Kes kaitseb tänapäeval noori naisi? MITTE KEEGI!

Juhtusin juhuslikult sellise postituse peale fb’s

Ma küll ei tea kui vana see neiu on, aga pildi järgi pakun, et täisealine ta veel ei ole.
Lugesin seda jama ja mulle meenus kõik mida isegi läbi olen elanud. Ma tean mida see noor naine tunneb. Millises hirmus ta elama peab. Ja mul on kahju. Ja häbi. Häbi, et meie politsei ei tee MITTE MIDAGI!
Teate mida mulle öeldi, kui ma läksin sama teemaga jaoskonda, nutsin laua taga ja rääkisin, et ma kardan? ”Meie ei saa midagi teha, ta ei ole füüsiliselt sind vigastanud”. Et põhimõtteliselt siis oota millal su maja põlema pannakse, sind ära vägistatakse, või vapsee maha koksatakse, siis ÄKKI hakkavad liigutama?
Mida peab üks 15-aastane plikatirts tegema, kui teda ähvardatakse tappa, tema maja põlema panna ja tema elu kallale ka tegelikult kiputakse? Ja järgmises sms’is juba vannutakse igavest armastust, ning lubatakse end tapp, kui ma teda vastu ei armasta. Tüüp oli 35-aastane!
Too tüüp üritas mind (ja mu meest) mitu korda traktoriga alla ajada. Enda arvates tegi nalja. Väga naljakas oli tõesti, kui teravad heinahargid sinust 5 cm kaugusel peatusid.
Ja kui meie heinaküün põlema ”läks”, siis oli terve meie pere kindel, et just tema näpud on mängus. Oli ta seda ju lubanud. Korduvalt. Jumal tänatud, et loomi sees ei olnud.
Ning sellest, kuidas ta mu mehele politseis jama kaela valetas, ei hakka ma üldse rääkimagi. Milline inimene läheb menti ja räägib, et ”sai peksa” (tegelikult kukkus libeduse tõttu kola hunnikusse, mu ema nägi pealt) ja tahtis avaldust teha. Tegi ka tegelikult. Käisime veel mendis ütlusi andmas…
Ja siis veel imestatakse, miks me teisele poole Eestit põgenesime.

Peale meie ära kolimist avastas tüüp järsku, et kui tütart ei saa, siis hakkab ema ahistama. Ja seda teeb ta siiani. Pidevad kõned, sms’id ja muu jama. Ema peab ööseks telefoni hääletu peale panema, et magada saaks. Ta vahetab koguaeg numbreid, seega blokeerimine on võimatu. Ja kätte teda ei saa, ta on kuskile peitu pugenud. Nagu sitakotile kohane.

Ja ta armastab end ka mulle ikka veel aeg-ajalt meelde tuletada. Viimane kord kuulsin temast augustis. Olin siis veel viimase vindi peal padurase. Ja te võite ainult ette kujutada kui hirmunud ma olin, kui sain temalt kirja, kus ta meenutas, et ta pole mind unustanud ja maksab kätte.
Ma värisesin taas hirmust. Seekord juba hirmust oma lapse pärast. Esimese asjana tahtsin siia tulla ja kogu loo avaldada, et ehk on mu lugejate seas mõni jurist, või keegigi, kes suudaks meid aidata. Ma ei tea miks ma seda ei teinud.

Ma tõsiselt loodan, et too neiu ei pea elama hirmus nii pikki aastaid, kui mina, ja tema lugu lõppeb peagi. Oma lugu rääkides ei usuta mind siiani, sest see on lihtsalt liiga seebikas. Heh, kogu mu elu on nagu mingi faking seebikas… Lugu on kirjas, ja isegi siin olemas, aga hetkel veel parooli all (ja seda ma ei anna enam võõrastele). See on muidugi kirjutatud noodis, kuidas meie mehega kohtusime, aga nohjah, see oli osa meie loost. Olen seda üritanud enda mälust kustutada, ja sellepärast on asjad nüüd juba ähmased.
Võehh, mul on kananahk üleval ja värinad peal selle jama meenutamisest.

Ühesõnaga. Milleks meil on üldse politse? Minul neisse usku väga pole.
Ükskord näiteks helistasin ja ütlesin, et alaealised (u. 12-13-aastased) joovad ja tõmbavad gaasi mul maja taga. Lubati asja kontrollima tulla. Kolm korda võite arvata, kas ja kui kaua läks, et nad tuleksid. Lõpuks, poolteist tundi hiljem, läksid tattnokad lihtsalt ise ära.

Millised kogemused on teil politseiga? Kas olete abi saanud, või pigem mitte?

Comments

comments

22 thoughts on “Kes kaitseb tänapäeval noori naisi? MITTE KEEGI!

