Mida peaks sisaldama üks TÕELINE sünnituspakk!

Ma arvan, et viis päeva tagasi kolmandat korda sünnitanuna olen ma üsna adekvaatne inimene ütlemaks mida üks TÕELINE sünnituspakk sisaldama peaks. Kerige seenele oma miniatuursete shampoonipudelikeste ja mini-hambaharjadega! Ma pole ausõna siiani näinud pakki, mille sisu eest oleksin ma nõus küsitavat summat maksma. Need sünnituspakid on minu arust täiesti ülehinnatud ajuvabadused, raha raiskamine.

Üleüldse pannakse minu arust liiga vähe rõhku sünnitusjärgsele ajale. Need nädal-kaks just peale sünnitust – tee need enda jaoks mugavaks! Kui sa arvad, et agoonia saab sünnitusega läbi, siis oh naine, kuidas sa eksid! Aga siis on sul vähemalt juba tuttuus beebi, keda kaisutada. ;)

Kui mina teeksin sünnitus(järgse) paki, siis sellest leiaksite te:

*Külmakotid – Jah, just, mitmuses! Selleks ajaks, kui üks on jalgevahel sulamas, peab teine juba sügavkülmas uuesti jahtuma, et kohe uuele ringile minna.

*Geelipadjad rindadele – Kui see poleks totaalselt ebasünnis, siis ma paneks siia praegu pildi oma paljast tissist, sest see on lihtsalt uskumatu, KUI jõhker piimapais mul hetkel on. Ma pole eluski midagi sellist näinud! Mu C/D korvist sai DD ja DD’st sai tänase ööga mingi… ma ei tea, mis on umbes ülejärgmine korvisuurus, peale DD? Mul on tiss ees nagu mõrvarelv! Suur, kivikõva, kandiline ja valus mõrvarelv. Ma imestan, et mu nibud veel ribadeks pole rebenenud, sest rind on nii kõva, et Madli ei saa seda haaratagi. Eile pigistasin umbes rinnapadja täie piima enne imetamist välja, kui laps üldse haaramagi sai hakata. See on ikka jõhkeeeer, mis tiss mul praegu ees on. Ma konkreetselt pesin eile duššikabiini rinnapiimaga, sest kui ma riided ära võtsin, hakkasin ma kahte lehte laiali purskama, nagu Kate Perry!

tenor

Madli magas täna öösel viis ja pool tundi jutti (!!!) ja ma ärkasin selle peale, et ma tundsin kuidas mu tiss lihtsalt kohe plahvatama hakkas. Kui ma seda aga Madli poole suunasin, tegi viimane sellise näo pähe, et oksendab omale kohe kurku, kui ma talle veel piima peale surun. Seega läksin end pool kuus hommikul lüpsma, nagu tõeline taluperenaine muiste! Ilge jeblamise peale sain pumbaga kaubale, piima jooksma ja kogusin pmt mõne minutiga 90 ml ühest tissist. Natuke jeblamist veel ja mul oli pudelis 120ml kollast kulda! Olgu öeldud, et ma ei saa muidu mitte iialgi pumbaga selliseid koguseid kätte, veel vähem ühest rinnast. Mu rekord on siiani vist olnud ca 100ml ja seda ka kahe tissi peale kokku. Ühesõnaga, piimapaisu aitavad leevendada külma-sooja kompressid – soe enne imetamist/pumpamist ja külm peale seda. Kapsalehed ajavad ka asja ära, aga mina leian, et need on niigi hellade rindade vastus kõvad ja ebameeldivad.

