Meie kreisid päevad, ehk 10-kuuse lapse päevakava

Ma pole absoluutselt hommikuinimene ja kell 7 hommikul üles tõusta on täielik piin. Olgu see Annupanukas mul ükskõik kui rõõmus päiksekiir, siis mina enda luuke lahti kangutada ei suuda.
Tavaline hommik on see, et Ann ärkab 7 paiku, vahel varem, vahel veidi hiljem, aga reegel on see, et 7.30’ks mürab tema mööda voodit ringi ja mina karjun mõttes ”magadaaaaaa”. Seega tavaliselt mina enne 8’t voodist välja ei veere, vaid üritan ”magada” niikaua, kuni Annu oma voodis mängib, või üle meie turnides trenni teeb.
Aga ühel hetkel viskab temal ka üle, ning ta tuleb ja virutab mulle oma tähelambiga pähe, või üritab mind kiilakas kiskuda, ise samal ajal ”ehh-ehh-emmmmeeeeeh” karjudes. Kui ma üritan tekki üle pea tõmmata, siis ta tuleb ja kisubselle ära – ei ole siin mingit magamist. :D No see on selge märk sellest, et tänaseks on unega kööga ja edasi läheb ainult hullemaks, kui jätkan tema ignomist, ning ajan end vaevaliselt püsti ja suundun temaga vannituppa, et hommikused asjatoimetused ära teha (mähkmevahetus, hammaste ja näo pesu, D-vitamiin).

Kuna Annule ei meeldi hommikul putru süüa, siis pakun talle midagi kergemat. Näiteks puuvilja.
Peale hommikust näksimist me mängime ja mürame ja lollitame ja karjume ja oleme nunnud ja mürame natukene veel, kuni tuleb esimene lõunauni (umbes kell 10, vahel jätab ta selle vahele ka ja läheb 11-12 magama, vastavalt sellele nihkub ka graafik). Olenevalt hommikust ma kas jään üles, ning teen omi asju, või poen koos lapsega veel veidikeseks magama. Tavaliselt siiski esimene variant.

Kui Ann ärkab (magab umbes 1,5 h), hakkab kogu trall otsast peale. Aga esmalt tuleb ära süüa külm puder, mis hommikust järgi jäi. Ma ei saa aru kuidas ta seda süüa saab. Sooja putru ei taha kunagi, aga kui see on juba jahtunud, siis sobib. Väga veider. :D
Peale kerget vanni, asub Ann mängima. Kui tal on hea tuju, siis on ta nõus omaette asjatama, ning mina vaatan sel ajal oma seebikaid, või blogin. Mõne aja möödudes kutsub ta ka mind endaga liituma, tuues mulle oma mänguasju, diivanile ronides või varvastest näksates. Siis pean ma kõik muu nurka viskama ja lapsele raamatuid näitama, hüppeloomaga mööda elutuba hüppama, rõngastorne ritta seadma, legodest maju ja topsikutest torne ehitama, et ta saaks neid ümber lükata ja südamest naerda. Hetkel on kuum teema ka üks tegelusmaja, mille ma maximast ostsin. Sel on erinevad luugid ja uksed, mida saab lahti teha ja kinni lükata, ning paar häält tegevat nuppu. Peale on kirjutatud küll 12k+ aga Annule meeldib see juba hetkel väga.
Vahel vaatame me seebikaid ka koos. Eriti meeldib talle youtube’st Daily Bumpsi vaadata. Alati kiigutab end kaasa, kui algusmeloodia kõlab, või kui lõpus Bryan laulab. :D See on nii armas, kuidas ta mulle sülle ronib, pöidla suhu paneb, pea mu õlale toetab ja veidikene rahulikult istudes telekat vahib (ega ma kaua ei lase-kuri emme). Ühtlasi tähendab see ka seda, et tal hakkab uni tulema, ning peaks uuele uinakule sättima hakkama.
Umbes kahe paiku päeval suundub ta uuele uinakule ja magab veel 40 minti – 1,5 h.

Kui ta ärkab, siis musutame, kallistame, kaisutame ja lasen tal vaikselt ärgata. Peale seda pakun talle tavaliselt püreed. Millest ta reeglina keeldub… Kuna ta on veel liiga väike, et rakendada ”kui ei kõlba, ole ilma” reeglit, siis otsin talle midagi asenduseks. Kui midagigi on kõhtu jõudnud, läheme tavaliselt õue.

