Beebide salakeele kood on lahti murtud – nad räägivad meiega!

Juba ammu on räägitud, et beebid üritavad oma emadega suhelda, ja neile öelda mis neid parasjagu vaevab. Aga keegi polnud veel seda koodi lahki muukinud.
Ka mina olen arvanud, et nutul ja nutul on vahe sees. Aga siiani olen ära eristanud, ainult paar. Näiteks, kui Annul on kõht tühi, siis nutab ta hüsteeriliselt ‘mmmeeee, mmmeeee’, nagu ‘emme-emme’, või kui tal on ebamugav, siis ehhh-ehh… Aga see on juba järgmine level.
Nimelt üks naine, nimega Priscilla Dunstan, on avastanud, et beebid ‘ütlevad’ 5 erinevat sõna. Ükskõik mis soost, ükskõik mis rahvusest, ükskõik mis kontinendilt pärit beebi – sõnad ja tähendused on täpselt samad. Aga nad ‘räägivad’ kuni 3.elukuuni, kui selle ajani on nende kurtmisi ignoreeritud, siis nad lõpetavad ka ‘rääkimise’. Ja ‘rääkimist’ saab eristada ainult ‘eelnutust’, see on see kurtmine, enne suuremat/hüsteerilisemat nuttu.

Need sõnad on:

*Neh – nälg
*Owh – uni
*Heh – ebamugavus (märg mähe jms)
*Eair – gaasid/puuksud
*Eh – krooks

Pikemalt saab asja kohta vaadata alljärgnevast videost. Seal on pikemalt räägitud, kuidas too naine ‘beebide keele’ avastas, näide sellest kuidas ta 8 beebit väga lühikese ajaga maha rahustab, jne.

Lühikokkuvõte häälitsustest ja seletustest, koos näidetega :

Uskumatu, aga see ongi tõsi. Peale selle video vaatamist hakkasin ka mina oma last kuulama, ning tulemus oli päris üllatav. Ma alguses väga ei uskunud sellesse, aga tundub, et asjal on ikka tõepõhi all. Näiteks, peale video vaatamist, kui Annemaia väga ruttu, peale magama jäämist ärkas, kuulsin kuidas ta oma voodis ehh’itas. Võtsin ta püstiselt sülle, tegi krooksu ära, panin voodisse tagasi ja ta magas edasi. IMELINE.
Heh, neh ja eh on veidike keeruline eristada, eriti veel sellepärast, et Annul läheb see ‘kurtmine’ väga ruttu suuremaks nutuks üle. Üleüldse, ta on mul väga kannatamatu. Tal on vaja KOHE, seda mida iganes ta siis parasjagu tahab. Muidu on paanika majas. Nimetan teda vahel oma vanaema järgi väikeseks Nirgi Helgaks. Mu vanaema oli samasugune. Kõik pidi alati olema tema tahtmise järgi ja KOHE, muidu….oijumalissand, oli targem vastassuunas joosta. :D
Kuigi mulle tundub, et neid sõnu on veel… Või siis nutab Annu mul palju niisama. Aga siiski päris huvitav teoria.

Nii, et emmed, mis arvate? Kui teil on alla 3-kuune beebi kodus, siis soovitan ka proovida.

Comments

comments

8 thoughts on “Beebide salakeele kood on lahti murtud – nad räägivad meiega!

  1. Ma avastasin selle video mõnda aega tagasi. Bookmarkisin ära, et oleks olemas, kui kunagi peaks endal ka laps tulema :D Siis katsetan.

  2. Jah, ma õppisin ka selle keele selgeks kolm aastat tagasi kui esimese lapse sain. Hämmastav! Ma poleks vist hakkama saanud selle teadmiseta, päriselt ka! Nüüd teise lapsega pean uuesti üle kordama kogu asja :D

    • hmm… a mis sa loed ikka blogisid mis sulle ei meeldi ja närvidele käivad?

    • ma ei ole öelnud, et mulle midagi ei meeldi, või närvidele käiks. lihtsalt nentisin fakti, et selle umbes samal ajal kõik beebiblogijad avastavad ja selle kirja panevad blogisse. Kuna ma tean, et Lipsuke ka neid samu blogisid loeb, siis tundus naljakas, et see talle üllatusena tuli.

    • Mulle praegu näiteks tuleb meelde, et Andra kirjutas. Aga vb ma ajan praegu segast ja sellest oli lihtsalt meie oktoobrikate grupis mega palju juttu :D

    • Hm, võimalik. Aga mulle hetkel küll ei meenu kahjuks. Vb olen ise midagi maha maganud, või lihtsalt aju nii koos, et ei mäleta enam. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.