Kas poisiklutiga sama tee?

Käisime eile JÄLLE allergoloogi juures. See tee on meil juba nii pähe kulunud, et mul läheb varsti süda pahaks, kui veel kord seda lolli naeratavat jänest seal seinal nägema pean. Võehh, sorri, aga ma olen lihtsalt nii kurb ja pettunud, et Poja peab sama tee läbima, mis Annu!
Kuna poisil olid siin vahepeal (kuu aega tagasi umbes) asjad gaaside koha pealt väga käest ära, näonahk oli kare ja üks kõrvatagune on pidevalt märg, katki ja verine, küsisin perearstilt saatekirja allergoloogi juurde. Esimene vaba aeg oli muidugi jälle mitme kuu pärast, aga üleeile hommikul helistades joppas mul hästi, ning keegi oli oma aja ära öelnud ja saime järgmiseks hommikuks aja ringi tõsta. Ma võisin juba siis pea pakule panna, et tal on täpselt sama asi, mis Annul, aga südames ma ikkagi lootsin, et see pole nii.

Läksin ja rääkisin siis arstile mida kahtlustan ja, et vanemal tütrel algas ka kõik sarnaselt. Saatis loomulikult teste tegema ja tulemused mind ülemäära ei üllatanud. Munavalge ja -kollase allergia lõi välja, piim ja kass ei näidanud midagi. Piima kohapealt olin üllatunud, sest ise olen ma küll märganud, et kui ma õhtusöögi kõrvale piima joon, hakkab keset ööd (u 8h hiljem, kui ta piimaga seda allergeeni lõpuks saab) üks pull pihta ja enne hommikut uuesti magama me ei saa. Aga seal ei näidanud piim midagi. Samamoodi oli tegelikult Annemaiaga ka viimasel korral, mina raiun, et ta reageerib piimale, aga test ei näita muhvigi.
Nüüd vähemalt tõi arst selle välja, et nemad seal katsetavad poepiimaga, aga kuna meie jõime päris ehtsat talupiima, võibki tulemus teine olla.
Arst ütles nüüd, et peaksin ka poissi igapäevaselt kreemitama hakkama, sest temagi nahk on dermatiitne. Minu esimene reaktsioon oli sama mis Annu ajal – ta nahal pole ju midagi viga, mis dermatiidist me siin sonime? Aga nüüd ma juba tean, et see on vaid sõrmenipsu kaugusel, kui ka tema ühel hommikul verele kratsitud käte ja jalgadega ärkab…
Vähemalt tean ma võimalust, kuidas hullenemist võimalikult kaugele tulevikku lükata – ma pean rinnaga toitmist jätkama ja pikalt.

Lohutan end sellega, et ÄKKI temal ei lähe hullemaks ja ÄKKI kasvab ta sellest välja. Äärmiselt nõme oleks, kui ta kasvab meheks, kelle kreemikollektsioon on uhkem, kui ta naise oma.

20160921-dsc_0043 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

21 thoughts on “Kas poisiklutiga sama tee?

