Mida kinkida aastaseks saavale tüdrukule?

Btw, tegemist pole reklaami eesmärgil tehtud postitusega. Lastekaup.eu on lihtsalt selline pood, kust leidsin KÕIK mida vaja oli. I-me-li-ne koht! Lingid avanevad uues aknad, kui vajutad suurte tähtedega kirjutatud sõnale (teist värvi tekst!)

Ma ei suuda seda uskuda, et paari kuu pärast saab mu pisitilluke preili aastaseks. Oh, kuhu see aeg küll kaob! Siinkohal olekski vist paslik kirja panna mõned asjad, mida mina kingiksin aastaseks saavale lapsele.

 • Kiikhobune

SELLINE helepruun on minu arvates väga armas. Samas on ka SEE retro hobu päris seff. Kiikhobul kiikumine aitab kaasa tasakaalu arengule.

Kiikhobune Ojar

 • Lego duplod

Legodega ei saa kunagi mööda panna. Need meeldivad pea igale lapsele ja neid ei saa kunagi liiga palju olla. Näiteks SELLINE suur kastitäis on alustuseks päris hea. Ka SEE roosa klotsiämber, või SEE väiksem põhikomplekt, on kindla peale minek. Klotsipood.ee on suur valik.

 • Raamatud

Vahet pole kui vana laps on, ka raamatud on alati kindla peale minek. No laps neist ilmselt esialgu suurt ei arva, aga ikka parem, kui ‘veel üks kaisukaru’. Muinasjuturaamatud ja paksude lehtedega beebiraamatud on alati teretulnud. Ja kindlasti ära unusta sisse kirjutada mis puhul, kellelt ja mis aastal raamat kingitud on!

 • Pusled

SELLISED nuppudega pusled on alustuseks head. Järgmine samm on ilmselt, TAOLISED mõnest jupist koosnevad pusled. Ka SELLINE klotsipusle on lahe. Ning kuna lastel on selline rumal komme, väga kiiresti kasvada, võib kinkida ka veidikene raskemaid pusleisd. Näiteks midagi SELLIST või SELLINE komplekt, kus on 4, 9, 12 ja 16 tükist koosnevad pusled.

 • Hüppeloom

SEE tundub vahva. Samas ka SEE on lahe, sest kui alus all on, saab sellega kiikuda, aga kui alus ära võtta, saab hüpata. Ma mäletan, et kui mulle taoline sarvedega pall kingiti, oli mul sellest rõõmu aastateks. Ostsin Annule hiljuti SELLE ja talle meeldib see täiega! Selle najal on hea püsti tõusta ja väikese abiga, saab ta sel istuda ja hüpatagi.

 • Kirjad ja kaardid

Kellele ei meeldiks vanu kaarte ja kirju lugeda? Mõelda vaid kui tore on lapsel, kümnete aastate pärast lugeda, kes tema esimesel sünnipäeval käisid ja mida toredat soovisid.

 • Muusikariistad

Öeldakse ju, et häält tegevaid mänguasju kingivad vaid need, kel endal lapsi pole, või need kes kingisaaja vanemaid vihkavad. Aga minu arvates see nii siiski pole. Ehk ma siis räägin muud juttu, kui laps 24/7 mul kõrva ääres mingit trummikomplekti taob.

 • Pealeistutav auto

Auto puhul oleks hea, kui sel oleks peidukas, et laps saaks oma tavaari sinna peita ja kaasa vedada. Samuti oleks lapsel põnevam mängida, kui auto teeks häält. Näiteks signaal jms, et saaks rooli keerata ja oleks erinevaid nuppe, mida näppida ja vajutada. SEE on lahe, aga hind on ka kallivõitu. SEE on ka normaalne.

