Veel üks kord reklaampostitustest

Ma tean, et kõik minu ”reklaampostitused” on ühe noodiga – ‘see on nii-ii hea, tore, vinge, kasulik, mina soovitan!’, aga ausalt, ma võtangi vastu vaid pakkumisi, mis mulle tõesti vajalikud või huvitavad tunduvad ja kellelegi meist rõõmu pakuvad. Seega ongi kõik mu reklaami noodiga postitused sellised kiitvad ja ninnunännud, sest kuidas muudmoodi ma siis kirjutan, kui ma valingi vaid asju mille puhul ma tean juba ette, et see tõenäoliselt mulle pettumust ei valmista?

Eks omal ajal olen ma igast asju vastu võtnud ka vaid sellepärast, et ‘jeee, mulle pakuti midagi’, aga mu arvamus on sellegipoolest aus olnud. Nüüd ma enam kõike avasüli vastu võtma ei torma. Viimati kirjutas mulle näiteks üks erootikakauplus. Alguses mõtlesin, et ainus variant see koostöö ära teha, on valida tupekuulid vms, mis vaagnapõhjalihaseid treeniks, sest noh, kaks last on oma töö teinud ja batuudil ma enam hüpata ei saa, ilma, et ma end natuke täis ei laseks. :D  Seega see oleks mulle kasulik ja isegi vajalik koostöö olnud, aga kahjuks see siiski ei lähe kokku mu põhimõtetega. Blogiga oleks see sobinud küll, sest vaevalt, et ma ainus ema olen, kel on peale sünnitust vaagnapõhjalihased olematud ja vajaksid trenni. Paljud võibolla isegi ei tea, et see on normaalne ja parandatav asi… Aga lõpuks otsustasin ikkagi selle koostöö ära öelda, sest vibrasi müüva poe reklaamimine oleks minu jaoks natukene imelik olnud.

Haha, ja siis ükskord kirjutas mulle üks laenufirma. Pakkus mulle 50 euri selle eest, et ma nende lehest kirjutaks. :D
Kuigi 50 euri ei ole minu jaoks väike raha, ei hakka ma selle summa eest küll mingit laenujura reklaamima. Laenud on tõsine kohustus ja seda otsust ei tohi teha uisapäisa. Laen võib su elu täiesti pekki keerata. Never ei tea millal sa töö kaotad või õnnetusse satud või jumal teab mida, ning sul kaob võime seda laenu tagasi maksta. Lõpuks oled silmitsi suurte võlgadega, millest sa end kuidagi välja närida ei oska.
Kunagi ma mõtlesin, et ei võta iial ühtegi laenu, liisingut, järelmaksu vms. Kui kohe osta ei suuda, pole vajagi. Aga elu õpetab ja kõik pole siiski nii must-valge. Ühesõnaga, ma oleksin saanud selle postituse ka nii teha, et ma poleks laenude võtmist heaks kiitnud, vaid näiteks niisama enda kogemustest rääkinud, aga noh, neeeh. Tänan ei.

Ma ütlen ausalt, et ma ise olen ka firmadele kirjutanud ja koostööd pakkunud. Kui ma saan tänu blogile raha säästa, siis ma seda ka teha proovin. Näiteks kui me teeme remonti, siis ma mingil hetkel kuskil ikka räägin või näitan midagi. Miks siis mitte säästa hulga raha vaid selle arvelt, et lisan juurde kust toode pärit on?

Hüpikreklaamid blogides on muidugi teine teema. See on minu arust kõige lihtsam viis blogiga teenida. Eks siin loeb palju ka lugejate hulk, aga isegi mina saan iga kuu päris arvestatava summa selle eest. Jah, ma saan aru, et need on häirivad, aga noh, pliis kannatage ära. :D
Näiteks enne, kui ma teile siin ükskord seletasin oma hüpikreklaamide kohta, teenisin ma iga kuu umbes 50 euri. Nüüd on mu teenistus tänu teile ikka väga tublisti tõusnud, umbes 150 euron kuus. Aitäh, et vaatate ja klikite, ning tehke seda ikka edaspidi ka, eksole. :D

Ma tegelikult hakkasin seda postitust kirjutama selle mõttega, et näitan teile oma uuenduskuuri läbinud vankrit, aga noh, jäin hoopis reklaamist lobisema… Seega teen kohe teise postituse otsa ja näitan teile oma Vankripai ilusalongist saabunud kaunitari ka ära. :)

Kuidas teie suhtute blogijate reklaampostitustesse? Kas usute või mõtlete, et see on kräpp, või ehk te ei loegi neid? Kas reklaamid häirivad teid?