Hiljemalt kella 18’ks tuleme koju ja ma üritan süüa tegema hakata. Kui mees on kodus, siis tegeleb tema Annu lõbustamisega. Kui ei siis pean ta omale selga aheldama (mis talle reeglina üldse ei meeldi), või köögipõrandale sekeldusi otsima panema. Ütleme nii, et tegevust tal siis jagub. Kapid on vaja tühjaks tõmmata ja kogu nende sisu mööda põrandat laiali peksta. Kõik põrandapraod, kapi alused ja no kõikkõik, kuhu vähegi sõrmed ulatuvad, tuleb läbi inspekteerida. Kui leiad midagi mis näeb vähekenegi söödav välja, topi see omale suhu ja kui emme üritab seda ära võta a) hammusta b)karju c) viska enda makaroniks ja karju d)purista (mille käigus emme ”võimaliku toidu” poolkogemata kätte saab-uuups). Ja siis tuleb pettunult nutta ”oh, armas jumal, miks ometiiii ei või ma kõike süüa, mis mu väike hing ihkab?” :D

Vahepeal on mees juba koju jõudnud, ning võtab Annu veidikeseks enda kantseldada, et ma saaksin toidu tegemise rahus lõpetada.

Kui õhtusöök on valmis ja söödud, laps puhtaks kasitud ja suurem segadus ka kokku pühitud, on aeg minna väiksele jalutuskäigule. Ikka kogu perega. Ann minu kõhu peal ergobeebitades, koer rihmapidi mehe käe otsas ja kass mäugudes meile järele jooksmas.

Umbes kell 20 läheb Annu vanni, kus ma talle sadamiljontrilljon korda ”mull-mull väiksed kalad” laulan, svammi/mänguasju korduvalt ja korduvalt vanni tagasi viskan, ning teda uppumissurmast päästan. Oi kuidas ma ei salli, kui ta üritab vannis püsti tõusta, või äärest kinni ei hoia. Ja minul ei luba ta ka end sel ajal kinni hoida, tema tahab ise asjatada, ning mängida. Vahel laseb ta mõlemad käed lahti, ning libiseb. Aga teda isegi ei huvita see. Tõmbab enne vee alla minekut kopsud õhku täis ja kui ma temast kinni haaran, ning ta püsti tagasi tõstan, siis ei tee teist nägugi ja mängib rahus edasi. Mulle tundub vahel, et ta teeb seda meelega. Igatseb vist oma ujumistunde nii väga taga, et peab vannis oma oskusi praktiseerima. Mina muidugi sjitun end iga jumala kord peaaegu täis, sest ‘oumaigaad, ta kukkus’. :D
Pea pesemise vastu pole tal ka mitte midagi. Iga kord loen ”üks, kaks, kolm” ja valan talle vee pähe. Tema puristab rõõmsalt kaasa ja plaksutab käsi. Väike vee fanatt.

Peale vanni ja õhtuseid toimetusi, koristame mänguasjad kokku, ta teeb issile head ööd musi-kalli, ning me suundume magamistuppa. Heal juhul magab ta kella 21’ks. Kui ei, siis pean oma unelaulude repertuaari veel ja veel ja veel kordama, kuni ta lõpuks kustub, ning mina pääsen mehekesega kvaliteetaega veetma/seebikaid vaatama (oleneb siis kas mees on tööl või kodus).

Umbes südaööl ärkab ta veel korra, et kontrollida kas ma ikka olen olemas, ning siis magab hommikuni ja kogu pull hakkab otsast peale. :)

Väike leboboss

wpid-dsc_0003.jpgLoeksin hea meelega ka teie laste päevakavasid. Mis kell te ärkate, lõunat sööte, magama lähete jne? Kui vana lapsega tegu on?Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

6 thoughts on “Meie kreisid päevad, ehk 10-kuuse lapse päevakava

 1. Miks sa kõhukotis last vead kui jalutate? Kas vankris hakkab hüsteeritsema kui piisavalt sinu lähedal ei ole?

 2. Laps 1a 1k. Hommikul ärkab 7-8 ajal. Esmalt valmistan talle putru, mille kohe ära sööb. Siis mängime. 11-12 paiku sööb lōunasöögi ja pärast seda jalutan ja laps magab vankris. Magab 40 min kuni 2 h, oleneb päevast. Pärast ärkamist sööb ja siis kui vähegi ilma on lähme aeda mängima. Vihmaste ilmadega oleme toas. Siis tuppa tulles on kerge eine ja jälle mängime. 19 paiku on õhtusöök ja pärast seda vann. 20.30 lähme magama. Laps saab rinda õhtul magama jäädes ja öösel. Öösel ärkab palju kordi. Mängimise all mõtlen, et tegelen lapsega. Ta on hästi aktiivne ja ise ei mängi, seega ta kaevandab kappides, sahtlites ja mina koristan. Midagi eriti teha ei saa, ainult siis saan, kui jätan ta aeda magama. Mees käib palju tööl ja vabadel päevadel remondib meie tulevast kodu, seega enamik ajast olen lapsega kahekesi. Kirjeldasin kodust päeva, käime ka külas ja teiste lastega mängimas ja sügisest uuesti ujumas.

