3D/4D Ultraheli – POMMUUDIS!

Käisime ka meie ikka sel kuulsal ultraheliuuringul ära. Ja mul on sõnuseletamatult hea meel, et me sinna läksime! Muidu oleks ikka sünnitusel päris hea üllatus olnud, kui ühe asemel sa järsku, täiesti ettevalmistamata, pead endast välja suruma kaks!

Ei tegelikult, mul on julmad naljad. Üks mis üks ikka.
Aga sellegipoolest – POMMUUDIS. Meie poiss tegi viimase kahe kuuga soovahetus operatsiooni ja viskas kotid nurka! Ilma naljata, me saame hoopis plika. :D

Ega muud hullu ei olegi, kui see, et ma olen lihtsalt selle mõttega harjunud, et ma saan poja. Ikka mõtlen kõhtu silitades, et ‘noh poja…’ Kuigi ma olen sisimas ikkagi kahelnud ka selles soo värgis, sest see LA uh oli meil nagu oli… Ja mees ütles, et tema arvates ei vaadanud arst seda jalgevahet ka nii hoolega… No mine sa nüüd tea.
Õnneks mul pole väga palju poiste riideid vist varutud, enamus on soo naturaalsed ja täitsa juhuslikult. Tegelt, plikade riideid on isegi vist rohkem. Roosad kindad, peapael, mõned roosad hilbud jne…Just mõtlesin, et mis ma nendega teen… Aaaga mul pole ju kleidikesi! MA VAJAN KLEIDIKESI! Johhaidii, nüüd pean ma ikkagi riideid juurde ostma ju! :D
Mina olin ju alguses jumala kindel, et plika jälle, sest ma ju nägin unes… Ma vist ikka olen väikest viisi mingi andega. Algne sisetunne siiski ei petnud mind. ;)
Aga noh, mis siis ikka. Plika siis plika, ega vahet pole ju. Peamine on see, et ta on meil terve ja tubli! Jõuan veel ringi harjuda selle mõttega. Ning mis on kõige suurem boonus – nime panemine! Tüdrukule on TUNDUVALT kergem nime valida, kui poisile. Ma olin selle nime teemaga juba vaikselt hullumas. No ei ole ühtegi normaalset poisi nime, mis tunduks ‘see õige’… Aga tüdrukute nimesid on mul mõttes miljon korda rohkem. Nüüd tuleb ainult leida selline mis mõlemale poolele meeldib ja tundub ‘see õige’, ning voilaa, OLEMAS!
Mõelda vaid, me oleks RÄNKA vaeva näinud, et see paganama nimi välja otsida ja siis oleks laps ära sündinud ning üllatus missugune. Polegi seda läbi higi ja pisarate välja kraabitud nime vaja, vaid hakka aga otsast peale ja otsi uus. Jällegi, ju sel oli ikka põhjus, et me siiani ei olnud seda ‘the one’ nime leidnud.

Jeesusmaria, kui õnnelik ma olen, et me sinna tasulisse ikkagi läksime. Riiklikus pole mulle rohkem ultrahelisid ette nähtud, ja ma polekski teada saanud ühest probleemist mida jälgima peaks, ja ka see, et ma tegelikult tüdrukut ootan oleks superhüper üllatus olnud…

Probleem, kui seda saab juba nii nimetada, on selles, et lootevett on vähevõitu. Kõigest 0,6 ühikut on miinimumist puudu, ja arstile see ei meeldinud. Ütles, et ma pean VEEL ROHKEM vett jooma ja oma naistearstile seda paberit näitama mis ta mulle välja trükkis, et seda vee kogust tuleks mõne nädala pärast uuesti kontrollida.
See teeb mind murelikuks, kas kellelgi on sellise asjaga kogemusi? Mis sai? Mida see kõik üldse tähendada võib? :(
Selle pärast siis võib-olla mu kõhuümbermõõt ei kasvagi? Juba kuu ja rohkemgi on mõõt enam-vähem sama, viimase 3-4 nädalaga pole isegi cm juurde tulnud…
Arst pakkus mitmeid variante, et ehk laps joob, aga ei pissi (neerude probleem vms), või veed tilguvad, või jumalteab mis… Kuna püksid mul enam märjad ei ole, siis seda vete tilkumise teooriat ma nagu ei usu. Ja neerude probleem tundub vägagi hirmutav, sest ka minul on ju nendega jamasid olnud ja olen isegi opil käinud jne…
Igatahes ma üritan nüüd veel rohkem seda vett lürpida ja kõigel kullipilgul silma peal hoida. Ei tea kas peaksin oma ämmakale juba esmaspäeval helistama ja sellest kõigest rääkima? Uus visiit on ju alles 18.august.

