Meditsiin või asi!

Annu on juba nädala haige olnud, aga sel õudusel ei paistagi lõppu! Vaene laps pole juba päevi mitte midagi normaalselt süüa saanud (vaid tuubipüreed ja kartuliputru, aga seda ka suure näljaga). Ööd ja päevad vaid nutab.
Täna ärkas oma lõunaunest ja suu oli täiesti verine peas.
Nüüd on punetus ja punnid ka käelabadel, kaelal ja põskedel. Mille pärast ma täna teda uuesti arstile ka näitamas käisin, aga arst ütles selle peale vaid, et kuna Annu katsub ja kratsib koguaeg oma suud, siis kandub see ka mujale.

Otsest ravi sellele ei olegi, saab vaid leevendada valuvaigistitega ja määrida peale müteleensinist (briljantrohelise laadne värk, mis määrib kohutavalt kõiki ja kõike – mina olen sinine, Joel on sinine, voodilinad on sinised, riided on sinised…). Täna kirjutas arst ühe põletikuvastase kreemi ka. Aga see on ka kõik ja see ei ole ravi, vaid peaks idee poolest vaid leevendus olema. Seda sinist olen juba mitu päeva määrinud ja paranemise märke veel väga pole.
Asja teeb muidugi hullemaks veel see, et ta ise kisub neid kärnasid ka koguaeg. Tee sa ühele 2-aastasele selgeks, et ei tohi kratsida ja näppida, kui sügeleb ja kiheleb.

Arst veel ütles, et tema lapselaps oli selle haigusega haiglas, tilgutite all ja mina olevat liiga emotsionaalne, sest eks oma lapse piinu ole ikka kõige hullem näha. Aga kuidas ma siis saaksingi mitte olla? Laps nutab ööd ja päevad valust aga ma ei saa mitte midagi teha! Ta pole muidu eriti selline hellik. Isegi siis, kui ta vastu voodi serva kukkus, nii, et põsk verine ja silm sinine, ei nutnud ta üle paari minuti…

Ma olen juba täiesti ahastuses – kuidas on võimalik, et me elame 21. sajandil ja laps peab NÄDALAID olema sellistes piinades??? Ma lihtsalt teeks ükskõik mida, et see koorem enda kanda võtta ja mu pisitütreke terveks saaks. 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

24 thoughts on “Meditsiin või asi!

 1. Kuule, küsi teist arvamust – mul pole kogemust, aga mingi leevenduse peaks saama ometi..
  Vaene Annu, jaksu talle ja sulle ka!

  • Mõtlesin isegi siin vahepeal juba kiirabisse minna vms, aga nüüd täna õhtul oli tal juba nagu parem. Nosis saia isegi, eile veel hakkas nutma, kui mäluda üritas…

 2. Sügeluse puhul aitab nt claritin allergiarohi. Ma ei tea, kas nii väikesele tohib anda, aga ehk võib ja aitab sügelemistki vähendada

 3. Tere!
  Nagu ma aru saan, siis on lapsel suust alguse saanud stomatiit. Apteekides on müügil veel näiteks geel Gum aftamed junior, see küll paberite järgi on alates 3. eluaastast, kuid midagi ohtlikku see ei sisalda – seal suure molekulmassiga hüaluroonhape, mis tekitab haavadele kaitsekihi ja peaks aitama neil kiiremini paraneda. Äkki tasuks proovida või uurida arsti käest, mis ta sellest tootest arvab?
  Kiiret paranemist!

 4. Nii kurb. Taiesti tajun su valu.
  Mul pisip6nn on hadas k6rvap6letikega. Kaks korda juba sai see kuu antibootikumikuuri, nyyd jalle katsub vahest k6rvu. Oeh, ma loodan nii vaga, et tal k6rvap6letikku jalle pole.
  Annule kiiret paranemist!

 5. Meil levib lasteaias taoline haigus (ütlen taoline, sest neid punni-villi haigusi on nii palju, et ma paljalt pildi põhjal diagnoosi panna ei julge, kuna pole arst). Igatahes mulle tundub suht sama haigus ja meie saime kohe perearstilt suukaudse antibiootikumi ja salvi peale, suht kohe lõi tagasi ka, aga mu lapsel oli ka 4-5 punni ainult jõudnud tekkida. Sõbranna oma lapsega aga perearstilt lahendust ei saanudki ja pöördus ise otse nahaarstile ja sai siis alles samuti õiged rohud peale. Seega ma soovitan nahaarstile minna kiiresti!

