WTF – Elisa.

Ma sain praegu oma telefoniarve. Ja mida peavad mu silmakesed nägema. 60 senti selle eest, et nad mulle üldse vaevuvad arve saatma. Ja see on E-POSTI teel saadetud arve, mitte mingi paberkandjal ja ümbrikuga saabunud rämp, mille pärast suri miljon puud, ühel saemehel lõigati käsi otsast ja kolm turteltuvi jäid koduta!
Et nagu…really? Sorri, et ma su hinnalisi teenuseid kasutan ja, et sa vaesekene pead korra kuus mulle selle eest arve saatma! :D

 

Ma ei tea kus ma enne elanud olen, et ma seda märganud ei ole. Ma olen selle eest juba mingi aasta raudselt maksnud. Mitte, et see õnnetu 60 kopikat mind vaesemaks teeks, aga ma enne annetaks selle loomadele, viskaks soovikaevu, ostaks ühe paki nätsu, laseks selle peldikupotist alla või söök kasvõi ära, kui maksaks neile. :D Ja kui korrutada see 12’ga, või 24’ga, või 36’ga – ja nii edasi – teeb see siiski päris normaalse summa, mida minul on küll kahju lihtsalt niisama mingile tropile perse sööta. Selle eest, et mingi masin mulle korra kuus arve esitab. Tänan ei.
Ma saaksin veel kuidagi aru, kui nad saadaksid mulle selle paganama arve paberil, aga meili teel??? Ei noh, hea nöörimise võimalus ju. Hakake äkki selle eest ka raha küsima, et te mulle vahepeal neid totakaid pakkumisi telefoni teel teete, mu aega sel ajal raiskate, ja mind igast juraga liituma meelitate? Et noh, kui juba siis juba? :D

Comments

comments

11 thoughts on “WTF – Elisa.

 1. Sellest räägiti päris suurelt ja laialt, kui see tuli. See oli seotud mingi asjaga, mitte, et nad heast peast küsivad seda. Telli arve pangakontole ja ei maksa midagi ;)

 2. Mina näiteks lahkusin Elisast just selle 60 sendi pärast – mitte, et see mind vaesemaks teeks, aga asi on põhimõttes. Ja see IBANi teema (mida nad vist põhjenduseks tõid), tuli ka teistel teenusepakkujatel, ometigi teised sellist idiootsust korraldama ei hakanud ja muidugi selgus arutelu käigus, et see ei muuda üldse arvete saatmise süsteemi ja arvete saatmisele lisakulu tegelikult ei teki – see oli lihtsalt otsitud põhjus.
  Ma sain neile ka ära mainida oma lahkumise põhjuse, kui hakati tagasi meelitama.
  See on lihtsalt nii haige – küsida paberarve eest 70 ja e-maili arve eest 60 senti – parem siis juba maksta 70 senti ja saab vähemalt tulehakatust.

  Meenub, et keegi tegi ettepaneku, et hakkab raha küsima selle eest, et ta Elisalt arveid vastu võtab üldse.

 3. Ma ei mäleta mis põhjundusi nad sellele tõid, aga olgem ausad – keegi on nende arvete saatmise taga (ükskõik kui kaugelt siis) ja tahab ka palka saada. Minul isiklikult pole arveid meilile vaja, saan ka muidu makstud, mistõttu mind üldse ei häiri kui nad kelleltki elu mugavamaks tegemise eest needsitased 60 senti küsivad. Küll aga vihastasin end roheliseks kui avastasin järsku, et minu senisele paketile lisandub eritariifi numbrite eest tasu eraldi paketile. Ehk siis maksab paketi eest ja kui kuskile eritariifile helistan, siis maksan veel nende eest paketile juurde isegi kui pole paketi summat täis rääkinud.

 4. Eriti ärritav oli see, kui võtsin klienditeenindusega ühendust, et arvest meilile loobuda. Arvet enam meilile ei saadetud, aga iseteeninduses ja pangas on sama arve ometi üleval – 60 senti. Nimelt ei kasuta sama isikuna enam nende teenuseid (nüüd äriklient). Ei kavatse maksta, teenust ju ei osutatud.

 5. See 60 senti on ikkagi täiesti alusetult küsitud, ei ole see midagi, et keegi peab kuskil ju arve ikka tegema ja tahab palka ka. Ma toon täiesti lampi võetud näite, nt on elisal 100000 klienti, kellest pooled on arvest loobunud ja ülejäänud maksavad arve kinni (kusjuures, kui arve läheb panka ka, siis on ikkagi arve tehtud-genereeritud ja muide neid arveid ei saada mingi töötaja vaid kõik selle töö teeb arvuti ise) 50 000*0,60=30 000 € No ma tõesti kahtlen, et see “töötaja” kes seal midagi arvete kallal majandab saab niipalju palka.
  Kui ma olen nende klient ja nemad osutavad mulle teenust, siis on naljakas selle eest veel neil omakorda raha küsida arve eest, kus on kirjas palju ma nende teenuste eest maksma pean. Järgmiseks hakkab eesti energia ka raha küsima et nad meile arve esitavad? Või siis järsku hakkatakse poes raha võtma, kui kassiir tšekki välja prindib? Kusjuures tavaolukorras viimane ei ole vajalik-et klient saaks tasuda talle osutatud teenuste/asjade eest vaid on lihtsalt endale uurimiseks / raamatupidajale.
  Poes tšekki printimine on meil juba ilmselt hinna sees ja ilmselt on ka Elisal, sammuti nagu töötajate töötasud, aga seal nad nägid võimalust topelt lihtsalt küsida ja paljud maksavad ka.
  E-postile arve saatmist ei saa nad mingi IBANi vms mitte kui kuidagi põhjendada!
  Ühesõnaga, ma arvan, et see on vale-asi on põhimõttes ja ma olen rahul oma Tele2 ja ~2€ arvetega, kusjuures ma lobisen kümneid tunde ;)

  Päikest!

  • Palgasaajaid on ju teisigi, mitte ainult see tegelane kes mingitpidi arvetega tegeleb. Pidevalt vingutakse, et töötajatel sitt palk ja keegi maksta ei taha, aga kus mujalt see raha palgale juurde võetakse, kui mitte pisiasjade tasustamise eest :)

 6. See vana teema jah, käis uudistest läbi ja puha. Absurd ikkagi. FBs ringles hiljuti just ühe mehe arve, kes oli kuidagiviisi Elisa klient, aga midagi ei kasutanud, ja siis sai null-arve, ja tasuma pidigi ainult selle 60 senti arve saatmise tasu. Vot see on omaette idiootsus juba :D

 7. Mul ka Elisa ja mind ausaltöeldes see 60 senti rikkamaks ega vaesemaks ei tee. Minu jaoks see on nii väike summa et seda pmst polegi.. Niiet ma probleemi ei näe.

 8. Telli E-arve, mis tuleb sulle otse panka. Selle eest ei pea maksma ja hea lihtne kohe maksa nuppu vajutada pangas.
  Mina tegin ka selle siis kui kuulsin, et e-postiga arve maksab. Vahet ei ole kus ma seda arvet vaatan meilis või pangas – ära pean niikuinii maksma ja 60 senti leiab kasutust mujal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.