Käisin emos

Mul hakkas üleeile õhtul kõht keisriarmi juurest valutama. Selline päevade moodi valu, mitte väljakannatamatu aga piisav, et häirida ja kergelt häirekellad lööma panna. Ma niigi olen kartnud, et see eesseinas asetsev platsenta võib keisriarmiga mingeid jamasid korraldada, seega läksin järgmisel hommikul peale füso ka naistenõuandlast läbi.

Ma olin juba valmis selleks, et nähvatakse midagi halvasti nagu tavaliselt, eriti arvestades seda, et ma olin sunnitud toopäev koos Madliga sinna minema, aga ei. Väga normaalselt suhtuti ja ei kobisenud keegi midagi. Ilusti kuulati mure ära ja pandi KTG peale, et lapse südametööd ja emakakokkutõmbeid kontrollida.

Mõne aja pärast tuldi meid kontrollima ja toodi ka valuvaigistid, et ma need sisse võtaks. Kui KTG oli ära tiksunud, ütles ämmakas nii veidralt, et see oli PÕHIMÕTTELISELT korras. Mina muidugi küsisin siis kohe, et mis see põhimõtteliselt tähendab – kas on korras või ei ole korras, muud valikut ju väga nagu ei ole? Siis ta hakkas seletama, et emaka kokkutõmbeid ei ole, st pole alust arvata, et sünnitus võiks enneaegselt alata, aga lapse südamelöögid olid vahepeal nagu liiga kiired, aga samas see olevat okei, sest kui laps liigutab, siis tal pulss tõuseb samamoodi nagu meil, kui me jookseme. Aga need olid tal tõesti ikka vägaväga kiired, mingi 180 või rohkemgi umbes ja miks siis üldse see jutuks võtta, kui see normaalne on?

Ja nüüd ma istun siin ning mõtlen, et äkki tal on süda ka veel haige. Õnneks on mul järgmisel nädalal ultraheli, kus palun neil nüüd kindlasti ka lapse südant hoolega uurida. Ma ei tea mis kohutav hirm mul selle lapsega seoses on. Pidevalt mõtlen asjadele mis võivad valesti olla ja valesti minna. Nii paha tunne on kuidagi sees… Või on see mu enda loll aju, mis muudkui igast jama genereerib ning keeldub uskumast, et mul võib lõpuks ju ka jopata ja ma reaalselt saangi neli täiesti normaalset, tervet last.

Igatahes, peale KTG pidime veel tükk aega arsti ootama, sest tal oli parasjagu vastuvõtt. Õnneks saime palatisse pikutama ja ei pidanud kuskil koridori peal vedelema. Jäime Madliga seal peaaegu juba enne magama, kui arst mind kontrollima tuli. Katsus haava, küsis igast asju jne. Otsest põhjust valule ei leitudki, haav tundus korras. Eeldatavasti lihtsalt oli laps pahas asendis ja kuna mul on seljavalud ka päris rängad, võib see ka kõhtu üle kanduda. Pidin lihtsalt paar päeva rahulikumalt olema, ei tohi asju ja lapsi tõsta ning kui valu ikka üle ei lähe, pean emosse tagasi minema. Ise ma arvan, et tegu oli hoopis gaasivaludega, haha.

Bandaazi soovitati ka jälle proovida. Mul kunagi Annu ajal oli aga see ei lasknud mul küll normaalselt olla ega tegutseda. Kodus toimetades on ikka vaja kummarduda ja liikuda, aga selle bandaaziga kannatas vaid sirge seljaga kõndida. Too oli mul mingi Gerda nimeline vist, selline vöö moodi. Nüüd olen vaadanud, et neid on tegelikult mitmeid erinevaid olemas. Aga kust mina tean milline see hea on või mis just mulle sobiks… Äkki keegi oskab soovitada? On mingit sellist bandaazi ka olemas mis reaalselt toetab, aga samas laseb ka normaalselt tegutseda?

