagi vaja ja nad ise ei oska ka eriti midagi tahta. Aga MIDAGI ju tuleb kinkida, et neil oleks ikka jõuluhommikul tore kuuse all kingitusi avada ja no oleks ikka see lapselik jõulurõõm ning elevus. Siin aga tulebki see suur AGA… aga mida kinkida?

Kui ma Annult küsisin mida ta jõuludeks tahab, ütles ta, et kassi, kes räägib ja kõnnib…? Ma võin vaid eeldada, et see on mingi elukas, mida ta on KidZone multikakanali reklaamidest näinud, aga seni pole ma veel täpselt ära suutnud tuvastada mis asi see on… Samas ma tean, et isegi kui ma saan teada mida ta mõtleb ja selle eluka ära ostan, on ta jõulude saabumise ajaks juba 101 korda ümber mõelnud.

Nukk Anna-Liisa

Variant on ka Eesti keeles rääkiv ja laulev nukk Anna-Liisa. See nukk oli kaalukausil ka Annu sünnipäevakingitusena, aga lõpuks ostsin talle ikkagi Annabell beebinuku, kes nutab pisaratega, pissib ja teeb igast imevigureid, nagu päris beebi. See beebinukk on niiiii kriipi tegelt! See nutta siin ulgus, siis mul hakkas piim jooksma selle nutu peale. Päris üks korda on nii olnud, et Annu mängib oma nukuga ja ma mõtlen, et Madli on üles tõusnud, ning lähen teda õuest ära tooma vms. Lutti ja pudelit imeb see nukk ka nii, et suu liigub jne. Haige elukas. :D

Ma arvan, et Annule võiks meeldida ka nukumaja. Mulle meeldivad välimuselt  mahedamates toonides KidKrafti majad. Samas Nukukodu nukumajad on ka lahedad, sest need on käsitöö ja täispuidust jne, aga koos mööbliga läheb nende hind veidi metsikuks. Samas ega see KidKraft ka odav lõbu ole…

KidKrafti nukumaja Savannah

Madlile tellisin kaks WubbaNubi juurde ja talle ma rohkem ei ostagi midagi, sest… ta on kolmekuune ja tal on jõuludest suva.

Joeli kingitusega olen ma aga püstihädas! See poiste värk pole ikka üldse minu teema… Ma pole tegelikult üldse see inimene, kes liigitaks asju poiste ja tüdruku omadeks, sest ma usun, et mänguköögis kokkamine ja beebinukkude kussutamine on poisilegi vajalik ja igati normaalne, samamoodi nagu tüdruk võib autodega mängida, puu otsa ronida ja mõõgavõitlusi pidada, aga ma tahaks Joelile ikkagi midagi sellist ”poisilikku” – autorajad, traktorid jms. Ta jookseb praegu muudkui Annu sabas ja muutub siin vaikselt juba mu kolmandaks tütreks. Ükspäev kaklesid siin Annuga kleidi pärast. Annu ütles, et Joel on poiss ja ei kanna kleite. Joel sai tigedaks, et no mismõttes ta ei või kleiti kanda ja üritas Annu kapist järgmist võtta. :D

tenor

Meie majas on valdav osa mänguasju ikkagi tegelikult ”tüdrukute omad” – mänguköök, beebinukud, barbid, nukukärud jne. Isegi pusled on kõik printsesside teemalised. Hädasti oleks vaja veidi maskuliinsust juurde tuua. Esimese asjana hakkasin neid Hot Wheels radasid ja asju vaatama. Paar HW mudelautot Joelil juba on, aga see on ka kõik… Samas ma ei tea, need tunduvad sellised rändomid plastmassist käkid. Isegi kui katki ei lähe, siis ikkagi, plastik… Ja ma ei saa väga nendest HW asjadest aru ka. Mis point neil on? Saab neid kõiki omavahel ühendada, nagu näiteks ikea rongiteid, või on need igaüks eraldi…’asi’? On need üldse midagi, mida ma võiksin vaadata? Millised need ägedad rajad on, mis teie lastele meeldivad? Appiiii, mul pole aimugi!