 1. Test ei näita piimatalumatust, ta näitaks kui oleks allergia. Kehas toimuvad erinevad asjad talumatuse ja allergia korral. Minu beebil on ka piimatalumatus ja selle tegin kindlaks just sellega, et jätsin enda toidust KÕIK piimatooted välja. Lapsel läks nahk korda ja mina söön piimatoodete asemel kaltsiumitablette koos D-vitamiiniga, et mitte ära laguneda. Väga väikestel ei pidavat üldse need torketestid alati näitama allergiat, aga talumatusi ei näita nad nagunii, neid saab vaid ise toiduaineid välistades ja uuesti menüüsse võttes tuvastada. Piimatooteid ma uuesti menüüsse ei lisanudki, sest see oli nii ilmselge, kuidas nendest loobumine viis naha paranemisele, ei tahaks lapsele piinasid tekitada lihtsalt testimise pärast ( sest ma nagunii ju NÄEN, et asi oli piimas). Asi on meie puhul veel teisteski toiduainetes, aga milles täpselt, seda ei teagi, sest testid ei näidanud midagi, küll aga on lapsel kaka juba 7 nädalat limane, roheline ja ülivedel, nahal olid erinevad karedad laigud ja tuju paha. Olen välistanud enda menüüst KÕIK suured allergeenid (piimatooted, muna, nisujahu, pähklid, sojatooted, toored puu ja köögiviljad, karri, kaneel, kohvi jne.) ja ka histamiini esile kutsuvad või sisaldavad toiduained (maasikas, mango, ananass…). Samuti ei tarbi E-aineid. Kõik söögid teen ise (põhiliselt hirss, riis, ahjukartul-porgand, sealiha, gluteenivaba kaerapuder. Menüü on kasin, aga mis parata.
  Nüüd on siis asi nõnda, et nahk on ilus ja lapsel tuju ka hea, ainult kaka ei ole veel korras. Kõht on lahti ja kaka imelikku kollakat tooni, mitte seda õiget tooni veel. Aga ehk varsti saab seegi korda. Vahetasin nüüd oliivõli rapsiõli vastu ja oliivõli sisaldava D-vitamiini kanepiõli sisaldava D-vitamiini vastu, sest midagi peab veel olema, mis lapsele ei sobi, et see kaka ikka kole on (vahepeal oli lausa veri kakas). Proovin ja katsetan ja kui on tulemused head, siis jätkan, kui tulemusi ei ole, siis proovin midagi ümber mängida.

  • Talumatuse teste saab ka teha, aga need maksavad hullu raha (110-250 euri umbes, olenevalt mitme aine vastu testid). Keegi vihjas, et kuskilt pidi tasuta ka saama, kui perearst saadab, aga minu oma ei teadnud midagi sellest…
   Vana su beebi on? Veri kakas ei ole kindlasti normaalne ja kiiremas korras peaks arstiga rääkima, mitte ise lootma ja katsetama…?

  • Laps on 4.5 kuud vana ja ei katsetagi iseseisvalt. Kõigega on kursis lastearst, lisaks olen käinud lastehaigla EMOs 2 korda (kui nägin esimest korda verd näiteks) ja allergoloogi jutul käisime ka.
   Lastearst leidis kakaprooviga stafülokoki, mille peale võtsime siis antibiootikume. Lastehaiglast osad arstid ütlesid, stafülokokk on normaalne ja see ei tee ajaliselt sündinud beebidele häda, teine arst jällegi soovitas antibiootikumi doosi kahekordistada (mine võta sa kinni, kellel õigus). Antibiootikumid ei aidanud miskit, kaka ei läinud sellega korda, küll aga oma toitumisega olen naha korda saanud ja ju see kaka võtab lihtsal kauem aega või söön endiselt midagi, mis beebi seedimisele ei meeldi.Kaka on muutunud, aga mitte normaalseks, vaid teistsuguseks. Oli roheline ja limane, nüüd on kollane, vedel ja limane.

  • ma tean väga hästi milline on normaalne beebikaka (kolmas laps), see ei ole normaalne mis tal nüüd on. See oli hele, hallikaskollane, vahutavalt vesine ja limane koos. Aga sõnusin ära, täna muutus kaka jälle erkroheliseks ja limaseks ning tagumikule tekkis lööve. Olen jälle nullis tagasi.

  • Äkki on lapsel ka mingi seeninfektsioon? Kui pärmseen pidi kehas olemas, siis pidid olema seedeprobleemid. Ning peale antibiootikumi kuuri kindlasti häirub väikse lapse mikrobioloogiline tasakaal ehk siis antibiootikumid tabapad kasulikud bakterid, mistõttu võivad vohama hakata pärmseened. Seega ehk peaksid kaaluma probiootikumide andmist lapsele, mis taastaks normaalse mikrofloora?

 2. Võib ka olla nii, et laps reageerib laktoosile, aga mitte piimavalgule. Talumatused ja allergiad pole küll päris sama asi, aga mul endal näiteks on nii, et toidutalumatuse testidest piim ei tulnud välja, aga eraldi laktoositalumatuse test oli positiivne. Allergiaid aga pole ühtegi, samas kui testist selgus muna ja nisu talumatus.
  Loodan väga, et saad põhjusele jälile!