Chicco pealeistutav auto Quattro

 • Mänguköök ja nõud/toidud

SEE on imearmas! Oum-džii, ma müüks vist oma neerud maha, et Annule seda saada! Oeh, ma olen armunud. Ja muidugi on väikesele koduperenaisele ka nõusid ja toitusid vaja. Toidu puhul siis ikka jälgida, et komplektis oleksid juurikad, lihad, puuviljad jms, mitte mingid hamburgerid ja friikad.

Gerardo`s Toys puidust mänguköök Jersey

 • Lükatav jalgratas

Midagi SELLIST pean siis silmas. Hea oleks, kui rattal oleksid pedaalid, et laps saaks ühel hetkel iseseisvalt ka ringi sõita ja see tagumine pulk võiks olla eemaldatav. Korv, kuhu saab igast kraami sisse laduda, on ka ainult boonuseks!

 • Motoorikakeskused

Sellised tegevuskeskused on väga head käelise arengu arendajad. Mulle jäid silma SEE, SEE ja SEE. Kõik on sarnase põhimõttega, aga erinevas hinnas.

 • Järelveetavad mänguasjad

Midagi SELLIST või SELLIST näiteks.

 

 • Eeslükatavad mänguasjad.

Sellised mänguasjad motiveerivad last kõndima ja liikuma. Oleks hea, kui mänguasi teeks ka mingit heli. Esimesena jäi silma midagi SELLIST.

Hape puidust eeslükatav Lillel liblikad

 • Fisher Price mänguasjad.

Tegu on küll plastikust mänguasjadega, aga need on tänapäeval vist nagu mingid ‘must have’ asjad. Igal lapsel lihtsalt peab olema laulukoer ja küpsisetünn. Annemaial on koer olemas, aga küpsisetünn ja lauluraamat on veel puudu, ja need plaanin ma talle ka hankida. FP’l on veel palju erinevaid mänguasju, nagu näiteks telefon, käokell, tigu ja palju muud.

 • Suur (puidust) mänguasjakast, kaanega.

Ma tahan Annemaiale eritellimusel mänguasjakasti lasta teha, kuhu oleks midagi armsat peale kirjutatud. Esialgu mõtlesin, et tema nimi, aga kui me kunagi veel lapsi saame, siis oleks see ju imelik, et lapsi on mitu, aga kastil on ainult üks nimi… Seega lasen ilmselt sinna peale kirjutada midagi inspireerivat ja armast (olen ideede otsingul!).

 • Nukuvanker/Beebinukk/Nukutarbed

Vanker sobib ka selle eeslükatava mänguasja alla tegelikult. Aga ma näen juba vaimusilmas, kuidas Ann varsti oma nukkudega jalutama läheb ja neid kõikjale kaasa tassib. SELLINE vanker on ülinunnu. Või hoopis SEE nukutarvete komplekt, kus on lamamistool, kergkäru, tegelustekk ja voodi. Aga vankrisse on ju ka nukku vaja, näiteks SEE.

Nukutarvete komplekt

 • Nukumaja

Selle jaoks on ilmselt 1-aastane veidikene noor ja see vist on pigem 3-4 aastase lapse mänguasi, aga noh. Ma ei suutnud seda siia lisamata ka jätta. No vaadake vaid SEDA või SEDA maja. Esimese maja juures ei meeldi mulle lift, aga muidu on see küll väga armas.

 • Klotsid

SELLISED ehitusklotsid, või SELLISED puidust täheklotsid. Annu üks lemmikuimaid mänge on hetkel see, et mina ehitan torni ja tema lükkab selle ümber. Me võiks sedasi tundeeee mängida.

Mõned asjad, mis ma siia nimekirja lisasin, on ilmselt aastaseks saavale lapsele veidike liiga keerulised, aga kuna lastel on selline kole komme kiiresti kasvada, pole sellest vast ka lugu. Varem või hiljem lähevad need asjad niikuinii käiku.

