Üks kaaperdatud postitus

Täiesti uskumatu, et järsku on käes oktoober ning peagi hakkab jälle pihta puude vedamise, kütmise ja puusodi varba alla jäämise periood. Võehh. Alles nagu hakkas suvi, alles ma külvasin seemneid ja alles ma korjasin kasvuhoonest õhinal oma esimesi kurke. Nüüd on aga kõik mu aias juba ammu surnud, ning saadused kõik korjatud. Ja mida see tähendab, et Annu saab pühapäeval kaheseks, ning Joel on juba 4-kuune?!
No mõnes mõttes ‘juba’, mõnes mõttes ‘alles’. Mulle tundub, et Joel on meiega juba terve igaviku olnud. Ma nagu ei mäletagi aega, mil teda veel ei olnud. Ja ma juba nii ootan millal ta päris asjalikuks saab, ning Annuga mängima ja kraaklema hakkab. Praegugi on nad juba nii armsad koos, et tahaks lihtsalt heldimusest infarkti saada. Nagu nad siin eile õhtul mul lollitasid – mina üritan muinasjuttu lugeda ja kaake magama saada, nemad aga lollitavad, nagu homset poleks. Üks ühel pool ja teine teisel pool mind, muudkui udavad üksteist. Küll Annu kõdistab Joelit, küll Joel jälle upitab end Annu poole, et teda vastu togida/ta juustst kinni võtta/ta käsi omale suhu toppida. Ja mõlemad naeravad lihtsalt südamest, nagu tegu oleks maailma naljakama asjaga. Lõpuks poeb Annu mu kaisust üldse välja, ning ronib üle minu Joeli kaissu. Ja siis puristab Joeli palja kõhu peal, nii, et tatti lendab kahte lehte. Jaaaa siis nad naeravad ja naeravad ja naeravad… Mul tuleb praegugi naer peale, kui sellele mõtlen. Nad on lihtsalt nii-ii armsad! :D

Kui Annu kuuleb, et beebimonitor häält teeb, jookseb ta kohe suure kisaga minu juurde/ukse poole: ”Poja ärkas!”. See õhin ja elevus tema hääles ja näos on nii armas!
Esimese asjana, kui Annu eile oma lõunaunest ärkas, küsis ta: ”Poja? (väike paus) Tudub, kärrus?” Kui seda väidet kinnitasin, ütles ta kõigest ”mhmh” ja keeras teise külje, et veel veidi voodis pikutada.

Samas ikka sõnusin ma midagi tolle postitusega ära, kus kiitsin, et kadedust meie majas pole. Ükspäev näiteks hammustas Annu Joeli täiesti lambist käest, nii, et punased hambajäljed taga. Kui riidlesin ja selgitasin, et nii ei tohi teha, palus ta kohe vabandust (tegi Pojale kalli, musi, pai, ning puhus käe peale), aga ikkagi… Ja poiss ei tohi ilma Annu loata üldse mänguasju võtta. Kohe minnakse ja kistakse asi käest ära. Praegu pole veel kasu olnud selgitusest, et peab jagama ja venna mängib ära, siis võib tema selle asja võtta. Vot see on siis asi, millega peame veel tööd tegema.

Aga jah, vaimusilmas ma juba näen, kuidas nad järgmisel suvel siin koos ringi jooksevad ja üksteist liivaga loobivad ja kuidas siis emb-kumb nutuga minu sülle varjule jookseb. :D

*Selle ilusa mõttelõnga katkestas Annu vali sõjahüüe, mille peale Joel nii kohutavalt ehmus, et hakkas lohutamatult nutma. Minu elu, daamid ja härrad… A ja ükspäev kukkus Annu Joelile palja tagumikuga näkku.