wtf

Kui Joel on üksi kodus, mängib ta kõige rohkem puslede ja legodega, samuti ka puidust rongiteedega. Koos Annuga on neil põhiliselt rollimängud ja kõige rohkem mängitakse siis mänguköögis ning lõigatavate puu- ja juurviljadega poodi-pikniku. Beebinukud ja nukuvankrid on ka au sees. Joel on väga hell ja armastav, muudkui kussutab nukke ja sõidutab neid magama, teeb mulle mänguköögis süüa jne. Ma olen kindel, et temast saab ühel heal päeval tänu neile mängudele suurepärane isa ja abikaasa.

Aga sellegipoolest, tahaks mingit ägedat auto värki talle. Seega poiste emmed, andke mulle nõu, millega teie 2.5 aastased mängivad? Mida teie sel aastal oma lastele kingite? Olete üldse juba jõulukingi lainel? Võite rääkida ka sellest mida teie neljaaastased plikad sel aastal jõulukuuse alt leiavad, äkki saan veel häid ideid.

Edit: Sain jälile mis elukas see on, mida Annu tahtis. See küll ei räägi ega kõnni, nagu ta alguses väitis, aga Annu pistis röökima, kui nägi seda Pomsies kassi reklaami ja ütles, et see ongi see mida ta algselt juba mõtles. Okkk :D

 

Comments

comments

32 thoughts on “Jõulud…ugh

 1. Nende mänguasjadega on nii, et eks see kõik üks suur hulk plastikut ole ja planeedist hakkab täitsa kahju kui jälle jõulud meelde tulevad. Ma ise olen seda usku, et kui lastel on ikka mänguasju küllaga siis lihtsalt jõulude pärast neid juurde ka ostma ei hakka. Kas Annule lugeda meeldib? Kingiks mingisuguse erilise raamatu ehk? Oma lastele kingin iga aasta raamatu. Praeguseks on nad nii suured, et küsivad ise teatud raamatuid ja on sellised soovid mis ikka ei muutu iga kuu :D Poisile ehk mingid puust tööriistad? Või mõni tore nö ‘poisilik’ kogemus? Eks ta nii väike ju et talle ehk pakub rõõmu rohkem see, et midagi avada mitte kui palju neid on ja ma usun et mingi kogemus meeldiks talle kindlasti. Paar – kolm kingitust ju täitsa piisab, ei peagi ju üle küllama :) Oma lapsed saavad see aasta paar riiet, raamatu, noorim saab lauamängu ja kõige vanem sirgendajad.

  • Ma ei tahagi neid asjadega üle kallata, sest siis ei oska nad millestki lõpuks rõõmu tunda. Mõtlesingi, et üks asi ühe lapse kohta, või siis kamba peale mingi hinnalisem asi, millega kõik koos mängida saavad, nagu eelmisel aastal ntk oli see suur ATV neil. Kuna meie käest nad ainult kingitusi saavadki ja mujalt neil midagi oodata ei ole, siis on see kingituste teema alati hästi oluline… :/

 2. Hei
  Kust sa wubbanubi tellisid? Mõtlen et kust mõtekas, Amazonis nii kallis shipping et ei tasu nagu ära.
  Või oskad sa veel soovitada 3-kuusele tüdrukule jõulukinki? Sellist mis nagu võib olla, aga ei ole must have. :)

  • Mina tellisin aliexpressist. Kas teil näiteks fisher price laulukoer on või CD mängija? Mina mõtlesin mingil hetkel, et need võiks ka Madlile kinkida, sest meie vana laulukoera näris jänes puruks ja CD mängija mängiti ka nii ära, et nüüd paneb vaid segast. :D Tegelusmatt on ka asjalik asi, kui juba olemas pole. Samas seda mängumatti olekski praegu ja kohe hea kasutada, kui beebi on paari-kolmekuune. 5-6k juba veereb minema sealt ja siis jäävad need kaared pigem ette talle.