Enne kingituse ostmist tasub alati KINDLASTI lapsevanematelt küsida, et kas taolist asja on neil vaja, või ehk on neil see juba olemas. Topelt pole ju vaja ja ehk on emal-isal midagi hoopis vajalikumat mõttes. Või ehk klapitate hoopis suurema hulga inimeste peale mingi kallima asja kokku, mida ehk vanemad ise osta ei jaksa.

Kindlasti soovitan vältida suvaliste pehmete lelude kinkimist, sest neid koguneb igal lapsel juba niigi palju ja ega nendega väga paljut peale pole hakata.

Asjade valimisel soovitan eelistada puitu, ning naturaalseid tooteid, mis meenutavad reaalsusele võimalikult sarnaseid esemeid (näiteks raamatutes loomade jms pildid võiksid olla võimalikult sarnased päris loomadele). Pealegi, plastikut on igas kodus juba niigi palju. Uskuge mind, lapsevanead on tänulikud!

Mul on selline tunne, et ma VAJAN (!) kõiki neid asju Annule. Ma ei tea kuhu me ise ainult elama läheme, kui kõik toad on pilgeni mänguasju täis… Liiga palju asju pole tegelikult lapsele hea, aga ikkagi… Ma vist realiseerin enda lapsepõlveunistusi oma lapse peal. :D

Mida teie siia nimekirja lisaksite, või mida maha kriipsutaksite? Kas ka teil on tunne, et tahaks oma lapse mänguasjadega üle kallata? :DEt mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

18 thoughts on “Mida kinkida aastaseks saavale tüdrukule?

 1. Kiikhobustest rääkides, siis 1 aastasele on sobilik vaid seljatoega versioon. See pehme päris hobuse moodi, mida linksid, on siiski paari aastasele mõeldud. Esiteks juba selle pärast, et ta on niivõrd kõrge. Kuid see retrokas on mõnus. Meie poiss sai ka aastaseks sünnipäevaks selle retroka ja see on terve see aeg olnud tema suur lemmik. Esialgu küll jalad maha ei ulatanud aga õppis kiirelt ise peale minemise ning kiikumise ära ja fännab täiega.
  Seeeest hüppeloom on minu arvates siiski pisut suuremale, nt 2 aastasele lapsele sobilik kingitus. Meie poiss hakkab alles praegu veidi huvi tundma selle vastu ja ta saab varsti 2. Eks see sõltub lapsest väga palju.

  Ma tegin ise alles hiljuti samamoodi listi: https://loomaaedonkirju.wordpress.com/2015/07/14/mida-kinkida-aastasele-lapsele/

  • Eks see on tõesti nii nagu Britt ütles, et iga laps on erinev ja huvid tekivad ka erinevatel aegadel. Annule näiteks väga meeldib kiikuda ja ma eeldan, et talle meeldiks ka too hobune. Aga samas talle meeldib selle hüppeloomaga ka hüpata. Hetkel ei ulatu temalgi jalad veel maha, aga kui ma teda seal peal hoian ja hüpitan, siis ta lõkerdab küll naerda. :D

 2. Ma tunnen end juba nagu mingi (lingi!) mendina ? Leenu blogis nüüd vinks vonks, hea jälle lugeda. Aga ma poleks eales arvanud, et praegu sinu teksti lugedes ma lausa i-g-a-t-s-e-s-i-n neid tobedaid (link!)’e. SEE, SELLINE, TAOLINE, SELLISED, SEDA. Lihtsalt apppppi?! ?Palju neid ometi ühte teksti mahub?
  Sa ise veel seletad algul ära, et teist värvi tekst on link ja avaneb uues aknas! Võiksid ju siis juba ära kaotada kõik erinevates vormides SEE.

  Näiteks:
  “SELLISED nuppudega pusled on alustuseks head. Järgmine samm on ilmselt, TAOLISED mõnest jupist koosnevad pusled.”
  Palju parem oleks lugeda hoopis nii: NUPPUDEGA PUSLED ona alustuseks head. Järgmine samm on ilmselt MÕNEST JUPIST KOOSNEVAD PUSLED.” (trükitähtedega oleks nagu lingid ?)

