Vanker valitud – Hartan Topline S

Nagu ma eelmises sissekandes lubasin, siis räägin meie valitud vankrist lähemalt.

Tegu on siis Hartan Topline S mudeliga, välja näeb ta mul selline.

Alguses ei saanud ma mitte kuidagi peast mõtet Gesslein F6’st, sest tal olid vahetatavad rattad, üleviidav sang, ilus välimus jne. Tundus ideaalne ja mitte ühegi teise margiga võrreldav. Alati oli mingi häda, kas ei käinud sang üle, rattad olid liiga väikesed ja pöörlevad või ainult suured, küll oli pakikorv liiga väike/madal/raskesti ligipääsetav, küll ei meeldinud välimus, jne. Üks igavene jant ühesõnaga! Ma tõsimeeli hakkasin juba ahastusse laskuma, et ma ei suudagi leida seda vankrit, mida otsin. Mis siis, et aega maa ja ilm veel. No tegelikult ei ole enam midagi nii ‘maa ja ilm’, pool teed juba käidud.

Ja siis leidsin Facebooki grupis ‘Muksula’ ühe ilusa Hartan Topline S’i. Muidugi müüs mind sellele margile maha fakt, et tal on vahetatavad esirattad. Lisaks sellele ka mu kauaotsitud kombo, üleviidav ning reguleeritav sang.
Kui poes neid Hartaneid vaatasime, siis jäi millegipärast Meheraasukesele mulje, et need on jube väikesed ja titt ei mahukski talveriietega sisse. Mina muidugi sellega ei nõustunud, mõõtude järgi on ta vägagi sarnane teistele vankritele mida tema peab normaalseks.

Hiljem kodus tegin veel katse talle. Näitasin pilti Anmar Fox’ist ja kõrvale siis mingi ‘väike’ vanker. No kolm korda võite arvata kumma ta suuremaks tunnistas? Anmar Fox’i ikka. Mina muidugi muigasin, sest vankrid olid sisemistelt mõõtudelt samad. Lihtsalt see välimus on ‘suur’ nagu tank. Aga noh, mehe mõistus. :D

Igatahes, kirjutasin mina siis sellele müüjale ja küsisin lisainfot. Tuli välja, et vahetatavaid rattaid ja jalakotti tal pakkuda pole (vanker oli korviga, ning sellest ei anna mitte mingi valemiga sooja jalakotti välja võluda), seega pean need ise juurde ostma, mis lisab vankri maksumusele veel 89.90 (rattad) ja 35 (jalakott), kokku 124,90, see teeb vankri koguhinnaks pea 525 eurot + postikulud veel (nii vankri enda, kui ka lisade saatmine). Ning boonusena pean tegemist tegema veel selle jubeda beebimaailmaga, sest mujalt ma neid asju ei leidnud. Vägeeeeev. Aga no mis sa ikka ära teed kui ei suuda oma kinnisideest loobuda, eksole. Tol hetkel ei leidnud ma mujalt ka odavamat varianti, seega broneerisin vankri ära.
Kui mõni päev hiljem kirjutasin, et oleksin nüüd valmis raha ära maksma, ja küsisin veel mõned küsimused, ta mulle enam ei vastanud. Luges kirjad ära aga ei vastanud. Lõpuks siis saatsin uue kirja, et mis jama on, et kas ta pole enam müügist huvitatud või mis? Et siis võiks nagu öelda.

Kuna tema hakkas veiderdama, siis hakkasin uuesti otsima ja esimese 5 minutiga leidsin täpselt samasuguse vankri buduaarist, (v.a. see, et korvi asemel on kookon ja ma ei pea hakkama mingit jalakotti juurde sebima). Tükk maad odavamalt, vahetatavad rattad olid ka kaasas ja nägi isegi korralikum välja. Helistasin siis kohe müüjale ja küsisin lisainfot ning selle kohta kas ta oleks nõus ka postiga saatma. Ta lubas uurida ja siis mulle esimesel võimalusel teada anda.
Kuna mul endal on DPD’ga valdavalt head kogemused, uurisin esimesena nende lehelt saatmise kohta. Nii palju kui mina aru sain siis oleks see vankri saatmine alla 20 euro maksma läinud. Aga müüja oli veel täpsemalt uurinud ja tuli välja, et neil on mingid absurdsed tingimused pakkimise osas.
Cargobus’i infotelefonilt aga öeldi, et nemad teeksid selle otsa 9-12 euro eest ära ja pakkimise osas ei olevat ka mingeid erilisi nõudeid. 9 euri on paki cargobussi peatusesse toomine ja 12 euri koju toimetamine. Kuna meil siin pole seda cargobus’i punkti, lasin paki koju tuua. Igati mugavam ju.

Mõni tund hiljem siis lõpuks vastas ka see esimene müüja ning vabandas, et tal polnud aega enne vastata, sest oli maal vms ja nüüd peab ka lapsega arstile kiirustama, aga õhtul saaks konto numbri saata.
Kuna mul oli juba järgmise müüjaga diil peaaegu tehtud, siis ütlesin, et võib broneeringu eemaldada, et ma pole enam kahjuks huvitatud. Vabandasin ka ette ja taha, sest mulle üldse ei meeldi niimoodi inimesi alt vedada ja ära öelda, kui olen juba lubanud. Aga noh, ise ta oli ka ju natukene süüdi, et ei vastanud. Palju aega see ühe lause kirjutamine ikka võtab? Oleks vähemalt öelnud, et tal pole hetkel aega ja hiljem vastab mulle.