 3. Mina küll ootan jõule. Nagu väike laps olen elevil. Enamus kingitusi on ka kõik ära ostetud (nii suurtele kui väikestele) ja ootavad rõõmsalt pakkimist. Kuna meil detsembris ja jõulude ajal paar sünnipäeva ka, siis isegi need kingid on olemas. ?

  Poiss mul küll pisut vanem, 3,5aastane, aga tema lemmikud on kõik transformerilaadsed asjad. Kuna tal paar transformerautot on olemas, siis neid juurde ei osta talle. Jõuluks saab hoopis pallimere. Lisaks meeldib talle väga oma suur autorada. No ikka suur, peaaegu sama suur kui ta ise. Plastik küll, aga tugev ja purunemisohtu ei ole. Väiksemale tüdrukule (1a) kingime tipitelgi. No eks mõlemate laste kingid on seekord selle mõttegs, et koos mängida saaksid nendega rohkem. ?

  • Varakult valmis – tubli! Ma ei saa liiga vara ära osta, tekib kiusatus asjad kätte anda :D

 4. Puidust parkimismaja on väga mõnus. Ja veel way to play autorada.
  Võib-olla on juba olemas, aga puidust tööriistad on ka täitsa asjalikud.

  Enda pea neljane tüdruk saab sel aastal kuuse alt uue tõukeratta. Pere pisemad saavad puidust auto ja rongi.

 5. Mul on kaks poissi, nii et maskuliinsust ajab ülegi, üks põristamine käib hommikust õhtuni (ka allaaastane seejuures). Aga kingitustest soovitaks äkki mõnda spetsiifilist autot – tuletõrje, politsei, kiirabi, puksiir, prügiauto jms. Ja ma soovitaks rõhuda kvaliteedile, odav plastik vajub ikka väga kiirelt laiali. Väljaspoolt autosid – taskulamp läheb kindlasti asja ette, samuti luup. Rongirajad niikuinii on klassika.

  • Ma vist pean talle autodega sõitmist õpetama hakkama, sest Joel küll põristamise häält ei tee ja niisama ka nagu autot edasi-tagasi ei sõiduta :D

 6. Soovitan ka mingit tööriistakomplekti. Meil peres juba varakult kasutuses olnud ja ei väsita veel mängimast. Või kui mitte komplekt, siis nt patareidega töötav akutrell. Samas kui ikka selge autohuvi, siis parkimismaja tundub tõesti hea variant. Lihtsalt autorada… Ma eiteagi, vb oleneb lapsest. Mu 3-aastane ei oska autorajaga suurt midagi peale hakata. Talle meeldib ise oma mängu genereerida, mitte, et ees on rada ja nüüd sõida ainult mööda seda. Ja kui lapsed tõesti raamatuhuvilised on, siis see ka hea valik. Minu poisid (3,5 & 1,5a) saavad jõuluks parkimismaja, Jip & Jannekese raamatu (kahepeale) ja Kinoptic Robots magnetmängu. Kõik on sellised asjad, millest on neile mõlemile rõõmu. Suurem poiss nüüd küll mainis, et tahaks omale ka kraanat, aga vaevalt ma seda nüüd jõuluks kuskilt ostma lähen. Või eks näis, kas tuletab veel meelde või unustab ära.

  • Joel on vist ka pigem selline poiss, kes genereerib ise oma mängud, sest autovaibal talle näiteks mängida ei meeldi. Raamatuhuvi on neil suur ja iga päev loeme, aga raamatud on jällegi sellised asjad, mida nad niikuinii pidevalt ka niisama saavad ja see ei tekitaks neis vast väga suurt ”jeeeee, jõuluuuud” emotsiooni. :D

 7. Ronimisnurk on meil lastele tegelt veel juba ammu lubatud… :/ Või noh, mees lubas suure suuga teha sellise, millist tahan, aga siiani “teeb”. Jõuluks ma seda osta ei kavatse ka.