  Oh ma nii loodan, et võtad seda ikka kui heatahtliku kriitikat, sest seda see ongi ?

  • Njaaaa, see näeb tõesti parem välja! Ma sellepärast kirjutasin need SELLISED, TAOLISED, NEED jne, et inimesed aru saaksid, et peab sinna vajutama. Nagu ma aru olen saanud, siis paljud ei tule nagu selle pealegi, kui niisama kirjutad. Ja selle seletuse kuhu ja miks vajutada, lisasin alles hiljem, siis ei viitsinud enam ümber ka kirjutada… Aga järgmises teen ilmselt nii nagu seletasid, sest see näeb tõesti parem välja. Aitäh soovituse eest! :)

 3. Mind jäi see nukumaja, mis pildi peal on, nüüd painama. Oleks nagu vaja või nii.. :)

  Aga üldiselt kõik soovid täiesti mõistlikud ja mul endal oli üsna sarnane nimekiri tol ajal.

  Võib-olla sellest valikust jätaks välja ainult kiikhobuse ja köögi. Muidugi lapsed on erinevad, aga nii palju kui ma näinud, siis tegelikult kiikhobusest tüdinetakse üsna ruttu. Eriti kui on olemas hüppeloomad ja muud taolised tegelased. Ja kuna üldiselt need maksavad ka päris normaalselt, siis kasutusaeg ei tasakaalusta hinda ära lihtsalt. Aga nagu ma ütlesin, siis lapsed erinevad ja Annu võib seevastu olla just selline laps, kes seal otsas elama hakkaks, nii et siinkohal ma ilmselgelt rohkem sõna võtta ei saa :)

  Köögi kingiks ma sinu asemel hoopis jõuludeks :) Sest ega need jõulud ka enam mägede taga peale Annu sünnat pole ja mingid soovid sellest nimekirjast kanduvad ju nii või naa edasi.

  Aga selles on sul igatahes õigus, et raamatud ja pusled on alati kindla peale minek! :)

 4. Aastasele lapsele nukumaja on jah, tõesti, ilmselge liialdus. Samuti on aastele ilmselt liiga palju veel mingi nukuasjade komplekt, alustuseks beebinukk kõlbab küll. Vanker võib küll tunduda hea lükkamiseks/tasakaalu harjutamiseks, kuid need on megakerged ja lähevad ülikergelt ümber, niiet pigem on see ühele aastasele nuhtluseks (eeldusel, et u aastane laps enamvähem alles õpib õigesti tasakaalu tunnetama). Nukuvankrite koha pealt muidugi seda ka, et selliseid Brittoni nikatseid ma ei soovita, täielik pahn minu arust :D. Mängukook on ka aastasele vast liiga palju, lammutab seda ilmselt 99% ajast, pigem tõesti alates 1,5a. Lego puhul arvan ma samuti, et aastasele veidi palju (need vist ongi alates 1,5a). Vähemalt mingi suur komplekt on küll täiesti mõttetu. Alustada ikka väikse komplektiga, aga aastane on minu arvates veel liiga väike. Lego asemel mingid suuremad klotsid pigem, mis kergemalt kokku käivad, kui midagi sarnast otsida.
  Sinu antud valikust valiks mina ilmselt pealeistutava auto, eriti kuna laps selline väga aktiivne on, minu lapsed on selle peal tavaliselt kõik oma energia õhtuks maha sõitnud :D.
  Eks ma saan aru, et lapsevanemana tahaks oma lapsele kõike ja kohe, aga seal juures peab ka kaine mõistuse säilitama :D

  • Ma tegelikult lähtusingi nimekirja koostamisel sellest, et laps saaks terve aasta jooksul eakohaste asjadega mängida. Ega kõiki kingitusi ei peagi kohe kätte andma. :)