*Bionect silversprei – Nagu tulekustuti su vuuhale! Mul on lahkliharebend, no pmt on mul kaks auku peaaegu üheks rebenenud, eksole. Seega kujutate vast ette, et see pole just maailma kõige mõnusam tunne. Teise päeva õhtuks oli juba isegi üsna okei, sain lausa sabakondi peal istuda, aga siis tulin kuidagi väga kehvasti voodilt maha ja selline valujutt käis õmblusest läbi, et lase või püksid täis. Alguses mõtlesin, et nüüd küll rebenes kõik puruks, aga arst vaatas üle ja ütles, et kõik on okei. Aga siiski jäi haav metsikult valutama, mingist istumisest polnud enam juttugi ja ma olin ikka väga piinal sellega. Siis meenus, et Joeli ajal soovitati mulle mingit imespreid ja kohe uurisingi blogi facebooki lehelt järgi, et mis see küll olla võis. Targad naised siis meenutasid mulle, et loomulikult silversprei! Saatsin mehe kohe apteeki ja lootsin pöidlaid pihus hoides imele. Järgnevad poolteist päeva pihustasin seda endale iga natukese aja tagant peale ja oh imet, ma suudan täna käia! Eile vaarusin veel ringi nagu mul oleks pomm jalgade vahel! Ehk suudan nüüd  isegi homme valda lapsele nime panema minna…

*Multi-Mam rinnakompressid – Hakka oma nibusi hooldama juba ENNE kui need katki imetud saavad, st kohe peale sünnitust. Olen neid kõigi kolme lapsega kasutanud ja mina pole siiani enda küljes veel ühtegi verist nibu näinud. #blessed

*Purelan 100 nibukreem – Kuigi mul pole kunagi katkiseid nibusi olnud, tean ma siiski, et see kreem on väga hea. Seda ei pea enne imetamist maha pesema (mõndasi peab!) ja imekiirelt parandab ka kõik haavad ära. Ma olen seda kasutanud niiii paljude asjade peal, et ei oska kohe ettegi kõike lugeda. Katkised huuled ja ninaalused, kassikriimustused ja katki kukutud põlved… Madli lutsutas näiteks haiglas oma käe katki, panin seda kreemi peale ja ühe ööga tõmbas punetuse maha, ning haav hakkas paranema.

*Tiheda koega, normaalselt venivad võrkpüksid – Olen mina oma kolme sünnitusega ikka igasuguseid näinud, aga parimad on just need. Haiglast olen ma alati saanud mingid kalavõrgud – suurte silmadega, vastikust materjalist, soonivad sitanikatsid. 

*Sünnitusjärgne padi – Praegu, kui su vuuha pole tuhandeks killuks rebenenud, mõtled sa kindlasti: ”ahh ei raatsi osta – küll ma hakkama saan”, aga usu mind – ei, ei sa ei saa! Oi kuidas ma kahetsen, et ma ei teinud seda 15 eurost väljaminekut ja ei soetanud omale toda patja… Lootsin tegelikult, et äkki ma ei rebenegi sel korral ja siis jääb padi kasutamata, aga tagantjärele tarkus – ma oleks selle 15 euri kasvõi oma silmamunadest välja köhinud, kui see vaid oleks mul kuidagi normaalselt olla aidanud. Haiglastki sõitsin koju nii, et sõbranna laps nuttis tagaistmel. Ma nimelt panin lapse ujumisrõnga tuuri ja ta kartis, et see plahvatab mu üüratu kere all. :D Tema õnneks see rõngas siiski ei plahvatanud, aga ega mul seal peal ülemäära mugav ka ei olnud. Samas ei kujutagi ma ette kuidas ma ilma selleta need 40 minutit vastu pidanud oleksin… Ühesõnaga, ostke see neetud padi ja tänage mind hiljem, kui inimese kombel istuda saate! 

*Mugavad rinnahoidjad  Minu kogemuse põhjal on kõige mugavamad suured, venivad, sport-rinnahoidja taolised rinnahoidjad. Head odavad (mina olen saanud enda omad laadalt, 5 euri tk), hea ligipääsetavus tissidele ja venivad misiganes suurusesse parasjagu vaja. Ei jää kuskilt pitsitama, kui tekib piimapais ja ei jää loperdama, kui pais läbi saab.