  • Pead Joeli mu poisi juurde autodega mängima õppima tooma ? Mu 2a5k noormees lemmikud on mudelautod. Mängib nendega 99% ajast. Lasteaias pidi ka enamuse ajast auto nurgas mängima ? kuigi tal on varsti viieseks saav õde ja majas tüdrukute nänni küll ja rohkem aga poisile huvi pakub vaid nende laiali ajamine.

   Tüdrukul on mul see Anna-Liisa ja mängib sellega ka. Sai eelmine aasta jõuludeks. Nuku kodu nukumaja on meil ka ja see leiab ka palju kasutust. Kinkisime maja sünnipäevaks ja mööbli olen lihtsalt jooksvalt ostnus. Ega sinna palju vaja polegi. Tüdruk leiutab ise ka jooksvalt lego duplost ja muudest mänguasjadest mööblit ☺

   Aga see aasta ei teagi mis jõuludeks kinkida, poisile mõtlesin mingit puidust rongirada vms aga tüdrukule ei oska nagu miskit

  • See rongitee sobib mõlemale ideaalselt. Meil mängivad sellega kõik, nii suured kui ka väiksed tüdrukud ja poisid. :D

 8. Mul suht sama mure… Mänguasjakastid ajavad lihtsalt üle ääre. Aga ma leidsin üllataval kombel lelunurgast mega palju põnevaid mänge ja puust, ma ka plastmassi ei taha. Oma neljasele tellin sealt vist küll mitu asja, nt vaata siit – https://lelunurk.ee/77-oskusmangud Ma kõiki alagruppe pole seal jõudnud läbi surfata, aga siin juba nii mitu toredat asja mu arust.

 9. Sõltub poisist ju, mis teda huvitab. Minu 3,5-ne ootab igast pakist mõnd autot. See oli nii aasta eest ja on jätkuvalt, kuigi meil on olnud vahepeal kokkulepe, et iga kuu ta saab ühe uue auto valida. Kõik need on tal meeles, kõigiga mängib, vahetab sõbraga jmt. Peab arvet, mitu BMWd, mitu Audit, mitu Subarut jne. Soovide nimekiri on ka, koosneb ainult autodest:) Tema unistuseks on omada tervet toatäit autosid:) No sinnani on veel minna õnneks… Parklaid ja tanklaid jm vajalikku ehitab ise, Lego Duplo klotsidest ja suvakatest puidujääkidest. Parkimismaja ma pole ostnud ega plaani ka, sest olen üsna kindel, et mõne aja pärast laps tüdineb ära, kui ei saa parklat ümber kujundada.
  Meil on üsna pop ka lapse enda tööriistakast, selline päris, päris asjadega: saag, haamer, väiksed tangid, klotsid-naelad, mõned mutrid-poldid. Kui miskit ehitamist-parandamist kodus on, siis tiritakse see tööriistakast ikka välja ja läheb tegutsemiseks:) Meil muidugi ahjuküte, nii et mõni halg, mille kallal harjutada, on alati käepärast.

 10. Natuke ideid: minu sama vanal pojal on puidust automaja väga hinnas. Hotwheels tundub tõesti plastmassi nikerdis, seda ise hetkel ei soovi. Selveri jõulumängus on praegu tööriistadega töölaud, kah puidust ja tundub asjalik. Minu poiss saab autode filmi legokomplekti. Kiidetakse ka Playmobili – plastik küll, aga kvaliteetne.

 11. Mitte küll otseselt autoalalt, aga südamest soovitan kruvide-mutritega puidust konstruktoreid. Umbes sellised jupid, tootjaid on erinevaid, nt Eichhorn. Mu vanem poeg sai esimese komplekti ca 2,5-sena ja nüüdseks on neid juurde kogunenud, see on kindlasti kõige pikaealisem mänguasi meil, lihtsalt mudelid lähevad järjest keerulisemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.