Laste mänguasjadega üle külvamine, ehk meie tulevased jõulud

Mida vanemaks Annu saab, seda rohkem on asju, mida ma tahaks talle muretseda ja mis mulle tundub, et talle võiks meeldida ning millega oleks meil tore ka koos mängida. Seega olengi ma langenud mänguasjade ostmise lõksu! See on suht idiootne juba, kui palju asju see laps sel aastal ”jõuludeks” saab. :D

Näiteks olen ma talle viimase paari kuu jooksul ”jõuludeks” tellinud 18 osalise pottide-pannide komplekti, ühe komplekti lõigatavaid toitusid, ühe mängumunade resti, mis näevad päris ehtne välja (mune saab poolitada, ning sealt seest tuleb munakollane välja) ja siis leidsin veel kaks praemuna ka, mis on sellisest võdisevast materjalist ja näevad ka päris tõelised välja. Ja siis veel Peppa ja Sofia figuriinid. Kuigi tundub maru kahtlane, et 5+5 euri eest saan ma 18+12 kuni 10 cm pikkust mehikest…
Lisaks sellele saab ta muidugi mänguköögi. Ma vähemalt loodan, sest sellega on ka paras segadus. E-poes on köök müügil, aga 60 päevase ettetellimisega. Kui ma selle eelmise kuu alguses ‘ära tellisin’ öeldi, et nemad ei tea täpselt mis köögid järgmise laadungiga üldse tulevadki ja kas see köök ka seal on. Mul oli nagu, et mis mõttes te ei tea – müüte asju mille saadavuses te kindladki pole? Aga noh, see selleks. Kui seda ei saa, siis pidavat nad vähemalt ühte suurt kidkrafti kööki meile hoidma.

Ükspäev kolas mees osta.ee’s ja ma märkasin silmanurgast oksijonil ATV’d, mis oli naeruväärse hinnaga. Kuigi ma polnud mitte kunagi varem mõelnudki, et Annule seda osta, oli mul seda kindlasti kohe vaja. Kammoon, 35 euri eest ATV, miks siis mitte? Isegi, kui ta seda praegu ei kasuta, siis ma juba vaimusilmas näen, kuidas nad Joeliga suvel sellega ringi vuravad. Kui Annut see ei huvita, siis Joelile hakkab see kunagi kindlasti huvi pakkuma ju. See peakski täna kohale jõudma. Ma loodan, et tegu on ikka normaalse asjaga, mitte mingi kökatsiga, mis esimese sõiduga jupid laiali lennutab…

Ja nagu eelnevast vähe oleks, siis tahaksin ma väga talle veel tellida Peppa kaisulooma (nagu tal neid pehmeid huinataasid veel vähe oleks eks), magnetitega võileivad (saab ise võikusid teha ja kattematerjal käib magnetitega külge), siis oleks talle vaja veel ühte normaalset mängu-nugade-kahvlite-lusikate komplekti ja väikest lauda koos paari tooliga, kus teepidusid pidada ja joonistada. Lisaks muidugi veel pusleisd. Tahaksin selliseid suurte tükkidega, nagu tal praegu üks kaladega pusle on. Üks tükk on juba mingi 7×7 cm vist. Ma ei tea kuidas neid kutsutakse, põrandapusled ehk? Mida see põrandapusle endast kujutab üldse?