Aga kui nüüd Annu sünnipäevast rääkida, siis mu grandioosne plaan talle mänguköök kinkida, kukkus haledalt läbi. Veidi hilja on nädal enne sünnipäeva avastada, et köök, mida oled juba kaks aastat nillinud, tuleb 60 päeva ette tellida. :D

Seega saab ta selle köögi jõuludeks ja päkapikud ei too mingit magusat nänni, vaid puidust ja metallist mängunõusid ja -sööke, mida siis oma tuttuues köögis hea kohe kasutada on. Kust ma ainult need puidust ja metallist nõud ja söögid välja võlun, ma veel täpselt ei tea. Igal pool on mingid plastmassist õudukad.

Täiesti imelik on juba jõulude peale mõelda, aga no, muidu ma lõpetan jälle nii, nagu sel aastal Annu sünnaga. Joel saab sel aastal ilmselt suure motoorikakeskuse. Aga jällegi, ma ei tea kust seda saada. Igal pool on mingid pisikesed. Ma tahaks ikka sellist suuuuurt, põlveni. :D

Aga mida Annule nüüd sünnipäevaks kinkida, ma täpselt ei teagi. Tõenäoliselt lähen ja rüüstan mõnda raamatupoodi ja paari suuremat mänguasjapoodi, ning soetan sealt talle puslesi ja raamatuid, või hoopis uue hüppelooma, sest vana hüppas ta juba tükkideks, ning kui kuskilt leian, siis väikseid mänguloomi ka. Ta ükskord arsti juures nägi neid ja sattus täiesti vaimustusse. Muudkui loendas mulle lehmi ja lambaid ja kanu ja sigu ja ütles, et kõik teevad mu-muu. :D

Aga jamh, nii palju siis mu suurest plaanist see postitus teha selleaastastest aiasaadustest. Need lapsed peavad ikka kõik koguaeg omale hijack’ima. :D

20160928-dsc_0107

Vanaema juures – Annu magab ja Joel naerab. Muide, see hobustega tekikott on veel minu lapsepõlveaegne. :D

Aga rääkige, kas te teate kust neid asju saada? Mida teie olete oma kahestele kinkinud? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

45 thoughts on “Üks kaaperdatud postitus

  • Ma mõtlesin, et ma ei julge sealt tellida, sest jumal teab mis kohale tuleb. :D Aga ehk proovin ikka.

  • samasuguseid takjakinnitusega komplekte on Tartu Kaubamajas lasteosakonnas näiteks. minule (ja mu peaaegu kolmesele) need väga meeldivad :)

  • jepp, oleksin võinud kõik kommentaarid läbi lugeda… :)

 1. windeln.de
  Ja
  babyartikel.de
  Seal on ka puidust toiduaineid, nõude kohta ei oska öelda. :-)

 2. Tallinna (tõenäoliselt ehk ka Tartu) kaubamajas on väga hea valik puidust asju, mida lapsele mängukööki osta. Meie pere lemmikuteks on puuviljad, mida saab lahti lõigata (tükid on omavahel krõpsudega kinnitatud). Samuti on seal ka keraamilisi (mida sa vb veel ei taha) nõusid jne. Vaata nende kodulehte, seal on ka e-pood ? Soovitan väga!

  • Neid lõigatavaid toite on meil juba kodus üks komplekt olemas, aga ilmselt vaatan veel juurde. Meie peres on ka need hitiks. :) Pean jah vist mingi uurimustöö enne tegema, et kust mida üldse leida oleks, sest kahe väikse lapsega ma tervet päeva küll linnas joosta ei jaksa. :D

 3. Meie kinkisime oma kahesele tasakaaluratta,kolmerattalise,elektrilise hambaharja,puust puslesid ja riideid. Köök on olemas ja see oli väga hea ost. Veel sai ta nuku ja nukuvankri,millega talle jalutada meeldib. Oma nelja kuusele ostan jõuludeks vist tegelusteki :)

 4. Kahesele plikale kinkisime jooksuratta. Oli küll natuke suur tol hetkel, aga õige pea leidis tihedat kasutust.
  Mänguköögile tavaari leiab Mothercare’st. Mõnusaid puust juurikaid, mida pooleks lõigata ja muud nunnusid totsikuid.
  Ja köök tuleb teil siis endil valmis meisterdada, netis on igavesti ägedaid õpetusi :)