Mida teie sünnitusjärgsesse pakki paneksite? Mis olid teie elupäästjad, sel imelisel, aga samas ka nii valusal ajal?

Comments

comments

17 thoughts on “Mida peaks sisaldama üks TÕELINE sünnituspakk!

 1. Ma ei tea, kas see siia kategooriasse sobib, aga süüa-juua võiks ka lademetes olla. Mul kaks korda imetamise alguse poole selline isu ja janu, et kohutav. Koguaeg ei saand võtta ka, kui laps rinna otsas ja siis kui lõpuks vett said, oleks nagu kõrbes tilga vett leidnud :D

 2. Mul ka rebenditega ja hemorroididega olnud probleeme peale esimest kahte sünnitust, seega nüûd kolmanda ootel ei loodagi neist pääseda. Mul eelmine kord samas see silversprei nagu ei mõiganud.. küll aga ilmslet varun selle seegi kord.
  Agaaa, kust saab seda patja?!
  Tänud ette ja kiiret paranemist!

  • Oli vist emmebeebi.ee lehel vms see. Kui googlesse kirjutad “sünnitusjärgne padi”, peaks leidma.

 3. Mitte ühtegi nendest asjadest, mida Sa loetled, ma ei vajanud kummagi lapsega ja ei seisnud silmitsi ka ühegi eeltoodud probleemiga. Kuidas ma siis ütlen- elu läks kohe peale sünnitust täpselt selliseks, nagu see oli enne rasedust. Täiesti tavaline. Ei ühtki valu, paisu ega muud jama. Seega oleks minu soovitus- ostke need asjad siis kui laps on sündinud. Vajadusel. Milleks raha raisata. Ei tea ju mis tuleb ja mida on vaja. Igaüks on ju erinev ja täiesti vabalt võib olla, et olete nagu mina, kes peale hommikust sünnitust õhtul koju jalutab ja ülejärgmisel päeval sideme pesukaitsme vastu vahetab. Pole mõtet varuda, kõik on kättesaadav ja osta tasub vajadusel.

  • Nõus. Aga samas on mõne asjaga nii ka, et seda ei saa lihtsalt suvalisesse poodi või apteeki sisse jalutades kohe osta, näiteks too padi. Aga enamus asjad on siiski õnneks sellised tavalised ja kãttesaadavad, ning tasub tõesti osta alles vajaduse tekkimisel, nagu näiteks see sprei, mis tegelikult on ju üpris kallis toode ja niisama “igaks juhuks” osta veidi kahju.

 4. Astelpajuõli on ka väga hea rebenditele peale määrida. Aitab just limaskestasid taastada, soovitan.
  Mul isiklikult poleks vaja olnud külmakotte ega patja. Rebendid olid korralikud, aga see taastumine läks kuidagi möödaminnes. Enda hoolduseks oligi teepuuõliga intiimpesugeel, et ei kuivataks ja ei ärritaks see pidev pesu ja astelpaju õli peale seda peale. Proovi õhku ka anda sellele piirkonnale, et ei oleks kogu aeg püksid peal, see aitab haavade paranemisele kõvasti kaasa.
  Kandsin esimesed päevad bandaaži ka, oli kuidagi toekam tunne ja mulle meeldis.
  Apteegitilli tee meenutab ka neid esimesi kuid, et ikka oleks piima :D

  • Kusjuures täiega veider on see, et Joeliga olid mul ju paljuuuu hullemad õmblused (sisemised, välimised, lahkliha, mokkadel, kliitoril, emakakael jne), aga sellist valu ma ei mäleta, nagu mul praegu siin selle õnnetu lahkliharebendiga oli/on… Aga jah, õhuvanne teen lapsega sarnaselt – kilelina peal :D
   Bandaažist tundsin puudust vaid esimesel päeval, kui oli veel selline tunne, et emakas ja sisikond kukuvad naba kaudu põrandale laiali, aga edaspidi poleks ma seda nkn kasutada suutnud, sest esiteks oli ilm nii kuum ja see oleks higistama ajanud, teiseks mulle ei meeldi kuidas see surub mu mingisse sundasendisse ja ei lase normaalselt istudagi. :D

