Kuidas ma saan üldse NII loll olla?! – ehk värske ema suured apsakad.

Mäletate, ma rääkisin siin üleeile(?), et laps põrkab mul rinna otsas ja magab rahutult, pidevalt vehib ja keerutab? Noh… Ma LÕPUKS sain aru miks. Vist. Loodetavasti.
Nimelt, ma kasutan vanni tegemisel pesuvahendeid*, aga ma EI LOPUTANUD teda. No hallo emme. Vaene laps. Tal ilmselt nahk sügeles sellest välja loputamata jamast ja sellepärast ta rahutu oligi. Mu süda tilgub praegu verd. Kuidas ma nii rumal ometi olen…
Nii kui ma selle peale tulin, siis koorisin lapse paljaks ja loputasin ta puhta veega korralikult üle. Ning nagu naksti, laps magas pärast palju rahulikumalt ja rinna otsas ka ei hüpanud, vaid sõi ja mõnules lausa 20 minutit.
Või oli asi geefiluse D-vitamiinis mida ma talle nüüd üle mitme päeva jälle andma hakkasin. Nimelt kõik ajasid mulle, et ‘raudselt on lapsel d-vitamiinist gaasid’, aga ma olin üpriski kindel, et ei ole. Aga siiski otsustasin proovida ja ei andnud seda talle 4 päeva. Mitte midagi gaaside suhtes ei muutunud. Kui siis ainult hullemaks. Enne ta ei nutnud, vaid lihtsalt punnitas palju, aga nüüd juba nuttis ka. Seega veelkord: Annu gaasid ei ole D-vitamiinist.
Igatahes. Kui ma nüüd end jälle ära ei sõnu (ptüi-ptüi-ptüi), siis meie tissistreik, hüplemine ja tõmblemine on nüüd läbi. Lõpuks.
Praegu jäi KOHE magama kui ta vannist välja võtsin, riidesse toppisin ja veidike süüa andsin. Vajus ära nagu nott. Seda pole vägaväga ammu olnud. Ja ta jäi ka magama! No saate aru. See on mingi müstika. Enne oli nii, et ma toppisin teda sada korda magama, magas 5 minti ja ärkas üles.
21 paiku teen vanni ja alles südaööl või pool üks öösel jääb ta magama. Aga nüüd pole kell veel pool üksteistki, ja ta magab! Halleluuja!!!
Tegelikult jäi ta juba enne vanni oma mängumatil magama, aga koer käis ja musutas teda koguaeg oma külma ninaga, ja ajas Annemaia üles. Sellist nalja pole enne olnud, et ta jääb ISE magama. Vaene laps on ilmselt sellest paarist päevast nii väsinud, et nüüd magabki nagu nott…

*Ma ei plaaninud enne esimese eluaasta täitumist mingit jama kasutama hakata, sest puhas vesi on ju kõige parem pesuvahend, aga kujunes teisiti välja. Nimelt Annu ajab väga palju toitu tgasi ja see hakkab tal suht kiiresti haisema. Puhta veega ma seda maha ei saanud, ikka jäi rõve hais külge. Ning voltide vahelt on seda suht võimatu tal niisama kätte saada. Ta absoluutselt VIHKAB voltide puhastamist mingi vati või lapiga. Sellepärast peangi iga õhtu vanni tegema, ja õnneks talle see meeldib.
Kasutan linola vanni/dušši õli, beebishampooni või -pesugeeli. Shampooni ainult siis, kui olen talle kookoseõli pähe panud, et kõõmast lahti saada. See õli ei tule ju puhta veega maha. Ühe korra proovisin – järgmised kaks päeva oli ta nagu Miss Rasta ise, juuksed üleni rasvased.

Muide, soovitage mulle head, võimalikult looduslikku pesuvahendit. Millega te ise oma beebisid pesnud olete?