Aga kõige selle segasumma suvila keskel on ka häid uudiseid. Laps ise on terve ja tubli. Natukene alla keskmise kasvuga plika, aga siiski mitte nii väike, et peaks muretsema. Pisema kaaluga oli ta mul juba ju LA’ski.

Natukene mõõtmeid ja täpsemat infot ka, keda ei huvita, siis keri allapoole edasi. Ütlen nii palju, et olen 31+0.

Kaal – 1663g (+-243g) – vastab 30w4d
Pea – 7.49 – vastab 30w0d
Kõht – 26.75 – vastab 30w6d
Reis – 5.98 – vastab 31w1d

Südametöö on regulaarne – 150x minutis.
Platsenta asukoha sain ka LÕPUKS teada, see on mul ees.
Pea on all ja selg jookseb mööda mu vasakut külge, jalad on paremal rinnakorvi all. Näoga vaatab minu selja suunas.
Talla pikkuseks on 6 cm.

Lühikokkuvõttes – Väikese pea, suure kõhu ja pikade koibadega plikatirts!
Pea kasv on nädala jagu maas… Ja üleüldse on ta natukene väiksem. Alla keskmise. Ma loodan, et see vist hull väga ju ei ole?

Kui enne oli tähtajaks 4.oktoober nagu kivisse raiutud ja tundus, et mitte sekunditki see ei muutu, siis nüüd pakkus Dr. Deniss kaks päeva hilisema aja – 6.oktoober. See õnneks ei ole nii suur muutus, ega vahe ja oma arvestust jätkan ikka nii nagu enne.

Muud asjad vastasid kõik normidele ja olid nii nagu peab.
Miniataki sain ma aga siis kui ta lapse aju vaatas ja ütles, et ‘aju on iseärasusteta’, ma kuulsin aga hoopis ‘aju on iseärasustega’. Aga hetk hiljem, kui mu kõhust juba jubeduse jõnks läbi käis, sain aru, et kuulsin kõigest valesti ja tegelikult on kõik nii nagu peab. Uhh. Ma nii kartsin, et lapsega on midagi väga valesti, sest see riiklik LA oli täielik naljanumber ja ei andnud mulle mitte mingit kindlustunnet, pigem vastupidi – külvas veel rohkem mureseemneid. Nüüd aga on mu süda selle koha pealt rahulikum. Kuigi, ega see ema mure lõpe vist eal.

Pilte me kahjuks ei saanudki. No saime, aga mitte ühtegi näost. Selgelt oli näha ainult tema lady burger, ehk kolm triipu jalgade vahel. Ühe pildi saime ka kõrvast ja südamest, aga no neilt pole ikka mitte midagi aru saada. Ja mis ma neid ikka siia topin. Lapsele olid käed näo ees ja ma olevat juba liiga rase kah, et üldse midagi head loota. Kõige õigem aeg oleks olnud 23-27 nädala vahel. Aga ega ma tegelikult ju piltide pärast ei läinudki, muidugi ma lootsin ikka midagi saada, aga muu oli palju tähtsam. Ma tahtsin kinnitust, et laps on terve ja, et riiklikus pole mitte midagi kahe silma vahele jäänud. Soole tahtsin ka muidugi topelt chekki teha.
Aga vähemalt saime kogu ultrahelist plaadile video ja seda saame nüüd kasvõi sada korda päevas vaadata. Kuigi ma ei saa aru miks arst ei oleks võinud teha pilti näost, mis siis, et need käed seal ees olid. Nii oli ta ka ikkagi meganunnu. Maailma kõige armsam nöbinina on tal muide! Ja jalataldadest oleks ka tahtnud, need on tal ju ka nii tibatillukesed ja armsad! Midagigi oleks ju saanud teha… :(
Ta muidugi üritas last liikuma saada ja raputas teda, aga kuna ta ikkagi on meie laps, siis ei liikunud ta mitte karvavõrdki. Selline pujään juba praegu, et ma ei tea kohe. :D Minu togimise peale ta ju ka teist nägugi ei tee. Kui tema tahab magada, siis tema magab ja mitte üks vägi ei jura tema unega! Väike sõjaprintsess Xena mul siin. :D

Tundub, et Meheraas on ka vägagi rahul, et ta tütre saab. Säras nagu jõulukuusk täistulede ja viledega, kui kabinetist välja astusime. Ei tea kas selle pärast, et saame hoopis tütre, või selle pärast, et nägi päris oma titte seal ekraanil? Igatahes, kui koju tulime tahtis ta suht kohe seda videot uuesti vaadata ja mu emasüda lihtsalt sulas… Kas on üldse midagi armsamat hoolivast isast? :D

Mu ema, kes ka kaasas käis, oli ka väga üllatunud selle uudise peale, kuigi ta oli väga rõõmus. No nimetage üks naine, kes ei tahaks väikseid kleidikesi ja imearmsaid roosasid asju vaadata-valida-osta! Tema ikka ootsaki vist oma esimeseks lapselapseks justnimelt tüdrukut.