Füsos ma uusi teipe enam peale ei saanud, sest need eelmised mind apsull ei aidanud. Arst ei näinud mõtet uusi panna ja selle asemel läksime hoopis harjutusi tegema, et mu lihaseid tugevndada. Jutu käigus jõudsime järeldusele, et tõenäoliselt olengi ma lihtsalt oma keha nii ära trööbanud nende lastega, et nüüd lonkan ja mölisengi siin nagu katkine robot. Ma ju tean küll, et mul on juba isegi vaagnapõhjalihased nõrgad ning need olla kogu krempli alustala, nagu vundament. Kui maja vundament on nõrk, siis on kogu maja lääpas. Ja täpselt nii ma end tunnengi – nagu üks vana, räämas ja lääpas maja. Aga no see enda kokkuvõtmine on ju ka niiiiii krdi raske. Lihtsam on hädaldada, et valus, paha, raske…

Im Going To Need ALot Of Booze Shit GIF - ImGoingToNeedALotOfBooze Shit  LosingMyShit - Discover & Share GIFs
Kui ma ei oleks nonstop preggo v lüpsilehm… :D

Also, mainin ära, et olukord lasteaias on nüüd enam-vähem okei minu arvates. Pole midagi nii hullu, kui ma algselt kartsin. Vähemalt meie lastel. Hommikuti tulevad abiõpetajad nüüd varem kohale ja õpetajad saavad siis järjest saabuvaid lapsi üles ära viia, kui vaja.* Õhtul tullakse küll 16.30 paiku õue, aga ilmselt kui ilm ikka väga hull peaks olema, jäävad nad ikkagi tuppa ning lapsevanemad siis lihtsalt alt helistavad, kui kohale jõuavad. Ja ega see õues olemine paha tee, peaasi, et normaalsed riided kõigile selga saaks.

*Täna jäädi küll hommikul õue mängima, sest omg, lumiiii. :D

Esimesel õhtul olid lapsed küll ehmunud nägudega, eriti need pisemad. Nad nagu ei saanud aru hästi, et miks nad õhtul pimedas õue viiakse, kui emme-issi veel seal ei ole, aga järgmisel õhtul joosti juba ukselt mängima ning polnud probleemi. Lapsevanematel endil on ilmselt keerulisem sellega harjuda, kui lastel.

Ma mõtlesin, et peaks rühmades ettepaneku tegema, et telliks neile ühiselt pealambid või taskulambid. Neil oleks siis ju tükkmaad põnevam õues joosta ja mängida, poleks ehk seda hirmu ka pimeduse ees, mis praegu mõnel tsipake ikka on. Samas ma mõtlen, et ehk ikka jätan enda omad järgmisest nädalast juba üldse koju ära, sest see on niikuinii vaid aja küsimus, kui sealt see laks ära tuleb ja me karantiini jääma peame. Mis siis mehe tööst saab, kui kõik kampas kodus peame passima, kes meid siin toidukullerina teenindama hakkab jne. Tundub rohkem jama, kui asi väärt. Samas… mu ajurakud juba praegu surevad, kui mõtlen, et nad on kõik kolmekesi ko-gu-aeg ninapidi koos, kaklevad ja lõugavad…

Game Show Fox GIF by SpinTheWheel - Find & Share on GIPHY

Comments

comments

6 thoughts on “Käisin emos

    • Aga kas need on toetavad või pigem nagu selline riidest ja pehme, umbes nagu rasedateksadel see riie mis üle kõhu käib? 🤔

  1. Selline vahepealne, et pole ebamugav, aga toestab ka midagi. Erinev kude on seal. Kõhu all toetavam. Muidugi parem on ise proovida kuskil (beebi)poes. Mõnes kohas, tõsi, rohkem suuremates linnades, on proovimisvõimalus olemas. Nordbabys nt.

  2. Lapse südametöö tihti kiirem, kui ema pole piisavalt vett joonud. Mõtle, kas võisid ka äkki olla natuke “ära kuivanud”?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.