 1. Väga haige aga eks see Eesti politsei ongi selline – kuni midagi ei tee ei liiguta nad lillegi ja kui siis teeb siis ohivad. Oleks hea meelega teie jurist aga olen alles 17 ja veel õpin selleks. Elan Inglismaal ja siis saadetakse ta selle eest vangi kuna see on pikaajaline ahistamine ja veel psühholooglise hirmu tekitamine. Kui asi hullemaks läheb, siis kindlasti võta ühendust juristiga, see väärakas peab karistuse saama!

 2. Mulle kunagi õpetati ülikoolis politseisse avalduse kirjutamist. Isegi kui kurjategija pole füüsiliselt veel midagi teinud tuleb kirjutada avaldusse kindlasti taoliselt, et KARDAD OMA ELU pärast. See on aidanud nii mõnegi vägivaldse elukaaslase ja ahistaja trellide taha või siis lähenemiskeelu alla.

 3. Mind üritas üks naine pussitada, eelnevalt oli korduvalt mind ja pere ähvardanud. Sain kaitsehaavad kätele ja vajasin mitut operatsiooni. Tulemus? Naine oli kuu hullaris (ööseks sai koju). Mu vanemad pidid palkama advokaadid, sest politsei ei andnud lähenemiskeeldugi. Advokaatidele kulutasime 4000 eurot. Lõpuks sain 3600 eurot kahjuraha, lähenemiskeelu ja armid kogu eluks. Tema? Mitte päevagi vanglas, nimi pole rikutud, ähvardab teisi inimesi edasi. Mina pidin riigist lahkuma, sest kardan Eestis elada…

 4. Lugesin neid vestluseid ja paraku näen siin süüd ka tüdrukul. Esiteks kui sa julged panna nii avalikult vestluse pildid üles, siis peaksid julgema ju ka rääkida kellegi suuremaga. Miks ta üldse vastab sellele haigele inimesele? Miks ta teda facebookis ära ei blokeeri? Ja jutt, et “mu mees tahab sinuga rääkida” no paluun.

  MIks ollakse nii abitud? Miks ei võeta ühendust veebikonstaablitega? Miks minnakse üldse selle kõigega kaasa? Alguses oli vist natuke põnev ka? Enamasti “haukuv koer ei hammusta”. Ja jutt, et “vahetan numbri, aga ta saab selle ikka kuidagi”. No kuidas? Kui sa ei pane oma numbrit kuskile avalikult ning ei jaga seda igale ühele siis ikka ei saa küll.

  • See tüdruk on minu sõbranna muidu ja tema süü see eriti küll ei ole – ta on proovinud igasuguseid asju et teda eemale peletada ja mitte miski ei aita niiet ta proovis viimast võimalust et ehk see aitab.

  • Minu puhul nt see ei aidanud, sest meil olid ühised sõbrad-tuttavad ja tean isegi korda, kus tüüp võttis salaja oma õe telefoni ja sai mu nri.

  • Miks sa siis jagad oma numbrit “sõpradele”, kes annavad oma telefoni selle inimese kätte, kes sind ahistab?

  • Sa vist ei lugenud korralikult kui oli juttu, et see tüüp nagu vist lipsukese puhulgi muutis numbreid kiiremini kui ta blokkida jõudis.

  • Ta ju andis politseisse ja veebikonstaablile teavitas ka. Sa oled ise täiesti haige inimene, kui sa hakkad süüdistama ohvrit. Tänu sellele, et need prntscreenid on facebookis avalikud oskab ka ehk mõni teine inimene sellest tüübist eemale hoida. Mul kulus vist küll nimi Andres Halliksaar pealusse tänu sellele. Kusjuures mina ka ei tea, kas ma blokeeriks esimese asjana sellise tüübi? Need vestlused on siiski TÕENDID ähvardamisest ja kui ma pean kartma, et mingi mees tuleb koeraga mind vägistama, siis ma ehk isegi tahaks teada, kus ta parasjagu on. Muidu läheks vist ise hullarisse paari päeva jooksul sellest paranoiast ja närvipingest, mille üks haige inimene on enda meelelahutuseks tekitanud.

  • Ei, ma ei süüdista ohvrit. Aga ütlen, et “ohver” on mõningalmääral manipuleerinud- sellega kui vastab ja nö asjaga kaasa läheb. Kui ta ei vastaks sellele inimesele, blokeeriks ära siis poleks ju olnud millest neid print screene teha. Poleks olnud kontakti. Ega see inimene ei tuleks uksetaha ka, kui oleks 0 kontakt. Aga jutuga “mu mees tahab kokku saada” on see nagu õli tulle.

   Ühesõnaga kui oleks esimesest hetkest peale inimene blokeeritud poleks see asi nii kaugele läinud. Tõenäoliselt kirjutas see haige inimene samasugust teksti veel 5 tüdrukule.