Pillow pet

Täna käisin maximas ja oleksin peaaegu talle ostnud järjekordse pehme eluka, mis kuskile nurka tolmu koguma jäänud oleks. Praegu on maximas need pillow pet’id 6.99 (kunagi kui välja tulid, olid vist mingi 20-25 kanti?). See on selline kaisuloom, mis käib kõhu alt krõpsuga kinni. Kui krõps on kinni, näeb see välja nagu loom (ala hobune, koer, siga jne) aga kui lahti teed, on padi. Hakkasin neid vaatama ja siis Annu muidugi tahtis ka näha. Andsin talle siis valida, et millist ta tahab – valis hobuse. Aga siis ma nägin, et seal hunniku all on veel mingeid nukke ja värke. Leidsin ühe barbi laadse nuku, millel oli igasuguseid vidinaid kaasas – kaks paari kingi, kaheksa kleiti (+ see mis tal seljas oli = 9 kleit), föön, kamm, kaks käekotti jne, kõigest 9.99. Mõtlesin, et see peab nüüd küll märk olema, sest just eile õhtul mõtlesin, et peaks Annule ühe taolise nuku ostma – talle kindlasti meeldiks teda riietada ja temaga jännata. Nagu tellimise peale kohe!
Näitasin seda siis Annule ja muidugi tahtis ta seda kohe omale saada. Aga ega ta siis sellepärast seda pillow peti ära anda ei tahtnud. Ja ma oleksingi talle peaaegu need mõlemad ostnud, aga siis õnneks tuli mõistus koju ja meenus see suuuuur korvitäis pehmeid loomi, mida ma iga jumala päev mööda elamist kokku korjan, ning andsin talle valida kumba ta tahab – kas pillow pet või nukk. Lõpuks ikka valis nuku, kuigi veel terve kodutee rääkis mulle sellest hobusest ja kui pehme too ikka oli. No mine või tagasi ja osta ära – mis see 7 euri siis ära ei ole, eksole. :D

Ühesõnaga, ma ostaks talle hea meelega KÕIKE, kui vaid rahakott lubaks. See on ehk minu mingi lapsepõlvetrauma, sest mina ei saanud pea kunagi neid mänguasju, mida ma tahtsin, ning nüüd külvan oma tited asjadega üle. :D

Kuigi tegelikult on Joeli koha pealt asi kurb. Talle ei oska ma eriti midagi osta. Esiteks on ta praegu nii titt veel ja teiseks on ta poiss… Millega poisid mängivad? :D
Hetkel on kõik asjad peamiselt just Annule, kuigi kunagi peavad nad neid asju niikuinii jagama hakkama. Aga mis ma Joelile kuuse alla siis poetan? Ühe paari tisse ja paki mähkmeid või? :D
Mõtlesin, et ostan talle ühe suure montoorikakeskuse, aga neid hindu nähes mõtlesin ümber. 90 euri mingi kasti eest, millel on vaid mõned üksikud tegevused – tänan ei. Ja sealt tuligi mõte, et teen üldse ise ühe sellise tahvli, kuhu külge kruvin igasuguseid nuppe ja lüliteid ja lukke ja kette ja rattaid ja luuke ja tulesid ja vilesid ja vidinaid. Mul on isegi nimekiri tehtud, mida sinna külge panen. Aga noh, 6-kuune ei hakka ju veel niipea mingeid lukke muukima ja haake kinni toppima, seega oleks seegi asi jälle põhiliselt Annule. Siis mõtlesin, et ehk oleks talle hea hoopis käimistool, aga siis meenus, et see on ju täiesti minu põhimõtete vastane jubin, ning lapsele pigem kahjulik, seega langes ka see valikust välja. Hetkel on mul poisile välja vaadatud vaid üks 5 eurine puidust auto, mida saab närida ja mõnusalt käes hoida ning jonnipunni tahan talle ka osta. Aga noh, Annu jõulukingid versus Joeli 5 eurine auto ja jonnipunn – ei ole eriti aus vist.
Samas on Joel veel nii jupp, et talle ei olegi nagu otseselt midagi vaja, sest närimiseks ja ilastamiseks on meil terve kastitäis jullasid… Tundub, et sel aastal saab Annu veel nautida ära hellitatud jõmpsika trooni, sest järgmisel aastal jõuluvana enam vast nii helde ei ole, ning poetab kingikotti rohkem autosid ja mängutööriistu ja…mingit poiste nodi. Kuigi Annul pole ka selle vastu ilmselt midagi, sest me mängime juba praegu autodega, ”remondime” toole jne. See asjade ‘poiste’ ja ‘tüdrukute’ omaks sorteerimine on tegelikult absurdne. Poiss peaks teadma kuidas süüa teha ja tüdruk peaks teadma kuidas kruvi seina saada, seega peaksin ma Annule hoopis akutrelli ostma. :D


Mida teie oma lastele sel aastal jõuludeks kingite? Mida 6-kuusele poisikesele ja 2-aastasele plikale kinkinud olete? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

30 thoughts on “Laste mänguasjadega üle külvamine, ehk meie tulevased jõulud

 1. Enne lapse saamist leppisin sellise “sain teiselt ringilt” teemaga.. nyyd juba m6tlen, et kahekuusele üheks talveks see huppa kolmnurkne kombe pole ju kallis… ee … 90 euri ?
  Koonerlus sai v6itu. Mänguasju pole ise fãnnanud ja ei fänna ka praegu. Raamatud lähevad iga kell rohkem peale. Isegi katsikuteks lubasin raamatupoe kinkekaarte tuua. Aga pooldan ka arendavaid mänguasju eks paistab mis juttu ma järgmine aasta ajan ?