DSC_0078
Passed out

Ja teine loll viga mida ma tegin, oli igal õhtul talle pudeli andmine. Tegin seda ainult sellepärast, et talle piimhappebaktereid anda. Apteerer soovitas mingit pulbrit, mida tuleb segada vähemalt 100 ml vedelikuga, seega pumpasin piima välja ja andsin Annemaiale pudelit. Ma ei kartnud üldse, et see tal imemisõtte või midagi ära rikub, sest see pudeli ots on täpselt nagu rind, ja ta võttis seda ka nagu rinda. Huuled olid täpselt samamoodi. AGA, teadupärast tuleb pudelist seda head kraami ju tunduvalt kergemini ja see klõps käib lapsel ikka väga kiirelt ära, et milleks vaeva näha, kui saab palju lihtsamalt. Minu põngerjas jagas selle ka väga kiirelt ära ja hakkas mul paari päevaga rinna otsas tralli tegema. Tõmbas paar korda, lasi lahti, hakkas vigisema ja otsima. Noh, peaaeu nagu praegu see jama oli, aga ilma siplemiseta. Õnneks sain asjale kohe jälile ja jätsin pudeli andmise päevapealt ära, ning sain asjad korda.

Oeh, nüüd tagasi vaadates tahaksin peaga vastu seina joosta. Rumal-rumal-rumal mina.

Ma veel kaalusin pikalt, et kas üldse kirjutan nendest asjadest siia. Pärast saadetakse lastekaitse kraesse. :D Aga vigadest õpitakse. Ja ehk õpib keegi teine ka minu vigadest, ning ei ole enam nii loll…

23.november

Comments

comments

6 thoughts on “Kuidas ma saan üldse NII loll olla?! – ehk värske ema suured apsakad.

  1. Kui sa ennast pesed siis kas sa ka shampoonitad pea ja dušigeeliga keha ning siis astud otse loputamata välja? :D Aga ma pesin kolmisruseürdiga, beebi nahale väga hea, ja vahel lisasin kummelit. Palun ainult ära neid õisi otse vanni pane, tee ikka eraldi tassi valmis ja siis kalla läbi sõela vanni. :)

    • On eks. Üldse nagu ei mõelnud vist. Ajud on ikka täitsa pehmed.
      Ma arvan ka, et targem oleks tõesti enne see ‘tee’ kuskil tassis valmis teha. Aga noh, aitäh, et ütlesid, sest mine mind blondiini muidu tea, eks ole. :D

  2. Laps hetkel veidi üle aasta ja seni ole üldiselt pesemisvahendeid kasutanud. Umbes 2korda sel suvel sai veidi seebitatud kui väikemees vastniidetud murul käputas.Meil oli vannitamisel kasutuses see vannitamise alus, mis hoidis last ja me siis saime veega pesta ja uhtuda. Said voldivahed ka puhtaks. Kui nahk kuivaks kippus siis Linola vanniõli panine vannivette tilgakese (nii 1/4 soovitatud kogust või isegi vähem).

  3. Nii värskel beebil ära iga pesukord kasuta pesuvahendeid puhas vesi on kõige parem.Mina sain haiglast kaasa Sebamed shampooni testri ja kasutasin alguses seda pea pesemiseks ja mite iga kord vannitades. minule vanniõli üldse ei meeldi, sest siis juuksed ka jumala rasvased lapsel ja loputa veel puhta veega ka..Siis mingiaeg võtsin kasutusele Johnsons Baby kollase beebishampooni ja kasutan seda siiani ( laps sai täna 5 kuuseks) väga meeldib selle lõhn ja ta natuke nagu niisutaks ka nahka, vesi jääb hästi pehme ja nahk samuti ja mingit eraldi loputamist lapsele ei ole vaja ka teha sellega pestes. Vanni teen ülepäeva, algusepoole tegin igapäev aga see vib hakata lapse nahka kuivatama ja siis mökerda kreemidega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.