  • Ma ei näe sel jooksurattal väga pointi, kui aus olla. Ma arvan, et Annul oleks sellest suva ka. :D

 5. Metallist mängunõusid saab ikeast. Ikeast.ee lehelt saab eestisse ka lasta tuua, seda ei tea ainult kas nad peale tartu-tallinna kuhugi toovad… Suurt motoorikakeskust peaks mytoysis olema, kindlasti kuskil veel.
  Need igasugu väiksed loomakesed on mu 2,5 plika suured lemmikud ka, absoluutselt IGA päev mängib nendega :D meie saime tartus võru tänavalt olevast väiksest mänguasjapoest Lastero. Aga kallima hinnaga on neid suht igas mänguasjapoes.
  Jõudu põnnide kasvatamisel :)

 6. 2 aasta sünnipäevaks kinkisin jooksuratta. Sõitma õppis poeg küll mõni kuu hiljem. Ja praegu poleks päris õige hooaeg.

  • Annule vist jooksuratas niikuinii ei sobiks. Talle eriti ei meeldi sellised asjad, mulle tundub. :D

  • Mina tellin lastemaa.ee’st. Guugel andis veel paar edasimüüjat, aga hinnad ja tarneaeg olid kõik samad, seega vahet pole.

 7. See on offtopic, aga meenus, et kunagi rääkisid, et vanemate juurde maale enam (Annuga) ei lähe, kuna noh … Keeruline isa. Kas seekord sujus kõik paremini? Edu! :)

  • Isa oli haiglas, sellepärast sai seal rahulikult olla. Muidu ei oleks läinudki.

 8. Kui plastikust nõusid ei taha, siis pigem puidust. Metallist nõudega on seesamune jama, et need teevad meeletut lärmi. Enda tütar sai eile Ikea omad mängimiseks ja ma hakkasin juba oma otsust kahetsema :D On ikka suur vahe, kas maha kukub plastik, puit või metall (aga Sind äkki see kolin ei häiri?). Muidu on igati asjalikud nõud ning hind on ka meeldiv :)
  Ilusaid nukunõusid on muidu müügil lelud.ee lehel.

  • Proovi näiteks Juku mänguasjapoest, seal peaks olema Hape puust komplekte mitut sort, sh ka potid, pannid, röster jpm

  • Ma isegi olen näinud, aga kuidagi ei meenu, mis koht see oli :) Näiteks seal lelud.ee lehel on isegi puidust röster ja blender. Nii et kõik on võimalik :D

 9. Ma ei tea küll kas see köök oli ainuke mis meeldis aga vaatasin ka seda lehte ja seal oli nii palju kööke ja osad olid 90 päeva tarne aga osad olid ka kohe saadaval.

  • See oli jah suht ainuke mis mind kõnetas. Need plastikust olid lahedad, sest tegid häält jne, aga nojah… :D

 10. Meil lapsel selline suur ja mōnus motoorikakeskus mothercarest ostetud, aga paar aastat tagasi nii et ei tea kas neil seda enam müügis on…

 11. Ja vaatan et neil praegu kodulehel mänguasjade ale ka, äkki leiad sealt lastele miskit huvitavat!

 12. Selline Eesti kompanni nagu OÜ ÕÄ (pane nt FB otsingusse) müüb ka toredaid puidust toiduainekomplekte ja metallnõusid, isegi kokakostüüm ja küpsetamistarvikud neil olemas. Hind on muidugi krõbedam kui plastiknännil, aga ju on see-eest kvaliteetsemad ka. Muidu IKEA vildist köögiviljad on ka vahvad, aga kahtlustan, et tellima hakates on see kohaletoomisekulu oluliselt kallim kui asi ise, pole muidugi täpsemalt süvenenud. Aga ise proovin ikka kodumaist ettevõtlust toetada :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.