  • Auts, 90 euri… :D
   2-kuusele jah ei ole veel mingeid mänguasju väga vaja, aga mida vanemaks saab, seda rohkem tekib lahedat staffi, millega mängida tahaks. :D

 2. Joel on noo väike, et tal tõesti pole veel midagi vaja. Mu poisil oli oma aastase sünnipäeva kingi kõige suuremaks rõõmuks see paber, mille sisse asjad pakutud olid.
  Jõuludeks on ta aasta ja 4k ning saab ka midagi väikest ja tõestI ühe v 2 asja.
  Saab rambi, millel on 4 nn liumage, õllest saavad autod alla lasta. Need liukad on 11 all ja auto lased ülevalt sõitma ning kukub ühelt teosele.
  Aa, ja sellise asja saab ka. Väike nöör ja selle otsa saab ajada suuri puidust kujusid.
  Kinki küll nii väikesele inimesele.
  Plika on vanem ja saab ka ikka rohkem.
  17 peppa tegelast(kuigi need mõtlesin ma panna pakapiku pakki, nii see kes hommikuti sussi sisse asju poetab), paw patroli 8 tegelast ja Ben and Holly kujukesed.
  Päris jõuluvana käest saab nagu BRIO teeb raudteid jm, puidust, kus siis rongid jm sõidavad. Aga firmaks pole BRIO, miski saksa oma. Mõned puzzled, Paw Patroli koera, kes laulab (skye on ta nimi vist).
  Ta tahab saada ka kassaaparaati, et siis piip ja piip teha ning saame poodi mängida. Nägin siin on suur plastikust market müügil aga eelmiseks aastaks sai plastikust köögi ja ma ei kannata seda üldse. Seega plastikust paska enam ei too siia majja, ukstapuha kui värviline ja mis tulede ja viledega see on.

 3. Kust sa motoorikakeskuseid vaata, et need 90 eurot maksavad? :D

  http://pood.karupoegpuhh.ee/otsing?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=motoorika&submit_search=Otsi <– Siin on mitu suurt kuubikut. Tegevusi mitmeid ja mitmeks aastaks. Mu kolmene ka siiamaani mängib oma motoorikakuubikuga. Seal sees hoiustame aga Duplosid.

  https://www.hansapost.ee/otsing/Search?SearchQuery=motoorika&category= <– Siin niisamuti on mitu erinevat üsna okei hinnaga lahendust.

  Aga meie majas sama seis. 3a kutil on praeguseks hetkeks kindlalt kuuse all Peppa pigi ja Masha karu maja konstuktorid, mis sobituvad hästi Duplo klotsidega. Lisaks 17cm pikkune Tayo the little bus sinine buss, kui see ikka õigeks ajaks kohale jõuab. Siis vähemalt 1 saja tükine Trollidega pusle. Lisaks on emal ostetud suur prügiauto ja väike vedur thomas puidust raudteele. Ma ei tea, kas ta saab need kohe kätte, kui pakk inglismaalt siia jõuab, või alles kuuse alt. Ja ma olen üsna kindel, et see nimekiri pole veel lõppenud. Päkapikud toovad talle aga play-doh-e 12 tükki. Vaheldust kommidele, sest nagunii on advendikalendris iga päev shokolaadiruuduke.

  Ja poisile osta mõni suur auto või traktor :D Nagunii hakkavad nad sul mõlemad kõigi asjadega mängima ja sellist tüdrukute versus poiste nurka olema ei saa.