Btw, mind muidu reklaamid ei häiri, aga nüüd ei saa enam lõustaraamatuski rahus videoid vaadata, ilma, et mingi reklaam vahele ei hüppaks – vot see on küll ärritav juba.

Comments

comments

16 thoughts on “Veel üks kord reklaampostitustest

 1. Mul on adblock peal koguaeg, aga kui sa eelmine kord selle teema tegid, siis special võtsin maha ja klikkisin mitu päeva. Nüüd teen sama. Minu arust pole see nii suur vaev klikkida ja leht jälle sulgeda, mõnele võib see samas söögi lauale tuua :)

  Enivei, adblock läks nüüd maha ja teen paari klikki :D abiks ikka :)

 2. Arvutis on mul too adblock ja telefonis olen tavaliselt ristist reklaami kinni pannud. Ei arva sugugi halvasti, et mõni blogija selle eest lisaraha saab aga samas on need üpris tüütud. Vahel ikka klikin kui midagi huvitavat on, näiteks jäätise reklaam?

  • Vahel leiab tõesti kasulikke asju ka neist reklaamidest. Mina näiteks sain ühest oma reklaamist teada, et on olemas ka selliseid põrandalakke, mis kollaseks ei lähe. Veits hilja muidugi, aga kui kunagi veel peame puitu lakkima, siis vähemalt teame oma võimalusi. :D

 3. Hüpikreklaamid häirivad ja kohe niiväga, et mul on reaalselt igapool adblock peal, no tegelikut väljaarvatud sel lehel http://animalslife.net/et/pesaleidja-varjupaik-tallinn/ , prioriteedid on paigas :D

  Reklaamartiklid mind aga ei häiri, kui pole ainult üks taevane kiidulaul, kuna kui mind ei huvita siis ma lihtsalt ei loe ja lähen eluga edasi, kui huvitab siis loen ja klikin ka. Näiteks lelupostitus oli küll kasulik, kuna ilmselt soetan selle hiigeljenga sealt pulmadeks meile, praegune on mingi pisikene näkats.

  Aaa ja puhtalt kõike ei usu ikka küll, kuid ma olengi lihtsalt väga umbusklik inimene :D Ma vist paari blogija artikli põhjal, et a’la see tolmuimeja on ülihea, siis ma uskuma ikka ei jääks, tahaks ikka ise proovida ja katsetada.

  • Aaa ja Sinu blogi puhul, siis telefonist lugeda ei anna, need reklaamid on reaalselt lihtsalt täiega ees ja ei lähe kinni ka, vot siis ajavad ikka närvi küll :D Arvutis ma vahepeal võtan selle adblocki maha ja klikin mõned üksikud klikid, rohkemaks olen liialt laisk, sorrri.

  • Mul telos on nad nii, et peab veidi alla kerima ja siis on seal all ristike. Aga jamh, ma pidin ka enn infarkti saama, kui üritasin oma lehel mingit asja leida. Panen kõik kinni ära, teen ühe klõpsu ja jälle kõik ees ;D

 4. Lugesin toona sinu ja ka teiste sarnaseid postitusi ja mõtlesin tükk aega, et keda need reklaamid küll häirima peaks? Mind küll kunagi pole häirinud.
  Aga siis (palju hiljem) ühendasin asja ära (oli selline pikkade juhtmete ja aeglase andmeedastuse hetk), et muidugi mind ei häiri, kui adblock peal on.
  Nende mõne blogi lehelt, mida tihemini loen, olen maha võtnud ja ei sega see lisaklõps ja reklaami kinniklõpsimine. Noh, et väike tasu hea lugemise eest. Aga see on ikka teadlikult tehtud ja blogija välja teenitud liigutus. Töö nagu iga teine ju.
  Tupekuulidest oleksin hea meelega lugenud!! Kui veel laual, tee ära? Aitäh!

  • Ei tea jaaa. Ju ma siis polnu nende arust rohkem väärt. Teised said rohkem, nagu pärast kuulsin :D

 5. Haha, ma arvan, et erootikapoe reklaam sobib just pereblogisse kõige paremini. Kes siis sinu arust neid vibrasid jms peamiselt ostavad? :D Ikka korralikud pereinimesed! :D Suhtesse särtsu toomise teema on ju selles suhteetapis kõige aktuaalsem.

  • Nooojah. Aga ma ei tea, ma olen pigem see naine kes mehe meelat pilku nähes, urisedes nurka taganeb. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.