 6. Kas ab-st arst ei rääkinud? Meil igatahes oli ab peal ja tundub, et sellest oli kasu. Mine lase uued proovid teha. Näha on, et perearst ei võta asja tõsiselt. Edu.

 7. Kui ma oma pojaga läksin arsti juurde, siis perearst pani diagnoosiks, et mandlid kergelt punakad. Möödus veel paar päeva ja asi polnud mu jaoks ikka õige, laps (see aeg aastane) jõi ainult piima ja ka seda üli väikestes kogustes. Palavik alla ei läinud ja suu sisse midagi ei võtnud, suu ville täis ning igemed punased ja veritsevad. Sai mindud EMOsse. Sealt sain ka abi ja diagnoosi. Ab võttis palaviku koheselt alla ning paar päeva hiljem juba hakkas laps sööma ja paranes. Seega soovitan, et mine ka emosse. Mingid salvid siin ei aita nagu näha. Pole ab kergekäeline pooldaja, aga oma lapse piinu pealt vaadata on õudne. Arvan, et sellest oleks ka teile abi. Seal tehti vereproovid ja vedeliku? Näidud et kas vajab tilgutit. Meil oli see piiripeal, seega tilka veel ei vajanud. Hakkasin iga natukese aja tagant vedelikku pakkuma. Oli jube kogemus, nii et tean mida tunned. Loodan, et saate ruttu asja korda.

 8. Jõudu ja jaksu! Loodan, et see läheb kiirelt mööda.

  Ma ise muidugi läheks emosse ja jauraksin seal. Mu meelest pole see päris normaalne, et nii pisike peab nõnda kannatama. Ise olen ka päris palju emos käinud, kui sisetunne ütleb nii. Mõnikord on olnud tühi käik ja tõesti on niisama paremaks läinud. Enamus kordi olen saanud sealt siiski paremat abi. Ma tean, et see pole ehk õige, aga mind ei huvita. Kui lapsel on halb, eriti nii pisil, siis see pole päris õige.

 9. Käte- jalgade- suuhaigus (hands mouth and foot disease) ehk “suu- ja sõrataud,” kuulub enteroviiruste alla. Ega muud polegi teha kui valuvaigistit anda. Paljud arstid pole sellest haigusest kuulnudki kahjuks.

 10. Kätel-jalgadel pane ikka rohelist, mitte sinist :) aitab paremini. Sinine siis suhu, sest sinna rohelist panna ei saa.

 11. Tere,
  minu lapsel oli sama haigus. Abi saime arsti poolt retseptiga väljastatud kreemist. Ei mäleta kahjuks nime aga selle kreemi karbil oli lõvi pilt. Küsi arstilt kindlasti järele. See kreem aitas meid paari päevaga. Briljantroheline ei teinud paraku midagi paremaks ja villid muudkui levisid :(. Minu arst konsulteeris tookord ka nahaarstiga ja nahaarst soovitas seda kreemi.

  • See on fucidin. Seda ta Annule kirjutaski, aga mul oli seda juba niikuinii kodus ka olemas, sest tema dermatiidi põletikke ravin ka sellega. Aitab tõesti hästi. :)

 12. Oh sa väike vaene laps…
  Olete mõlemad tugevast puust. Ma ei tea mida ma teeksin…
  Haigla on hea mõte.
  Ütlen lihtsalt, et mul tekkisid ka punnid ja lahti ei saanud. Käisin erinevate nahaarstide juures ja kõik käskisid kreemitada ja tulemus null. Ahastuses olin ja nutsin patja, sest punnid sügelesid ja lõpuks oli suu ka nö punniline aga abi ikka mitte kuskilt.

  Arstid ütlesid kõik ühest suust “keegi ei tea mis viga on….”
  aasta otsa jaurasin erinevate arstidega aga asi läks aina hullemaks.
  Lõpuks oli ainuke väljapääs Biokliinik. Maksab küll hinge hinda aga just sealt sain mina oma hädadele lõpu!

  Loodan, et Teil läheb hästi :)

 13. Heia! Ma tahtsin sulle soovitada osta Annule piimhappebaktereid. Tervis tuleb kõhust ja kui seal kõik korras, siis saab ülejäänud keha end veidi kergemini aidata.
  Kui Annul on laktoositalumatus, siis neid saab ka laktoosivabu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.