  • Lennal on nukk ja nukuvanker ja tatsab oma nukuga pidevalt ringi, vankri võtaks isegi voodisse kaasa. :D (vanust tänasega 1aasta4kuud), kui juba aastaselt (mõni nädal peale) kärutas ringi :)

 5. Enda laste järgi ütlen, et mänguköögi võid teise aasta sünnaks jätta, nukumaja ja titekäru ja kaasneva lausa kolmandaks ning kiikhobu ja hüppelooma selle aasta jõuludeks. :) Pealeistutav auto läheb minu üheksakuusele aga juba praegu vägagi kaubaks, kuigi jalad maha ei ulatu. Igasugust heli tegevad asjad on ka väga in, see nn muusikamatt ka näiteks.

 6. Meie poisi vaieldamatu lemmikasi oli selline auto, kuhu sai peale istuda ja jalgadega lükata, rool keeras ka. Ostsime selle, kui ta sai 7 kuuseks ( algul muidugi ei ulatunud jalad maha) ja see oli aktiivses kasutuses 4 eluaastani, kui naabripoiss poleks rooli kõveraks väänanud, siis mängitaks sellega ehk veelgi. Sellel oli kõrgem seljatugi, millest sai käima õppides kinni hoida. Neid autosid on mitmesuguseid, osadel on tasakaalukese kuidagi vale, nii et lapsed kipuvad kukkuma, ostsime ühe kallima mudeli, sellise üsna voolujoonelise ja suurte ratastega. Ja veel meenub, et istmeosa käis lahti ja seal oli üks sahtel, suuremana peideti sinna oma varandust.
  Motoorikakeskus meile kingiti aga kasutamist leidis see päris vähe, igasugused pulga ja nööriga järelveetavad mänguasjad suutsid ka huvi tekitada paar päeva.
  Ja üllatuslikult palju oli huvi kaisukate vastu. Alles esimeses klassis käies jõudsime pika arutelu käigus niikaugele, et kaisukad kolisid Moosese hälliga garderoobituppa, senini oli tegemist, et laps voodisse ära mahuks. Nendega mängiti rollimänge ja moodustati perekondi ja valiti igaks ööks uued kaisukad, see oli üks lõputu võimaluste maa. Meil oli oravaperekond , ema isa ja beebi orav, oli koerte ka karude perekondi ja alati pidi suutma meeles pidada kes on kes :) Rääkima hakkamisel pikemad laused tulid kõik kaisukatest innustust saanuna. Mida tavalisem on mänguasi, seda rohkem laps mõtleb oma peaga juurde.

  • Mhm,ma panen Annu puhul just eriti tähele, kuidas tavalised asjad on need kõige lahedamad. Näiteks 0,5 l pudel, kus on maisiterad sees, või krabisev pepulappide pakend. Ja muidugi kõik see, mis on keelatud-telefonid, puldid, juhtmed jms.

 7. Esimene laps on mul samuti oktoobris sündinud ja umbes jõulude paiku sai tema kiikhobu, väga kiirelt oli selge kuidas ennast kõigutada ja no nüüd peaaegu viiesena üritab veel peale ronida. Samasuguseid retrosid kiikhobusid nägin just hiljuti Tartu Magaziinis 32.-
  Pealeistutav auto läks käiku meil umbes 1,5-2a, enne seda ikka üritati ka peale ronida aga kui eest ära liigub, siis võib väga haiget saada. Nuppude näppimiseks tasub siis midagi muud vaadata.
  Aastasele tütrele kingiti aga järelveetav koer. Vaieldamatu lemmik, mängitakse siiamaani ja väga hästi vastu pidanud. http://buduaar.ee/turg/kuulutus/2230373/jarelveetav-koer-kutsu
  Puust klotse lasin aastasele kinkida. Enam seda viga ei teeks. Kui lammutamisega hoogu satub, siis pihta ei taha küll sellega saada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.