 5. Ma usun, et kõigi jaoks ideaalset pakki polegi :)
  Mina ostsin 5 paari tavalisi hm pehmeid alukaid mis olid väga ok kanda ja jannan neid ka nüüd aasta hiljem :)
  Purelan nibukreem oli super abiks.
  Enne sünnitust arvasin, et kindlasti on vaja seda kuulsat valuvaigistavat spreid aga tegelikult ei tundnud selle järgi vajadust.
  Kindlasti oleks jäänud ka kasutuseta see padi istumiseks.
  Kaasa võtsin shampoonid ja seebikesed, et ennast koduselt tunda ja olin haiglas olles selle üle väga rõõmus :) üks korralik dušš teeb enesetundega imesid!
  Teisel korral võtaksingi kaasa pesemisvahendid, mugavad alukad, suure imavusega sidemed, nibukreemi, mugavad riided..ja siis beebile vajaliku :) hetkel ei tule pähe midagi muud millest puudust tunneksin :)
  Esmasünnitajal küll parem võtta kaasa rohkem kui vähem asju kuna ei tea ju mis ees ootab.
  Täpselt sama on ka asjade varumisega lapsele, kellel mis vajalikuks osutub :)

  • Kindlasti. Sellepärast sõnastaaingi postituse nii, et kui mina teeksin, siis.. :D
   Jaaa, ma ei suutnud ka ära oodata millal pessu saab peale sünnitust!

 6. Minul oli sünnitus üldiselt kerge ja sünnitusjärgne aeg nagu tavaline elu ikka. Ei olnud kordagi külmakotti, hõbespreid (varutud sai) jne vaja. Istusin juba sünnitustoas, kuna koju läksin järgmine hommik, siis seal tegutsesin nii nagu varem. Võrkpüksid võiks kottides tõesti olla, aga ma sain juba haiglas normaalses+anti kaasa, siis ise juurde ei pidanud ostma (veritsus oli võrreldav päevadega). Esialgu läks imetamine hästi ja kasutasin neid samu Mami kompresse, aga piima tuli vähe ja kuna paisu ei tekkinudki, siis muud vaja ei läinud. Minul oli pigem pumpa vaja stimuleerimiseks.

  Kokkuvõtted tahtsin öelda, et iga inimene on erinev ja samuti nende vajadused. Aga mina neis sünnituspakkides vajadust ei näinud, sest vajalikus asjad testri suuruses, aga neid kulus ikka rohkem.

 7. Mina kasutasin sinu loetelust ainult nibukreem ja see oli küll tänuväärne ost. Enne imetamist sa ei kujuta ette ka,kui valis on katkine nibu :D
  Minul olid ka õnneks mõlemad sünnitused lihtsad ja mingit taasutumist polnud tarvis. Esimesega sain õmblused,aga ei olnud midagi hullu.
  Ma ei tea,kuidas Eestis on aga välismaal on need beebipakid ainultnpuhas reklaam,nii et kellel on raha maksta,siis see saab oma tooteid nendes promoda. Selle pärast need tavaliselt ongi täielik jama. Inglismaal on beebipakist 90% lihtsalt flaierid ja reklaam ja paar väikest näidist ja see on kõik.
  Lihtsam endale jah kõik vajaminev ise osta.

  • Me vist mõtleme eri asju praegu. Sünnituspakk on mingi spets pakk, mida saad osta/tellida mõnelt netilehelt. See peaks siis sisaldama pmt kõike mida sul haiglas vaja on, ala shampoon, duššigeel ja paar sidet jne. Aga sinu kirjeldatu on nagu meie apteegipakid, mida siin jagatakse tasuta igale sünnitajale. Need on jah 90% reklaam. Sel korral ma ei viitsigi vist neid välja võtta, enamus nkn prügi :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.