Oeh jah, sugulased mul nüüd krimpsutavad vist ikkagi nina. Nimelt peale mind – 20 aastat! – on meie suguvõssa ainult tüdrukud sündinud, ja mina kannan seda tiitlit muidugi uhkusega edasi!
Emme juubelil just naersidki mu nõod, et ma lähen ringist välja oma oktoobripoisiga. Kõik nõod on saanud tütre ja mitte keegi minupoolses suguvõsas ei ole sündinud oktoobris.

A, ja muide. Mida ma nüüd oma ’it’s a boy!’ särgiga teen? Keegi ära ei taha osta? :D

Aga jamh, mu süda on müüdud ja ma hetkel mõtlen, et appi mul on maailma kõige armsam laps! See väike nöbinina, mida ma ultraheli alguses nägin, oli lihtsalt maailma kõige armsam! Ja see kuidas tal need käed seal näo ees olid, oli ka lihtsalt nii…paganama ARMAS!
Ja juba löövad minus välja need kanaemme tunded ja muud hüved… Ma olen ikka kogu aeg mõelnud et mis neis tittedes siis nii erilist ja armast ikkagi on? Aga enda väiksekest sealt ekraanilt näha oli ikka midagi hoopis muud. Ma ei kujuta nüüd ettegi, mis siis veel saab kui ta on ära sündinud? Olen ka üks sellistest kes ei raatsi last voodissegi panna, sest tahaks ju 24/7 ta imelist nägu imetleda ja ahhetada iga ta väiksemagi liigutuse üle… Oeh, ma tahaks kohe nutta. See tunne on nii uus ja võõras… Tõesti, kui sa ise seda ei koge, siis sa ei kujutagi ette mis sorti armastus see emaarmastus on…

Comments

comments

14 thoughts on “3D/4D Ultraheli – POMMUUDIS!

 1. Nüüd vähemalt saad ka seetõttu rahulikumalt hingata, et tead, miks sa tema liigutusi väga tugevalt ei tunne. Platsenta ees asetus ongi põhjuseks.

  Päikest ja rahulikkumeelt!

  • eesasetus ja ees seinas kinnitumine on 2 eriasja. Esimese puhul on tegemist seisundiga, mis nõuab keisrit ja teise puhul on kinnitumiskohaks lihtsalt eesmine sein, mitte tagumine. Liigutusi tunneb jah paremini kui on tagaseinas.

 2. No jipikajee :D Ma algul mõtlesin, et mida värki, päriselt kaksikud või?! Et KUIDAS seda ei märgatud riiklikus :D Aga sinu tegelik pommuudis on küll vahva, võibolla mulle meeldib selle pärast, et ma ise saan ka 3 nädala pärast (kui üle ei kanna) väikse preili oma kätele :))) ja ma ka juba ammu kanaema valmis, kuigi beebi alles kõhus :D no hurrraaa igatahes ja edu nime valimisel – kuna ilusaid tüdruku nimesid on tõesti palju, siis usu mind, et selle õige leidmisega läheb ikka raskeks :D

 3. Mulle öeldi ka et saan poisi ja kui sünnitama läksin , siis oli üllatus suur , sest oli hoopis tüdruk :D

 4. Mul oli just vastupidi. Alguses oli plika, jōudsin juba seelikuid ja pluusikesi osta. Kuid kaks kuud hiljem oli poiss oma tilulilu näitamiseks valmis ja nüüd ongi mul septembris aastaseks saav Eric Ülo kodus. Käisin ka nädalate arvestuses samal ajal seal 3D-s ja minu noormees magas ka terve aja, nii et arst pidi teda üles ajama :D Ja 6. oktoober on minu sünnipäev ka ;) Jaksu emmele! :)

 5. ühes postitused kirjutasid sa poiste nimedest…võiksid kirjutada millised tüdrukute nimed sulle sümpatiseerivad hetkel :) kas tüdruku nime puhul kehtivad nt samad “reeglid” mis poiste nimede puhul (et võimalikul teestipärane ja ük nimi jne)…

  • Reeglid jäävad ikka samaks jah. Ja hetkel ei ole veel nii hullult neid nimesid vaadata jõudnud, aga nii pea kui teen mingi nimekirja valmis, siis räägin ilmselt ikka blogis ka sellest jah :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.