Talvised autosõidud turvaliseks!

Kuna talv ei näita veel raugemise märke, siis viimane aeg on teile näidata meie Ristiema pontšosid, mis valmisid imekiirelt ning on meie külmad talvehommikud ikka tunduvalt mugavamaks ja turvalisemaks teinud!

wpid-dsc_0009-696529182.jpg

Ma usun ja loodan, et see ei ole mitte ühelegi lapsevanemale enam uudis, et lapsi ei tohi turvavarustuses sõidutada üleriietes, sest nõnda jääb lapse keha ja rihmade vahele liigset õhulist ruumi, mille tõttu võib laps rihmade vahelt välja lennata. See võib juhtuda ka siis, kui sa oled enda arvates rihmad maksimaalselt kõvasti kinni tõmmanud. Ka õhukesed k/s kombekad ja joped ei ole sellises olukorras turvalised, sest needki jäävad rihmade vahele kortsu ja jätavad piraka õhuruumi. Tee katse: pane laps turvatooli koos üleriietega ning kinnita rihmad. Nüüd võta laps toolist välja, aga nii, et sa rihmasid lõdvaks ei lase. Eemalda lapse üleriided ja pane ta uuesti, rihmasid pingutamata, tooli. Palju jäi lapse ja rihmade vahele nüüd ruumi? Kas selliselt kinnitanuna sõidutaksid teda muidu ka?

Kuna külmal ajal üleriieteta autosse minna ei saa aga samas riietega last ka tooli panna ei tohi, on ideaalseks lahenduseks sellisel juhul turvatooli pontšo, mille saab autos sättida turvatooli peale nii, et rihmad jooksevad turvaliselt ümber lapse keha, pontšo alt!

wpid-dsc_0006-143617260.jpg

Pontšot on väga mugav kasutada, sest sel on nii ees, kui ka taga lukud, et selle saaks ilusti ümber turvatooli peatsi sättida. Vajadusel saab laps pontšo ise eest lahti teha, kui auto juba soojaks läinud on. Lisaks on sel ees käte jaoks augukesed, et laps saaks autos soovi korral mängida aga samas püsiks keha ilusti soojas.

wpid-dsc_0013257096991.jpg

Sellega saab ka lühemat maad õues käia, näiteks autost poodi või lasteaeda ja vastupidi. Mina olen sellisel juhul lastele pontšo alla veel soojad püksid ka pannud. Teine variant on see, et koorin neil kombekad lihtsalt põlvini maha ja kui peab autost välja minema, tõmban kombekad selga tagasi ning jätan pontšod autosse. Väga okei, soe ja turvaline.

wpid-20190306_202531566097075.jpg

Kes nüüd hakkab jälle jaurama, et turvatool on ju külm, kuidas ma panen lapse toariietega külma tooli, laps jääb haigeks jne, siis ausalt… vabandusi leiab alati. Turvatoolil on riide all kohe peno ja see on mega sooja hoidja/andja. See tool on tal reaalselt HETKEGA soe. Turvatool ei ole oma olemuselt nagu meie autoiste, et läheb 10 minti soojaks… Istu õues toapükstega peno peale ja proovi kui kaua su tagumikul külm on?

Joel on mul tavaliselt hull hädaldaja külma suhtes. Ta kukub juba selle peale karjuma, kui ma talle toast autosse minekuks kindaid kätte ei pane (reaalselt, kolm sammu!), aga tooli jahedust ei ole ta mitte kordagi kurtnud…

Pontšo külgedel on pikad krõpsud, mis hoiavad selle ääred koos, et tuulepoiss saba alla ei puhuks. Pealt on pontšo veekindlast kangast, sees on pehme ja mõnus vooder. Kõik toonid ja mustrid saab ise valida ning kokku sobitada. Seda pontšot saab juba tegelikult turvahällis soojakoti asemel ka kasutada, seega kel beebi alles tilluke, saab seda maksimaalse aja kasutada. :)

wpid-20190306_202155643043820.jpg

Ma vabandan selle pildi pärast. Ma ”millegipärast” unustasin õues pilti teha ja see tuli mulle alles 3 minutit peale uneaega meelde. Kuna mul aga postitus juba valmis oli, ajasin Annule kargud uuesti alla ja ”sundisin” ta pildile. :D 

Ühesõnaga, kel ei ole veel autosse head lahendust leitud ja tahaks samasugust pontšot nagu Annemaial ja Joelil, siis Ristiema pontšod ja muhvid facebookilehelt saab tellida.

*Ristiema pontšod on heaks kiidetud MTÜ Laps Turvaliselt Autos poolt. 

wpid-dsc_0007-254195021.jpg

Comments

comments

7 thoughts on “Talvised autosõidud turvaliseks!

 1. Ei no jaa aga mina ei viitsiks ilmaski lapsi sinna sisse toppida. Eriti kui on vaja teha mitu autost sisse-välja käiku.
  Lisaks no näevad ikka päris koledad ju välja ka :(

  • Jah, sest asja ilu kaalub ju üles turvalisuse. Suva, kui laps sinu viitsimise pärast viga saab, aga peamine ju, et oleks ilus ja mugav… ?

 2. Tahaks tõesti lugeda juba kuidas teil läheb, nii igatsen neid igapäevaelulisi postitusi. Loodan, et kõik on hästi ja tuju varsti tuleb tagasi. :)

 3. Kas ma sain valesti aru või pontsho jääb lapse pea ja alla, ehk siis turvatooli ja pea vahele jääb paks pontsho kiht? Sellisel juhul päästes last nö jopest paned ta siiski riski. Sest mitte ükski ekstra kiht, mis pole autotooli enda poolt testitud ei tohiks paikneda tooli ja lapse vahel.
  Vabandust kui sain pildist valest aru.

  • Eiei, pontšo on ikka kõige peal ju. Rihmad jooksevad pontšo alt, vastu lapse keha. Või kui mõtled seda peatoe kohta, siis selle saab ka tegelikult paremini sättida, et peatugi oleks ikka väljas pontšo seest. Selleks ongi kaks lukku head :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.