Kui õue mängima ei kipu

… tuleb leida tubaseid tegevusi. Suvi on tore, kuumus on ka tore, aga päikesepiste ja ülekuumenemine pole seda kahjuks mitte. Seega tuleb olla leidlik – ühe mängu jagu õues, teise mängu jagu toas. Tubasteks mänguaegadeks kraapisin kapist välja mõned vahvad lauamängud, millest saab aru nii taibukas Annemaia, kui ka natukene väiksem ja totum Joel.

DSC_0346

Esimene mäng on ”Kes otsib, see leiab”. Mäng käib nii, et keerutad noolega rattakest ja astud edasi vastavalt sellele, kuhu nool seisma jääb. Number = käid valitud teel vastava arvu samme edasi. Pilv = lähed lähimasse koju varjule ning ootad vihma möödumist, ehk uut keerutuskorda. Päike = liigud ükskõik kuhu mänguväljal. Liikuda võib ükskõik mis suunas ja ükskõik mis rada pidi, ise valid oma teekonna. Mängu eesmärgiks on kokku koguda kolm pildiga litrikest ja siis esimesena koju tagasi jõuda. Aga kuna litrikesed on kõik mängulaual tagurpidi segamini ja sa pead üles leidma just enda värviga litrid, polegi ülesanne nii kerge, kui esialgu ehk paistab. Mäng nõuab keskendumist ja head mälu, et meelde jätta kus on just sinu litrikesed. Ka loogikat on vaja, sest minnes pikema ringiga, võid jääda kaotajaks – tuleb leida kõige lühem tee! Kui mängija korjab üles sõbra värviga litri, näitab ta seda kõigile, ning asetab seejärel selle leitud kohta tagasi. Kui ta aga leiab enda värviga litri, asetab ta selle oma kogumisalusele. Kui kõik kolm litrit on kätte saadud, tuleb koju tagasi jõuda.

Väga äge ja omamoodi mäng!

DSC_0347

DSC_0355

Teine mäng on ”Seiklus vanas Egiptuses”. See on põhimõtteliselt nagu doomino, aga palju ägedam! Alguses olin küll veidi kõhklev, sest tavaline doomino on meil juba olemas ja erilist kasutust ei leia, aga tuleb välja, et seda mängu meeldib mulle endalegi mängida. Mängu käik: iga mängija saab 4 plaati ja võidab see, kes esimesena oma plaatidest lahti saab. Hea lihtne ja kiire, aga sellegipoolest väga lõbus, mäng! Joel on selles väga osav, seega saab Annu pidevalt pähe ja oh seda kisa siis… Ise räägib küll koguaeg, et kaotamine teeb tugevaks, aga kui tema juhtub kaotama, unustab ta vist selle tarkusetera kuidagi ära. :D

Nende mängudega tulevad kaasa ka väiksed jutuvihikud, mida on tore lastele ette lugeda ja uued jutud on alati teretulnud, sest mul on ausõna oksendamiseni juba nendest raamatutest, mis meil riiulis hetkel on. Paar nädalat tagasi viskasin 80% mänguasjadest, raamatutest ja mängudest kastidesse ning tõstsin lihtsalt ukse taha, sest kopp oli nii ees sellest kismast, et kes mida segi ajas ja kes mida nüüd koristama peab. Pole asju, pole probleemi ja no ausõna, niiiii mõnus on!

Ühesõnaga, kes otsib uusi põnevaid mänge, siis insplay.eu lehel on päris kena valik. Mina olen sealt päris mitu mängu ennegi tellinud. Näiteks on meil olemas veel Mustikamets, Kullatiik, Kassid köögis ja ülisuur hitt, mida me pea hullumiseni mängisime – Jäneste võidujooks (nüüd on mõneks ajaks mõõt täis). See viimane on ülilahe mäng ja nii kiftilt üles ehitatud minu meelest, et see peaks küll kõigil mänguriiulis olema!

Millised on teie pere kõige lemmikumad lauamängud? Muide, Insplay facebooki lehel on käimas ka loos, kus on võimalik võita üks minu kirjeldatud mängudest! Jagasin loosi ka Lipsukese facebooki lehele, et teil seda kergem leida oleks. 

Aga jamh, ma pean nüüd katastroofe vältima minema, sest üks vend kukkus siin endale augu pähe ja tahab vist teist auku veel juurde saada, sest see ”väike” verejooks teda igatahes ei aeglustanud. Mina ja Annu olime rohkem paanikas, kui Joel ise. Üritasin küll mega rahulikku nägu teha, aga seest tõmbab ikka päääääris õõnsaks, kui laps sulle vastu jalutab, auk peas, seljas olev särk verest läbi imbunud. Õnneks on juuksed pikad ja asi kuivas ise praegu kokku. Ei tea kas julgengi õhtul ära pesta, äkki hakkab uuesti voolama…

67749942_2416192071955133_8609229642382966784_n

 

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.