Beebiblogi: 17.nädal. Palju suuri uudiseid!

Sel nädalal oli Põnni suuruseks bataat.
17nädal

Mu väike Täpike on umbes 13-15 cm pikk ning kaalub 150 grammi! Loode on juba üsna suur ja oskab enda peopesa avada. Ta jätkab aktiivselt kasvamist ja arenemist ja kuuleb hääli emakast väljaspoolt. Samuti oskab ta neid juba eristada ja tunneb oma ema meeleolu ja meelteseisundit. Loote immuunsüsteem hakkab tootma interferooni ja immunoglobuliini. Nüüd on loode võimeline ema haigestumise korral ka ennast ise kaitsma. See ei tähenda loomulikult, et enda tervist ei peaks enam kaitsma.
Käesoleval rasedusnädalal hakkab lootel moodustuma rasv. Nahaalune rasvkiht aitab tulevikus lapse kehal sooja hoida ja reguleerida. Nahk on lootevõidega kaetud. Lootevõi on valget värvi ja täidab kaitsefunktisiooni. Loote nahk on tundlik, seda eriti kõhu piirkonnas.
Lapsel lõpeb südame kõikide nende osade areng, mis kindlustavad selle automaatse töö. Neerupealsed toodavad vajalikke hormoone ja ajuripats alustab tööd.
Tüdrukutel hakkab moodustuma emakas. See nädal hakkavad lapse jäävhambad arenema. Jäävhamba alus asub iga piimahamba alguse taga.

Alustan kõige suuremast ja paremast uudisest üldse! Helistasin reedel oma ämmaemandale, et küsida kas mu triple testi tulemused on kohal? Olid… Ja kõik on kõige suurepärasemas korras! ‘Minimaalsed riskid’ ütles ta! Uuh, happy day! :D

Järgmine suur uudis on see, et ma tundsin 17+5 esimest tugevat lööki. Istusin arvutis ja jällegi väga kõveras, püksid surusid kõhule ja siis sain sellise matsu naba alla, et viskusin ehmatusega pikali ning kiljatasin ”Ohhhohhh”. :D
Ma olen ennegi tema siblimist tundnud, eriti viimasel nädalal aga nii kõvasti pole ta veel mulle lajatanud. :)

Kolmas väga imelik-tähtis-suur asi oli see, et 17+4 ärgates (et väike vetsu ring teha..jee, raseduse rõõmud) ilutses mu parema rinna peal märg plekk. Kuna ma olin liiga unine, et midagi aru saada, jäin ma magama nii pea, kui patja puudutasin. Uuesti tõustes mõtlesin, et kas ma nägin seda unes või oli see päriselt? Kui pluusi uurima hakkasin, siis oli see plekike endiselt seal, nüüd aga oli ta juba ära kuivanud ning näpu all tundus nagu oleks sousti endale tissi peale valanud. Ma tõsiselt loodan, et see nüüd mingi igapäevane asi ei hakka olema. Natuke vara nagu hakata rinnapatju kasutama ja öösel end rinnahoidjaga piinama, muidu on terve voodi piima täis. :D

Ja viimane suur uudis on see, et sain lõpuks vankri valitud-makstud-kätte! Sellest pikemalt aga mõnel teisel korral. Nii palju võin öelda, et ma olen vägaväga rahul ja vanker on ka imeilus. :)

Sümptomite kohta ei ole eriti midagi öelda, kõik on endine. Rinnad on hellad, ”päevade valud” enam nii väga ei piina, vahel harva ainult annavad endast märku ning selg on ka vahelduva eduga massaaži näljas. Õnneks on mul suurepärane Meheraas, kes ikka viitsib oma rasedat parti mudida.
Väsimus kipub kimbutama ainult, väga pikalt ei jõua ringi liikuda ning üks iluuni päeva peale kulub ka marjaks ära.
Kõrvetised on ka otsustanud mind sel nädalal mõnuga piinata.
Iiveldusest ei ole haisugi. Siinkohal sülitame 3 korda üle õla, muidu järgmine nädal kurdan jälle kuidas ma wc potti kallistasin…

Kui eelmine nädal tahtsin mainida, et ‘ohh, nii tore, et ma segane emotsioonide virr-varr ei ole’, siis sel nädalal pean end parandama. See needus hakkab külge! Ma üldse ei taha… Mulle ei meeldi teiste ees ulguda. Ma ei taha end nõrgana näidata. Vuhh, kole-nõme-paha, selle jaoks rohtu ei ole tehtud või? :D

Üleüldse, kõik ajab kas nutma või tahaks lihtsalt kellelgi näo sisse lüüa. :D

Kui ma paar päeva tagasi vankri kohta vastust ootasin, ja ta lihtsalt mitte sõnagi ei öelnud, kuigi luges mu kirjad kõik läbi, tahtsin ma sellele eidele samamoodi teha!

Ja midagi sellist oli ilmselt mu nägu siis, kui avastasin, et tipa-tapa kustutab su ostukorvi tühjaks, kui oled lehelt kauem kui 10 minutit eemal!

Comments

comments

7 thoughts on “Beebiblogi: 17.nädal. Palju suuri uudiseid!

  1. Oo, rinnapiima rõõmud! :D

    Kui need sul igapäevased veel ei ole, siis iganädalasteks saavad kindlasti ;)

  2. Mul hakkas ternespiima tulema ka ikka ligi 20.nädala paiku. Mitte küll palju ja mitte iga päev, aga rinnapatju hakkasin kasutama ja ma isegi tundsin mingit valulaadset asja, kui tulema hakkas. See polnud küll mingi tappev valu, aga midagi ma tundsin. Siis mingi aeg oli nagu vaikus ja ma ei kasutanud rinnapatju, kuni üks päev(hetkel olen 31+ nädalat) siin läksin bussiga loengusse ja bussis oli nii kuum ja tunnen mina siis, et miskit toimub… Pluusil olid plekid juba peal ja oh seda rõõmu! :D Siiski ei tule praegugi meeletult palju, vahel tilgub midagi ja mitte just iga päev, kuid kodust kaugemale minnes peaks ikka rinnapadjad peale panema, kes teab :D.

  3. Mul hakkasid ka suht vara rinnad lekkima. Et mitte kalleid rinnapatju kasutada kasutasin meigipatju(tead küll need ümmargused) ja need ajasid asja ära. Peale rasedust muidugi neist enam tolku polnud, rinnapatju kulus hulgim :)

    • Ma tahan nkn riidest ise õmmelda need, tuleb tükk maad odavam ja saab korduvkasutada. :)

  4. Sa võiksid endast ja oma kõhust ka vahepeal pilte lisada, nt siia iganädalaste postituste alla, oleks huvitav jälgida. :) edu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.