  • Need 30×30 on minu arvates väiksed…? :D

   Peale istutav auto on olemas, aga ehk peaks tõesti ostma talle mingi kalluri vms millega nad suvel liivakastis mängida saaks…
   Ma arvan ka, et osad asjad saab ta sussi seest ”varem kätte’, et mitte shokolaadi jne sinna poetada. :D

  • Võta mõõdulint ja näed, et 30×30 ei ole teps mitte väike. :D Arvesta lapse suurusega. Kast on 30cm kõrge ja see motoorikaosa seal peal on veel teine sama palju otsa peaaegu :D :D

  • Võimalik jah, aga nüüd tundub juba palju lahedamana see aktiivsus sein, või kuidas iganes seda eesti keeles öeldakse. :D

 4. Suured Duplo komplektid mõlemale, nii poisile kui tüdrukule. Saavad mõlemad mängida ja kombineerida. See on ka kõik. :) Võiks lõpmatuseni osta asju, kuid need on lõppkokkuvõttes siiski ainult asjad.

  • Annul on ka kaks komplekti duplosid, aga ainus asi millega ta nende asjade seast ka reaalselt mängib, on mehikesed ja loomad. :D

  • Meil on duplod pmst ainsad, millega nii aastane plika kui kolmene poiss iga päev mängivad. Küll ehitatakse maju ja roboteid, küll tunneleid autodele, preili suur lemmik on näiteks tornide ladumine :) Talle väga meeldivad ka loomad, saigi talle Ümbermaailmareisi komplekt jõuludeks ostetud, kus palju loomi sees. Tean, et nad saavad nkn vanavanematelt hunniku träni lisaks, kapipealne on juba lookas mul sinna topitud asjadest. Ma üritan roteerida neid mänguasju, muidu on kõigest nii üleküllus, et mängitakse kõige ja mitte millegagi :D

  • Jajah, loobivad laiali kõik lihtsalt ja kogu ”mäng”. :D Aga ma olen tähele pannud seda ka, et asjad peavad olemagi kapi peale laotud. Annu nt ei mängi nende asjadega, mis kuskil kastis või tumbas on. Ta ei viitsi otsida ja surada niimoodi vist. :D

 5. Mina tahtsin oma kahesele tütrele nii väga ponycyle’t. Mängutoas saime proovida ja nii tore asi,aga kallis ja kaine mõistus ütleb,et palju ta sellega toas ikka traavib (tegelikult saaks ka ões,aga siiski hind on natuke krõbe). Minul on hetkel tütrele ainult pusle ja üks tema lemmik tegelase pehme nukk. Meil on köök olemas,ratas olemas,auto olemas,kiikhobu olemas,kolmerattaline olemas,nukud olemas,laud+toolid olemas,meigilaud olemas. Mida sa kingid sellisele lapsele? Ei taha ka lihtsalt ostmise pärast asju osta,nii et see aasta vist ei teegi väga kinke.
  Minu poeg sai 5-kuuseks ja talle ei ole veel ühtegi kinki,sest tal on ka kõik olemas,enamus asjad küll tütre vanad,aga siiski.
  * Kuigi sa käimistooli ei taha,siis mis sa hüppekiigest arvad? Mitte see,mis ukse vahel käib,aga see ka nö tegeluskeskusega hüppekiik. Meie mõlemad lapsed on seda väga armastanud ja annab ka endale natukene hingetõmbeaega :)

  • Ma pidin kohe guugeldama, et mis imeloom see ponycyle on. :D
   Selle paneks enam-vähem samasse patta, nagu käimistooligi. Nendes vajub laps imelikku asendisse ja see pole ikka seljale väga hea. Siis vb teine jutt, kui ta juba ise istub jne, aga hetkel pigem ei…

 6. Mul on aastane jõulude ajal – saab pealeistutava auto, beebinuku ja teeserviisi. Tegelikult on tal sünnipäev vahetult enne, nii et nukk jääb kuuse alla ja teised saab siis sünnipäevaks. Nukk ja nõud vist elementaarseks mänguks vajalikud ja no meil ei ole lihtsalt. Auto arvatavasti meeldib talle jälle kõige enam ja ruumi on, nii et tundub hea valik.
  Mulle meeldib mõte, et jõul ei ole väga asjapüha. No see sünnipäev seal enne muidugi ka, eks sugulased toovad ju veel ka kinke ja tuleb küllastatus. Aga põhimõte see, et jõuluks üks pakk. Mulle ei meeldi kui tal on korraga palju mänguasju kasutada ka, proovin neid vahetada pidevalt ja panen mõneks ajaks peitu.
  Sa natuke oled hullunud vist küll :D :D :D Ma hajutaks natuke, tuleb veel jõule ja tähtpäevi.