Eelmise nädala reedel sain siis vankri kätte ja ausõna, ma ei saakski rohkem rahul olla. Vanker on imeilus ja pole nagu arugi saada, et aastakese kasutuses olnud. Muidugi esineb lähedalt uurides jälgi, aga need on nii imetillukesed, et peab oskama vaadata ja otsida, et neid märgata. Rattad ei näe üldse kulunud välja ja muid kriimustusi on ka minimaalselt.

Komplekti kuulub vihmakile, putukavõrk, vahetatavad rattad, turvasang, kasutusjuhend ja ostutšekk (garantii kehtib järgmise aastani). Kogu kupatuse eest maksin 440 eurot (koos postiga).

Valge osa on nahast ja must tugevast tekstiilist, mis pidi kusjuures olema vastupidavam ja kvaliteetsem kui Gessleini oma? Üleüldse, kui foorumist nende kahe võrdlusi lugeda siis kiideti ja eelistati Hartanit kordades rohkem. Hartan olevat Gessleini eelkäija vms.

Topline S’i omadused.

*Üleviidav ja reguleeritav sang, mis on tugevast materjalist. Üks eelis jälle Gessleinile, sel on mingi vahtkummist sanga pehmendus, mis kipub tükke välja ajama ja koledaks minema.

*Kookon käib jalakotiks, ning tükk maad lihtsamalt kui Gessleinil.
Meil on kõva põhja ja sangadega kookon, saab kergesti magava tite tuppa tõsta. See kõva põhjaplaat käib välja ja tänu sellele saab ka kookonis oleva tite peaosa kõrgust muuta.

*Neli ratast. Ma kohe üldse ei salli neid kolmekaid. Ime siis, et uperkuuti käiakse selle kekatsiga. Pealegi talvel on kergem lükata 2 rada kui kolme.

*Vahetatavad esirattad (täiskumm). Suurepärane, sest ma ei suutnud otsustada kummad on paremad, või kumbi mul tegelikult vaja läheks. Nüüd saan ise järgi katsetada. Kas väiksemad 360 kraadi pöörlevad ja lukustatavad, need pole üleüldse nii väiksed, kui arvata võiks, või suured. Suhteliselt kerge on neid vahetada ka.

*Tugev raam. Raskevõitu kah, või olen mina mingi hull pussy, et ühte trepivahet oli ka raske kanda…

*Kõik tekstiiliosad on eemaldatavad ja pestavad 30 kraadi juures. Minusuguse rokaööbiku jaoks ideaalne.

*Pakikorv on lihtsasti ligipääsetav.

*Vanker käib kergesti kokku.

*Jalutuskäru/vankrikorvi saab mõlemat pidi raamile panna.

Tõenäoliselt on neid häid omadusi veel, aga mul hetkel juhe koos juba ja ei tule eriti meelde. Kui väga huvi selle vankri vastu leiab ju netist ka infot paljupalju.

Igatahes, meie oleme selle vankriga super rahul ja ma ei jõua oodata millal juba saaks õues sellega tiirutada. :)

Lisaks siia päris õiged pildid ka, aga kuna ta mul hetkel nii hästi ära pakitud on, ei viitsi ma seda lahti kiskuda…
Kunagi hiljem niikuinii näete. ;)

Comments

comments

10 thoughts on “Vanker valitud – Hartan Topline S

 1. Ma ei saa aru milleks on tittele vaja tutt uut vankrit?? 400 eurot? No milleks, kui saab täiesti uue ja normaalse ka 100 euroga?

  • See polegi uus. Uue hind on üle 700. Eks sa osta oma 100 eurone Poolakas, saad poole aasta pärast uue osta.

 2. Ma ei saa aru milleks on vaja vinguda, nagu kasutaks teiste raha vankri ostmiseks, igaüks ostab nii kallist kui tema tahab. Mina ka ei osta mingit saja eurost pahna, vankriga pean ikka mitu aastat sõitma, ei taha iga kuu uut osta. Mina ei taha et minu vanker oleks normaalne, vaid ideaalne :D

  • Täpselt.Vanker on tähtis ja peab olema mugav nii lapsele kui ka emale. Välimus on ka tähtis. Ma ei julgekski mingi trööbatud ja krigiseva panniga linna vahel sõita. :D

 3. Uue hind ei ole üle 700.-, viimases Pere&Kodus oli selle 639.-, lisaks saab ka suurtest poodidest alati alet, seega oleks võinud juba uuena osta;)
  Mul endal kaks last, saja euri eest küll midagi ei saa, Zippy kergkäru vb jah, kuid mitte ilusat/praktilist, ammugi korralikku asja.

  • Kõik need mida mina näinud olen, kus on kookon või korv hinna sees, on üle 700 olnud. Ja vahetatavad rattad ei ole komplekti sees, need tuleb alati ise juurde osta, 89.90 eest.

 4. “Pealegi talvel on kergem lükata 2 rada kui kolme.”

  Siin julgen vastu vaielda. Pildilt tundub küll, et esi- ja tagarattad ei ole samal kaugusel vankri teljest, seega lükkad sa tegelikult 4 erinevat rada.

 5. Mina olen ka just selle vankri kasuks otsustanud ja loodan, et ei pea kahetsema. Jah, tegemist on hinnalise vankriga, kuid sel on väga palju positiivseid omadusi. Lipsuke, kas oled siiani oma valikuga rahul?

  • Täiesti! Paremat valikut poleks saanud teha! Aga ostad, siis vaata rattad üle, et ei logiseks jne. Ma ostsin kasutatult ja veidi nagu logiseb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.