Meriino hooaeg

Kuigi Madli on mul on juba kolmas beebi, olen ma meriinovillast kuidagi niimoodi mööda kõndinud, et õiget kogemust mul sellega polnudki. Loomulikult olin ma kuulnud, et see olevat mingi imetoode, mis hoiab suvel jahedas ja talvel soojas, st reguleerib kehatemperatuuri ja vajadusel imab niiskuse endasse, jättes lapse naha kuivaks, jne, aga millegipärast ise ma väga sellesse ei süvenenud. Ju siis polnud vajadust.

Kui Annu oli beebi, oli tal üks meriinovillane kampsun, aga ma kasutasin seda täiesti valesti – toariiete peal, teise kihina. Joelile ostsin ka eelmisel aastal meriinost sokid, sest noh, need pidid ju niiii head olema. Aga millegipärast olin ma ikka väga pettunud, kui võtsin lapsel kummikud jalast ja ta varbad olid nagu jääpurikad. Kolm korda võite arvata mismoodi ma neid sokke tal kasutasin? Tavalise soki peal loomulikult! AGA meriino peab kindlasti olema vastu nahka, esimeseks kihiks, sest teiste riiete peal ta oma eesmärki ei täida. :D

Nüüd, kui lapsed hakkasid lasteaias käima, hakkasin sellele riiete teemale rohkem tähelepanu pöörama. Aias ei ole ju õpetajal aega igat last pidevalt kontrollida, et kas tal on nüüd külm või kuum. Mänguhoos ei minda vast õpetajale ise ka väga midagi ütlema, kui just tõesti vägaväga hull seis ei ole. Joeli vanused enamasti ei oskakski midagi veel ise ütlema minna… Alles hiljem, õuest tuppa minnes, õpetaja võib-olla avastab, et laps on end läbimärjaks higistanud.

Oma uurimustöödega jõudsin taaskord meriinovillani, aga sel korral süvenesin ka veidi sellesse mismoodi seda kasutada. Plaanisin lastele komplektid tellida heveren.ee lehelt, kus on meriino tooted väga heade hindadega. Aga siis juhtus nii, et Heveren kirjutas mulle ise, ning pakkus koostöö raames biolagunevaid mähkmeid, pepulappe, jne tooteid, millest ma SIIN rääkisin. Ja noh, siin me nüüd oleme – väga hea ja omamoodi kokkusattumus, et me üksteisele niimoodi positiivselt silma jäime.

Ma alguses mõtlesin, et no kuidas nad lasteaias seda meriinot kasutavad? Aga kuna toariieteks on neil seal lühikesed püksid, kleidid jne, siis peavad nad enne õue minekut niikuinii end paljaks koorima, et pikad riided selga panna. Nüüd siis lihtsalt seletan lastele, et kui õue lähevad, panevad meriinod selga.

Praeguste ilmadega olen neile meriino pannud k/s kombeka alla esimeseks ja ainsaks kihiks. Kui veel külmemaks läheb, panen ilmselt meriino esimeseks kihiks, selle peale dressid ja siis kombekad, olenevalt siis ilmast kas softshell, k/s või juba talvekad.

Meriino on tegelikult ka soojal ajal hea, sest nagu ma ütlesin – soojal ajal jahutab ja külmal ajal soojendab. Näiteks turvahällides ja -toolides soovitatakse meriinovillaseid riideid kasutada, et lapsed seal nii meeletult ei higistaks. Proovisin meriino Madli peal järgi ka, sest ta on mul hull higistaja. Tavaliselt, kui ma ta turvahällist võtan, on tal selg märg, aga meriinost bodyga tal seda probleemi polnud – selg oli lihtsalt soe, aga kuiv.

Igatahes, meriinovillast tooted on väga mõnusad ja nahasõbralikud, ning hoiavad lapsed soojas ja kuivas. Väiksed Kirsid kiidavad heaks! ;)

wpid-dsc_0023-2081547919.jpg

 

Comments

comments

12 thoughts on “Meriino hooaeg

 1. Sul oli mõni laps vist atoopilise nahaga? Igaks juhuks ei tasu väga palju meriinot kokku osta, sest atoopilisele nahale ei pruugi sobida.
  Ma ka kolmanda titega kuulsin meriinost rohkem ja ostsin, aga kui tal küünarnukkidel või põlvede juures nahk kare on, siis meriino jääb sinna nagu kinni ja tekitab sügelust, nii et talle ma rohkem ei pane vastu nahka meriinot. Nüüd jahedamate ilmadega on tal jälle nahk natuke kehvaks läinud.
  Endal on joha meriinovillane pluus väga mõnus õues kanda palja keha vastas, aga Bredeni meriinovoodriga sall natuke ajab sügelema kaela, müts ei aja sügelema, seal juuksed vist aitavad.

  • Jah, Annemaial on eriti. Aga oleneb vist ikka nahast, tootestja lapsest, sest minu omadel pole see küll kuidagi ärritanud. Meriino muidu peaks just vastupidise efektiga olema ja atoopikutele väga hea…

 2. Väga lahe postitus! Olin just tegemas tellimust meriinovillastele toodetele Eesti veebipoest: http://www.karamellkids.eu … aga seda ma näiteks ei teadnud, et meriinovillane kiht peab olema see esimene kiht naha vastas. Nüüd jälle targem ja loodetavasti suudan oma peagi sündivat beebit talvel kenasti soojas hoida. Esmarasedana on ka nii lihtne asi nagu beebi riietamine paras nuputamist vajav teema.

  • Ah cammoon, mina kolme lapse emana nuputan ka ikka veel, et kuidas neid riidesse panna. :D

 3. Mis suuruses riideid sul Annu kannab? Kõige suuremad meriino püksid ja pluusid, mis ma leidsin sealt kodukalt, olid 92 suuruses.. aga minu 3a poiss kannab 104 suurust. Juba ammu võtan hoogu, et pojale soe pesu talveks ära tellida :)

  • 98/104 aga seda suurust praegu neil jah rohkem pole, detsembris pidi tulema alles.

 4. Nii hea,et sel teemal kirjutasid,peakski lastele ka otsima. Minul on ainult üks kogemus meriinoga olnud ja nii pettusin. Kasutasin neid enda rumalusest nagu tavariideid ja paari nädalaga olid põlved kulunud :D Eks elu õpetab ja proovin nüüd uuesti ja ehk viin ennast ka enne kurssi,kuidas neid hooldada ja kasutada.

  • Mhmh, meriino ei kannata käputamist jms. Pesta tuleb villapesuvahendi ja programmiga jne.

  • Ta ei tahtnud teha jah, sest eelmise postituse jaoks andis ta nahahoolduskomplekti välja loosimiseks ja no neil on tegelikult koguaeg erinevatele asjadele mingi soodus seal lehel…

 5. Kas sa Madlile paned turvahälli ainult meriino body või veel ühe riidekihi sinna peale? Mulle on ka see meriino värk tume maa. Mõtlen ka osta autos turvahällis olemiseks meriinokombe. Kas sellest piisab autos olemiseks või peaks veel midagi peale panema? ?

  • Soojas autos ikka ainult üks kiht, st meriino. Näiteks Bredeni meriino kombe on autosõiduks ideaalne jah, ning pole midagi muud vaja. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.