 3. Laps on 1a1k. Hommikul ärkab kell 8.30. Mingi aeg ärkas ka 7.30-8. Paaril korral on maganud ka 10-10.30ni. Igatahes..mina suudan end alles kell 9 voodist välja ajada, ideaalis muidugi kell 10 alles. Kui hommikul laps saab aru, et ma olen voodis, hakkab kisama. Muidu pean liikumatult olema ja ta asjatab oma voodis siis. Võtan ta kell 9 voodist..potile. Teen talle putru, sööb. Siis peseme puhtaks, hambad ka ja riidesse ja mängima. Käime vahel ka poes ära, et süüa osta.või oleme õues mängimas. Oleneb mis toimetused ees ootavad. Siis kuskil 11.30-12.30 tahab süüa. Midagi eelmise õhtusöögist saab või poepüreed kiirematel aegadel. Kell 13 lõunauni kuskil 1-3h. Katsun sel ajal õhtusööki valmistada. Seejärel kuskil kell 16 sööb kodujuustu, kohupiima, puuvilju vms või kui on õhtusöök valmis, saab seda. Siis mängime, tegutseme koos, ootame issit koju. Ja siis teeme juba koos midagi või tegeleb issi või kuidas kunagi. Kell 19-20 sööb veel putru ja kell 21 ööuni. Öösiti ärkab veel vahel mingitel asjaoludel, aga jääb peagi magama. Tal hetkel ka 2 purihammast tulemas.

 4. Meie 9,5k Päevakava :)
  8:00-9:00 äratus (vahest varem)
  9:20- Hommikusöök (puuvilja-või juurvilapüree+näputoit, putru üldse ei söö)
  9:00-11:45 Mänguaeg
  11:45 Tissi time:D
  12:00-14:00 esimene uni õues vankris (vahest magab 30min vahest 1,5h)
  14:00 Lõunasöök (juurviljapüree lihaga +näputoit joogiks vesi )
  14:30-17:30 Mänguaeg
  17:30 Tissi time või sööb kurki,kamapalle vms ka lisaks kui isu on
  18:00-19:00 Uinak kas jälle õues või vahest ka toas
  20:00- Õhtusöök (puuvilja või juurviljapüree, keefir +näputoit)
  Vahepeal mänguaeg, vannitamine jms
  22:00 Ööuni
  Sööb üldiselt 4x päevas vahest näksib rohkem, kui kodust väljas on päevakava teine aga eks need kellaajad nihkuvad kõik oleneb mis kell ärkab :) Üleval on järjest 3-5h oleneb päevast.Öösel ärkab tihti vähemalt 4-5x väike rp sõltuvus vist :D Muidu rõõmus roosa beebs (L)

 5. kui franz sama vana oli, siis ärkas ta ka mingi 7-8 ajal, aga ma konkreetselt koolitasin ta välja. ehk siis tema ärkas (magas minu kaisus), tegin pudeli piima talle, ta jõi, siis andsin talle meeletult mänguasju vaadata ja magasin rahumeeli edasi. mingi aeg jäi ta ise ka uuesti magama ja nii me magasime ikka ilusti 10-11 välja.
  praegu on franz aasta ja pool vana ning oleneb täiest päevast, mõnikord magab ilusti kella kümneni, teinekord on juba seitsmest üleval. viimasel juhul aitab mind etv2, kust tulevad multikad kuni kella kümneni, mõned küpsised ja klaas piima. ta muidugi käib mind äratamas ja toob oma autod mulle voodisse, aga ma ei ärka ennem, kui kell on 10 ja multikad läbi. mõnel paremal päeval ei jõua ta mind äratada ja tuleb kaissu ja jääb uuesti magama :D ühesõnaga hommikul on reegel, et kui emme magab, siis emme magab.
  päeval umbes kahe ajal läheme õue vankriga, siis ta magab seal paar tundi ja õhtul läheb üheksa kümne ajal unne :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.