Kaubanduskeskuste ees suitsu kimumine – jalaga teile!

Juba sellest hetkest peale kui me eelmine nädal Lõunakas käisime olen ma tahtnud ühte vingumis postitust teha. Nimelt, kaubanduskeskuste ees suitsu kimumine. No kurat küll, kas on nii raske minna EEMALE, et meie mittesuitsetajad ja LAPSED ei saaks iga jumala kord hingematvat pahvakat näkku kui uksest välja astume!?
Ma pidin lihtsalt vihast lõhki minema kui tol päeval uksest välja astudes ümbritses mind suitsetajate ring. Rõve pahvakas lõi näkku nii kui uksed lahti läksid.
Ilma liialdamata, 6 (!!!) inimest seisid ümber uste ja kimusid rahuloleva näoga oma mürgipulka. Oleks siis läinud paarkümmend meetrit eemale aga ei, kus sa sellega.
Selline nälg ju, et ei kannata seda 5 sekundit ka ära, et astuks natukene kaugemale.

Ega nad üksi seal ei ole ju, väikesed lapsed, imikud lausa peavad seda teie sitta sisse hingama ja end juba varakult tapma! Ja hetkel rasedana ajab mind selline asi veel eriti marru. Miks mina ja mu veel sündimata beebi peame end sellega mürgitama? Ja seda lihtsalt sellepärast, et sina isekas siga ei viitsi jalga jala ette tõsta ja uste juurest nahhui tõmmata!

Comments

comments

14 thoughts on “Kaubanduskeskuste ees suitsu kimumine – jalaga teile!

 1. Jeps ,see on rõve.Olen ise ka suitsetaja,kuid tean ka väga hästi kus tohib teha ja kus mitte.Sama on bussijaamadega.Mina seisan mitu mitu meetrit eemal kui samas mõni ei vaevu katuse alt välja tulemagi.Ma tean,et mürgitan ennast, aga teisi üritan alati sellest säästa.

 2. See on tõesti rõve. Mu mees, kes ise suitsetas, korrutas mulle pidevalt kuidas suitsetajad lihtsalt ei panegi teisi inimesi tähele. Kõige rõvedam oli mul kord Ülemiste keskusest välja minnes. Seal on hetkel suur remont ja inimesed peavad välisuksest väljudes veel tükk maad mööda tunnelit kõndima ja üks ajukääbik pani siis suitsu ette. Täiesti ajuvaba. Mingigi inimlik viisakus ja kombekus võiks ikka alles olla.

  • No aga kui nahhaalselt suitsetataksegi keelumärkidega kohtades siis võiks ikka mõelda, päris pime ka ju ei ole, et märki ei näe. :D
   Tahaks kohe sakutada neid pimedaid loomi! :D

  • Kes teab mis see tubakas nende ajudega teinud on :D

 3. Vastuseks L’le, mürgitad mitte ainult ennast vaid ka teisi – passiivne suitsetamine pidavat isegi ohtlikum olema!

  • No selleks minnaksegi eemale neist kes ei suitseta ja seda ütles ka tema, et nii teeb.

 4. Mina ise olin päris kaua aastaid suitsetaja ja kusjuures ikka ei saa aru sellisest asjast. Ma alati jälgisin, et mitte suitsetajad ei oleks ahistatud minu poolt. Nüüd kui mõned aastad pole suitsetanud, siis olen ka vaadanud et krt enamus suitsetajad on ikka ülinahhalsed.

 5. Oiiiiii kuidas ma juba ammu olen tahtnud vinguda ja viriseda selle kallal, eriti need sammused kes bussipeatuses hommikuti tobi kimuvad, vuhhhhhhhhh

 6. Mina ka suitsetaja. Bussi peatuses teen, siis alati kõnnin eemale või bussijaama taha. Eelistan kusagil kõrval tänaval vms teha kui linnas liigun. Aga poe ees alati need nahhaalsed idioodid, kes veel puhuvad sulle seda suitsu näkku. Üldse miks on vaja poodi minnes suitsu teha?

 7. Ei saa ka mina sellest aru… :S Ja miks just suurte kaubanduskeskuste ukse ees, kus liigub palju erinevaid inimesi ja kõik ei kannata seda rõvedat haisu välja. Võiks minna kuskile vaiksemasse kohta ja omaette olla!!!!!

 8. Kõige rõvedam on siis, kui talvel bussipaviljonis bussi ootad ja keegi kõrval lihtsalt suitsetab ja absoluutselt teistega ei arvesta. Suvel on hea, kõnnid ise veidi eemale, aga kui ilm on külm või sajab, siis ei taha ju lageda taeva all ka passida.
  Need, kes avalikus kohas teiste nina all nii teevad, on lihtsalt haiged inimesed, pole lihtsalt sõnu selliste jaoks.
  Ükspäev koduaknast välja vaadates nägin maja ees kahte meest ja üht naist lapsekäruga. Mees puhus lapsele täiesti näkku seda suitsu, naine seisis täpselt vastutuult ja lasi lapsel niiviisi kannatada lihtsalt. Nii kaua puhuski näkku, kuni suits otsa sai. Oleksin tahtnud aknast neile suurest vihast midagi käratada, aga kus sa karjud keset linna niimoodi.

 9. Ka ma olen suitsetaja, aga käsi südamel, teiste inimeste läheduses ei tee, bussipeatustes ja kaubanduskeskuse ukse ees- never. Ennast õigus mürgitada, kuid teisi mitte. Isegi suitsetajana ei kannata seda kauabanduskeskuste ja bussipeatuste olukorda, ei tea mida mitte suitsetajad siis veel teevad..

 10. Minu meelest suitsetab su enda mees ka ja hoolimata sellest, et ta käib seda väljas tegemas jäävad riietele osakesed, mis on siiski kahjulikud. Niiet oleks tore, kui ta sinu ja beebi nimel selle maha saaks ikkagi jätta.
  Pealegi on “tuhatoosi” suht rõve suudelda.

  • Kust sa nii täpselt mu mehe kohta tead? Ja ega ta minu nina all suitseta. Riietele jääb lõhn aga sellega olen juba harjunud. Kas seal lõhnas ka ikka mingid kahjulikud ained on ei oska ma küll öelda, pole nagu kuulnud enne…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.