  • Njaa, ned on tõesti erinevad asjad. Aga laktoosivaba meid kahjuks ei aidanud…

 3. Väga kurb kuulda. Loodetavasti ei lähe nii hulluks nagu Annul. Kõlab ehk jämedalt aga kas sellest talupiimast siis loobuda ei võiks? Äkki kui laktoosivaba kraami tarbida oleks ehk parem? Ma ise ei suuda talupiima suu sissegi võtta aga eks see maitse asi. Teine asi on see, et ühe toiduaine mõju püsib veres 2 nädalat, mitte et ok täna ei joo a la piima ja kõik korras. Ikka vähemalt 2 nädalat kaob see verest. Pean silmas gaaside seisukohalt ja mitte ainult piima mõju (kõik suured gaasi tekitajad shokolaad, kapsas, herned, õun, vürtsised toidud).

  • Ikka võib loobuda. Lihtsalt kui piima juua, siis eelistan juba ehtsat. Mis sel talupiimal siis häda on? Õigesti käsitletud piimal pole mingit kõrvalmaitset vms, kui selles asi on. Ja laktoositalumatus on hoopis midagi muud. Meid kahjuks see ei aita…

  • Ma kahjuks saanud seda ehtsat kõrvalmaitsega talupiima ja igasuguse isu võttis ära, loe kakamaitse :D

  • No ‘ehe’ ei tähenda kohe kindlasti sellist maitset. Siis on seda piima halvasti käideldud, sest puhtal piimal pole mingit kõrvalmaitset.

  • Peaksid lugema kaasaegsemaid lähenemisi lehmapiimale ja seda veel nö “ehtsale” lehmapiimale. Tunnen isiklikult lüpsifarmi juhatajat, kes väidab, et tegelikkuses ei ole toorpiim kehale sugugi kasulik. Mina pean eelkõige silmas hormoone, kuid teema on tegelikult palju laiem.

  • Ei tea jah, võimalik. Ma rohkem ehk isegi sellepärastostan ”päris” piima, et toetada kohe otse ühte väiketalunikku. :D

 4. Minu õetütar kasvas enam-vähem välja 4ks eluaastaks.
  Minu mees on allergik ja tema kreemikollektsioon on uhkem kui minul. Vannitoas kulub tal ka kauem aega kui mul. Midagi nõmedat selles kindlasti ei ole, lihtsalt elu osa ja tegelikult on ta täiesti terve, tugeva tervisega inimene.

  • Oih kogemata saatis teksti ära..
   Aga jah nende testide eksimisprotsent on päris suur ja nende kasulikkus on viimasel ajal pandud kahtluse alla. Seega kõige lihtsam on ise oma menüüst asjad ära jätta ning paari nädalaga peaks selge olema, kas nahk paraneb. Kui ärritavad toidud kaovad paraneb nahk 3 kuuga ja siis võib ükshaaval ja tasapisi toite jälle tagasi menüüsse võtta. Rinnapiimaga on kõige lihtsam see asi korda ajada, sest kui laps hakkab ise sööma on palju kehvem, sest siis peab tema toidulauda piirama, muidu piirad ennast ainult.

 5. Ma ei ole kunagi varem kirjutanud, aga seekord ma lihtsalt pean rääkima. Katseta ja proovi – mõlema lapse nimel – ning lõika KÕIK piimatooted menüüst välja. Ausõna, see ei ole raske. Poed on pungil täis taimseid piimasid ja kooresid, isegi taimseid juuste, ja kõiksuguseid mõeldavaid taimseid määrdeid. Jagub nii võiku peale kui muu toidu sisse (koorepastad, püreesupid, isegi kartulisalatit saab teha taimse majoneesiga jnejne).

  Proovi kuu-kaks, vaata kuidas lastel (ja ka sul endal) enesetunne on.

  Soovitan guugeldada ka taimetoitluse üleüldisest kasulikkusest erinevate nahahaiguste (eczema, dermatitis, jne) ravimisel. Jaksu ja jõudu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.