Mida kinkida värsketele lapsevanematele?

Ilmselt on paljud vaevanud oma pead, mida viia katsikule kingituseks? Kõige lihtsam oleks muidugi vanematelt endilt küsida, mida neil vaja on, või kas see või too on juba olemas. Mitut sarnast asja ei ole ju ka mõtet kinkida.

Paljud asjad on aga sellised, mis maksavad rohkem, kui sina üksi kinkida jõuaksid. Siis on hea teha sõpradega kambakas, ja rahad kokku klappida. Kindlasti oleks vanemad õnnelikumad ühe suurema ja kasulikuma kingituse üle, kui miljoni sarnase kõrina-närimisrõnga-muu-mänguasja üle.
Aga seda tasub kindlasti enne nendega läbi rääkida.
Üks väga kasulik leiutis on beebikiik või lamamistool. Mina eelistaksin kiiku. Näiteks beebicenteris on üks selline imeloom müügil. (LINK). Mis mulle selle konkreetse kiigu juures meeldib on, see, et sel on mitu kiirust, meloodiat ja ka asendeid saab muuta, sh saab ka lukustada.

Ka beebimonitor on hea asi, eriti siis kui elad suures majas. Ei viitsi ju iga piiksu peale teisele korrusele joosta, hea lihtne on beebit lihtsalt sealtkaudu kontrollida. Videokaameraga monitor oleks muidugi veel ekstra superlux. Näiteks see (LINK).

Kui mina väike pätakas olin unistasin ma oma hobusest. No nii väga tahtsin hobust, et nägin seda lausa öösiti unes. Ja kui hommikul ärkasin, olin meeletult pettunut, et mis mõttes ei olnudki päris? :D
Kuna hobust mulle ei ostetud, siis pinnisin ma oma vanemaid, et nad mulle siis vähemalt kiikhobuse kingiksid, ühe sellise (LINK) üle oleksin ma vägaväga õnnelik olnud. Ka seda nad kurivaimud ei teinud. Oma lapsele plaanin ma aga kindlasti loomapisiku külge kasvatada, ja juba maast madalat õpetada loomi armastama.

Seda muidugi beebi kohe kasutada ei saa, aga nad kasvavad ju nii ruttu…

Aga kui siiski tahad üksi kingitust teha, või sul pole lihtsalt kellegi teisega kampa lüüa, on kindla peale minek ka:

* Beebi käe- või jalajälgede jäljend. (LINK)

* Hea on valida ka midagi sellist, mida vanemad võib-olla ise ei ostakski. Uusi asju on ju alati hea proovida. Näiteks need Shea Mooti kinkekomplektid, neid on palju erinevaid (LINK) või see hõbetatud kõristi (LINK).

* Meriinovillane body (LINK), või tudukombe (LINK) kuluvad ka alati marjaks ära. Siin pead muidugi arvestama seda millal beebi sündinud on. Suvel sündinud beebile ju ei pane villast asja selga. Vähemalt mitte enne talve. Siis tuleks valida sobiv suurus.

* Kõrinaga papud, imearmasd! (LINK)

* Mängumatt või tegelustekk on ka kasulik asi, kui tahad beebi korraks maha panna, et midagi kiirelt ära teha. (LINK)

* Mõni arendav mänguasi (LINK) võivoodikarussell (LINK).

*Kõhukott (LINK) või kandelina (LINK). Sest teadupärast on beebid ju väga läheduse armastajad, aga ega sa 24/7 saa ka nendega voodis chillida. Vahepeal tahaks nagu süüa ja liikuda ka. Ja ega need kodutöödki oota…

* Selline armas vanni- ja toatermomeeter püüdis mu pilgu juba ammu, see lihtsalt on nii armas! (LINK)

Aga kui sa ise ei suuda midagi originaalset välja mõelda, on kindla peale mineks ka kinkekaart või raha. Eks värsked vanemahakatised siis ise vaatavad, mis neil täpselt vaja on.

Mida teile katsikuteks kingitud on, või mida teie tahaksite? Mida ise kinkinud olete?

Comments

comments

10 thoughts on “Mida kinkida värsketele lapsevanematele?

  1. Meie leppisimegi kokku kõigiga, et kingitakse raha ja saame siis osta täpselt seda, mida lapsel vaja on. Pluss muidugi toodi lisaks ikkagi mähkmeid lapsele. Väga kasulik ja vaja minev kink :)

  2. Ma olen pea-aegu alati midagi ise teinud. Beebitekk, papud, kampsik, mähkmetort jne. Hetkelgi seisab mu kummutil üks suur, äsja valminud, mähkmetort – tutikatele kaksikutele. :) Minu meelest nii armas ja kasulik kink. Veidi suuremad mähkmed, et tordi ilu veidi aega nautida saaks ja kaunistuseks muidugi heegeldatud lilled ja kaunid beebipapud. ;)

  3. “Mängumatt või tegelustekk on ka kasulik asi, kui tahad beebi korraks maha panna, et midagi kiirelt ära teha”
    Ma leian, et laps võiks ikka iseseisvalt ka õppida mängima, et pole vaja ainult “korraks” käest ära panna vaid harjutadagi iseseisvalt tegelema. Last pole vaja 24/7 süles hoida :)

  4. Eileen sai kingiks üsna mitmeid asju. Bruno tädilt tegelusteki, teiselt tädilt voodikarusselli, tädilastelt lamamistooli, ta vanematelt vankri ja lastetoa sisustuse ja siis kaugematelt sugulastelt niisama mänguasju ja palju-palju riideid ja muidugi ka lihtsalt raha. Siin on selles suhtes muidugi natukene teised kombed ka, et katsikuid ei peeta ja selle asemel saadavad vanemad peale lapse sündi kõigile sõpradele/tuttavatele/sugulastele kaardi, et teavitada lapse sünnist ( üldiselt on seal pilt lapsest ja sünnikaal,pikkus jms) ja siis seal kaardil on ühtlasi vanemate aadress ja siis hakatakse sellele aadressile kinke saatma.

    Kui Eestis teevad kinke peamiselt lähedasemad sõbrad ja sugulased, siis siin teevad kinke ausalt öeldes kõik.. Näiteks saime me tšeki Bruno surnud vanaema sõbranna lapselt keda Bruno isegi kunagi näinud ei ole ( samuti ei saatnud talle seda sünnist teavitamise kaarti)

    No ja siis hiljem tuleb muidugi kõigile tänukaardid saata. Selline lõpmatu postituvimajandus :D

    Järgmise lapsega ei oska enam midagi kingiks soovida, sest kõik Eileenist üle :)

  5. Kui meilt küsiti mida kinkida siis ütlesime ka et mähkmeid sest neid kulub ja paraku Eestis pole nad nii odavad kui naaberriikides. Tegelusteki ostsime ise ja lamamistooli ostsid vanavanemad.

    • No see oleneb ikka sellest kas lapsevanemad ise ka kavatsevad (või on üldse proovimisestki huvitatud) neid kasutada. Aga muidu küll jah, proovida võiks seda küll igaüks! :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.