   Ja sina kontrolli oma sõnavara, kuidas sa minuga räägid. Väljend “haige inimene” ei ole sugugi vähem solvavam diagnoosita inimesele, kui see Halliksaar ladus tollele neiule.

  • See, et tüdruk, olgu siis noor ja rumal on manipuleeritav, ei anna teisele inimesele õigust teda sellisel viisil ahistada, ähvardada, hirmutada jne. Seega SÜÜDI on ikkagi Andres ja mitte keegi teine. Ja ma ütlesin KUI sa süüdistad tüdrukut, vot siis oled sa järelikult haige inimene. Sest normaalne inimene ohvreid ei süüdista. See läheb täpselt samasse kategooriasse “ise oled süüdi, et sind ära vägistati, sest sa oled ilus” See pole okei. Kõik inimesed võib-olla ei ole nii kiire taibuga kui sina ja tarduvad hirmust enne, kui kainelt mõtlema hakkavad (sinu sõnul siis “lasi end ise” ahistada”)

   http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/12/tumblr_n8rri0k1pa1tfhrfjo1_1280__605.jpg

  • Olen ka mina elanud sarnases hirmus nagu too tüdruk, kellest me siin räägime. Olen ka saanud ahistavaid kõnesid, kirju jne. Mis ma siis tegin? Lõpu. Kui ma oleks edasi vastanud ja tema jutuga kaasa läinud siis tõenäoliselt kestaks see tänase päevani. Aga õige pea see lõppes. Usu mind, ma tean, millest ma räägin. Kusjuures mul käidi maja ees ka ;) Kartsin ka, oi kuidas veel. Aga tegin sellele lõpu.

   Ma ei ütle, et see tüdruk on süüdi. Ma tean, et süüdi on see Andres vms. AGA tüdruk manipuleerib ise ka. Ja seda olukorda võrrelda vägistamisega on ikka kohatu. Ja ma ei arva, et vägistatav kunagi süüdi oleks.

  • Jaga oma tarkust selle neiuga siis ka ja kirjuta talle enda kogemusest.

  • Minu puhul ajas see teda ainult rohkem raevu ja ta otsis rohkem veel võimalusi mu tüütamiseks.

  • Sul pole ikka absoluutselt halli aimugi millest sa räägid… Minu puhul ta nt tuli mu koju. Ja kuna ta ka telefoni nr alati sai, siis jamh.

  • See manipulaator ja ähvardaja läheb jah, mitu korda närvi ning otsib võimalusi kontakti loomiseks, kui tõesti, kui sa ise kõik sidemed viimseni blokeerid, rahuneb ta maha ja kaob ära. Kui ta selle kõige peale ära ei kao, siis ta peab olema peast väga haige ning seda “haigust” oleks pidanud ka juba varem inimese juures tähelepanema mingisuguste märkide järgi. Ja lipsukese blogi üldse lugedes tundub, et alati on lipsukesel või ta tuttaval mingisugune probleem ja kui keegi lahendusi pakub, siis ükski pole sobiv lahendus. Enne, kui ütled lahendusele ei, siis proovi kõik need järgi ja mitte 1x, vaid regulaarselt. Ja mõnikord mulle tundub, et lipsukese elu on nii igav, et kohe meeldib laiatada blogisse selliseid intigreerivaid teemasid, et siis ikka ja jälle halada. Ära hala, su laps õpib sinult!

   Olen su blogi tihe lugeja, kuid põhjusel, et mõelnud: “Noh, vahel tõesti juhtub igasuguseid asju ja tahetakse välja elada.” Aga tundub, et kogu aeg on probleemid ja midagi head polegi :(

 5. Päris julm on lugeda kuidas arvatakse et ohver ise on süüdi.
  Mitte ükski normaalne inimene ei kirjuta teisele, et ta tuleb teda vägistama ja tema lapsi tapma. See, kas sa pead teist inimest litsiks või mitte, ei anna sulle õigust selliste asjadega ähvardada.
  Vahel see haige tüüp lihtsalt ei saagi aru, et teda ei taheta ning mingi ignoreerimine ei aitagi. Sa ise ei jõua lihtsalt nii palju oma numbreid vahetada ja uusi kontosid luua kui tema sind jälitada suudab…ja kes teab millal ta suudab oma kinnisideest lahti saada. Sellised tüübid on tihti jumala leidlikud ning oskavad väga haledat ja ilusat juttu rääkida kõrvalistele inimestele, kes siis omakorda aitavad tal sinuni jõuda sest “teil on suhtes lihtsalt raske aeg ja sa ise ei mõista kui tore inimene ta on ja küll sul on vedanud et selline mees sind armastab ja bla bla bla”.
  Vahel on parem lasta tal internetis end välja elada ja loota et tüüp maha rahuneb kui ära blokkida ja siis järgmine hetk vaadata et tüüp on sinu ukse taga, nuga käes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.