  • Me kinkisime ka pealeistutava auto Annule eelmisteks jõuludeks, ta oli siis 1a2k umbes. Tal oli sellest nii-ii suva. Hea, et mingit kallist ei ostnud. :D
   Olen tõesti hull. Aga ma arvan, et ta jumaldab ka kõiki neid asju, mida ta saab. Iseasi kas ma suudan talle selgeks teha, et asju tuleb hoida ka. Vanasti oli ju nii, et laps sai näiteks ühe nuku, ning ta hoidis seda elu hinnaga. Tänapäeval võib laps iga nädal uue saada ja ei oska tuhkagi hoida… Vot seda tahan vältida.

  • Kas Annu muidu ikka ei tunne selle auto vastu huvi? Et ei hakanud hiljem ka meeldima?
   Ei no muidugi ma tegelikult mõistan täiega. Ma ise vaatan kogu aeg millega järgmisena mängida tahaks :D Ma ostsin nuku ära, käin kapis piilumas. :D Endal on päris beebi, aga tahaks selle nukuga ka juba mängida. No autost ma ei hakka rääkimagi….Hoian ennast nende asjadega tagasi. Just kasvatuslikul eesmärgil ja kui ma talle kõik kohe esimestel aastatel ära kingin, siis mis ma tulevikus teen. :D Mulle muidu meeldib kvaliteet ka, et pigem ostan ägeda ja kallima kui mitu logu. Lootuses, et kestab ka järgmisele. Ja mulle väga ei meeldi kui teised mänguasju toovad, sest need ei klapi mu põhimõtetega sageli. No, et ära too siis mingit plastikust röökivat suva jullat, too siis mingi puidust väike pill näiteks, mis ei maksa rohkem ja kestab kaua ja kõlab ka loomulikumalt.

  • mu poiss sai ka eelmine a jõuludeks selle auto, oli siis 11k ja siis oli ka suva. aga selleks ajaks, kui suvi tuli ja kuni praeguseni on see ikka väga popp meil nii õues kui toas.

 7. See aasta käib aind Annul päkapikk? :)
  5a tahab süntesaatorit kuuse alla ja 1a6k ma ausalt ei tea, mida j6uluvana toob.. eks mingi vidina ikka leiab :)

  • Joel ju veel ei jaga matsu. Kui Joelile ka sussi sisse asju paneks, siis Annu mõtleks raudselt, et mõlemad talle ?

 8. Mul oli beebi eelmiste jõulude ajal 8-kuune ning ma lasin talle kinkida palli, mis pigistades häält tegi. Õudselt meeldis! Rohkem ei saanud ta midagi (peale eakohaste maiustuste), sest sellises vanuses ei ole neile midagi vaja ja küll suuremana juba asju nõudma hakkavad :)

 9. Lugesin seda nimekirja ja lihtsalt võdistasin õlgu, et APPI kui palju tärni sul kodus vist igalpool vedeleb. Kodus sai just remont valmis, kõik on läbimõeldud ja ilus, puhtad pinnad ja no hea olla. Lapsel on oma tuba olemas ja mänguasju kah aga tärni kokku ei kogu, ka tema tuba ei ole kummist, rääkimata sellest, et ülejäänud kodu mingit jama täis oleks. Mänguasju ostame tähtpäevadeks ikka aga mõistlikus koguses ja harva. Üldiselt on kokkulepe, et enne sünnipäeva ja jõulusid jne vaatame asjad üle ja sorteerime välja titekaks jäänud asjad või asjad, millega enam ei mängi ja anname ära. Uued asjad tulevad majja siis kui midagi eest ära läheb.

 10. Tütar saab jõuludeks mänguköögi. Arvan, et sellest piisab küll :)

  Kui leiad korraliku nugade-kahvlite-lusikate komplekti, siis jaga palun linki. Olen samuti otsingutel. Nukunõude komplektis olnud on jubedad käkid.
  Ja nende munade linke võiksid ka jagada :)

 11. Kas Sa sellisele leheküljele nagu kaarelelula.ee ka oled juba sattunud? Neil hetkel kõik -20% ja päris palju huvitavaid mänguasju :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.